امروز  

«آمریکا اصلی ترین عامل ترور و تروریسم در جهان است»

جلسه هشتم (نشستی با استادان برجسته و شاگردان دانشکده کمپیوتر دانشگاه ننگرهار) 1395/5/25

سید جلال الدین جلال زی استاد دانشکده کمپیوتر

 علوم کمپیوتری مانند تكنالوژي معلوماتي، سیستم های معلوماتی و پروگرام سازی در عرصه های علوم طبیعی، علوم اجتماعی، علوم طبی، علوم نظامی، خاصتا در اقتصاد، زراعت، امنیت و آموزش و پرورش، دگرگونی های ژرفی را ببار آورده است. پيشرفت هاي كنوني، مدیون تكنالوژي معلوماتي مي گردد كه جهان پهناور را به يك دهكده ي كوچك مبدل ساخته است. ایجاد این دانشکده جدید یک گام ارزنده در راستای ترقی و رفع نیازمندی های کشوربوده و باجذب بیشتر داوطلبان کانکور و ارائه تحصیلات عالی با کیفیت، تعهد پوهنتون ننگرهار را در این راستا نیز برآورده میسازد.

دانشکده کمپیوتر ساینس در نیمه دوم سال 1387 به حیث یک دانشکده  مستقل در چوکات پوهنتون کابل، نظر به پلان استراتیژیک قبلی وزارت تحصیلات عالی به منظور تربیه کادرهای ملی غرض ترویج کمپیوتر ساینس مطابق مقتضیات عصر و زمان ، غنامندی کمپیوتر ساینس و یک زیر بنای خوب برای تحصیلات بالا تر از لیسانس تاسیس شد. این دانشکده در اثر ارتقای دیپارتمنت کمپیوتر ساینس دانشکده ساینس که در بهار سال 1376  ایجاد گردیده بود، بوجود آمد. که بعدها در ولایات دیگر افغانستان نیز این دانشکده بوجود آمد و امروز در تمام ولایات این علم تدریس میشود و چنانکه میدانیم کمپیوتر ساینس علم عصر و زمان است و ما نباید از دین مقدس خود فاصله بگیریم، اسلام دین یکتاپرستانه و از دین‌ های ابراهیمی است. به پیروان اسلام «مسلمان» می‌گویند. هم‌اکنون اسلام از دید شمار رسمی پیروان، در جایگاه دوم در جهان قرار دارد. مسلمانان بر این باورند که خداوند، قرآن را به محمد(ص) از طریق فرشته ای به نام جبرئیل(ع) فرستاده‌است. به باور مسلمانان خداوند متعال  بر بسیاری از پیامبران علیهم السلام، وحی فرستاده و محمد(ص) آخرین آنان است. و معتقدند که اسلام کامل‌ترین و آخرین آیین الهی است.

 آموختن علم فرض است ولو که هر علم باشد اما باید اصول دینی و مذهبی خود را در نظر داشته باشیم واقعا زحمات نهضت اسلامی در این مورد و خدمات برای جوانان و برای دین مقدس اسلام قابل قدر و ستودنیست. شما می دانید که همه مردم افغانستان مسلمان هستند و ملت غیورما در برابر اشغال گران انگلیس از خود مقاومت بی نظیری نشان داده و اولین ملتی است که توانسته حلقه های سیاه انگلیس را بشکند و راه را برای سایر کشورهای اسیر و در بند باز نماید. همچنان این کشور در برابر هجوم سیل آسای ارتش اتحاد شوروی از خود مقاومت جانانه یی نشان داده و با قهرمانی بی مانند خود در تاریخ معاصر، الگویی از شجاعت و مردانگی و آزاد زیستن را ثبت تاریخ امت اسلامی نموده است.

---------------------------------------------------------------------

«آمریکا اصلی ترین عامل ترور و تروریسم در جهان است»

استاد نیازی با اشاره به عملکرد آمریکا در زمینه تروریسم گفت:

باور همگی ما بر این است که آمریکا ادعای یک کشور دمکراتیک را دارد که حتی به مسلمانان ساکن کشور خود آزادی مذهبی داده است ، اما بررسی سیاست خارجی این کشور در جهان اسلام و در بین ملتهای مسلمان ، حکایت از تجاوز ، ترور و زورگویی دارد ، کشور آمریکا قبل از اینکه اسباب تاسیس گروه افراطی داعش را فراهم کند خود یک داعش بر ملتهای مسلمان بود و هست که در حمله های شبانه و روزانه و با استفاده از طیاره های بدون پلوت باعث قتل و خونریزی افراد بی گناه از جمله زن و کودک می شود ، جنگنده های با سرنشین و بدون سر نشین و استفاده از نیروهای ویژه زمینی و هوایی از جمله ابزارهای جنگی و اقداماتی هستند که در کشورهای مسلمان ، متجاورانه علیه شهروندان بکارگیری شده اند و به این صورت ما شاهد کشتارهزاران غیر نظامی در کشورهای عراق ، افغانستان ، پاکستان ، لیبی ، یمن و سوریه بوده و هستیم ، تجاوز به سرزمین مسلمانان و تخریب خانه و کاشانه ی شان و به راه انداختن کشتار اصلی ترین عامل افراط گرایی است .

اما دیگر یا زود حیله و تزویر آمریکا در جهان و مخصوصا دنیای اسلام آشکار خواهد شد و به فیصله و مشیئت الهی به زودی کاخ های ظلم و ستم نا بود خواهند شد و جمله «یَوْمَ هُمْ بارِزُونَ لا یَخْفی‏ عَلَی اللَّهِ مِنْهُمْ شَیْ‏ءٌ لِمَنِ الْمُلْکُ الْیَوْمَ لِلَّهِ الْواحِدِ الْقَهَّارِ/غافرآیه۱۶»، ترجمه روزی که همه آنان آشکار می شوند و چیزی از آنها بر خدا پنهان نخواهد ماند  ( و از جانب خدا گفته می شود ) امروز مالکیت و حاکمیت از آن کیست؟ ( و گفته می شود ) از آن خداوند یکتای قهّار است.

وی در بخش دیگر از سخنان شان گفت: از آن جائیکه اعاده مجدد ساختارهای معنوی در پهلوی زیربناهای مادی یک امر ضروری پنداشته شده است  این موضوع جز از طریق تربیه کادرهای مسلکی و مؤمن و مخلص که کشور را از این ورطه های مهلک نجات دهند، امکان پذیر نیست. به این لحاظ تأسیس و ایجاد مراکز تعلیمی و پوهنتون ها به خاطر بدست آوردن چنین مأمولی یک امر ضروری و لازمی پنداشته میشود.

با درک این مسؤولیت ما به نوبه خویش سعی و تلاش به خرج دادیم تا در این مسیر مبارک سهم گیریم و دانشکده کمپیوتر سانیسُ پوهنتون ننگرهار را در راستای گوناگون همکاری نموده صدای شان را به مسوولین برسانیم. از خلال این اقدام نیک از الله تعالی مسئلت می نماییم که ما را در ادامه این  راه یاری دهد و به کاری که محبت و رضای او است توفیق عنایت فرماید.

به اشتراک بگذارید:

ابتدای مطلب

 

امکانات
تعداد بازدید: 263
دریافت
ارسال به ایمیل
صفحه قابل چاپ
معرفی به دوستان
تازه های پایگاه

 . عنوان بخش: معرفی نهضت اسلامی

اساسنامه نهضت اسلامی افغانستان ...

 . عنوان بخش: فعالیت های نهضت اسلامی

کنفرانس «افغانستان و فلسطین ...

 . عنوان بخش: معرفی نهضت اسلامی افغانستان

شوراي فرهنگي حاميان قدس شريف، ...

 . عنوان بخش: بیت المقدس

پخش اذان در کلیساها

 . عنوان بخش: تحولات جهان اسلام

واکنش‌های جهانی؛ اتحادیه ...

 . عنوان بخش: امت مسلمه

اسلام در فرانسه ممنوع خواهد شد

 . عنوان بخش: استعمار فکری

تجدید و نوگرائی در دین

 . عنوان بخش: آرشیو اخبار و اطلاعیه ها

افشای اسناد محرمانه؛ استفاده ...

 . عنوان بخش: انتشارات

گاهنامه مومن

 . عنوان بخش: گالری تصاویر

تصاویر همایش گرامیداشت از 26 دلو ...

 . عنوان بخش: بازتاب

مشاور عبدالله: «حزب الله» و ...