امروز  

«حضور آمریکا و غرب در کشور ما حلقه ای دیگری از بردگی است»

جلسه سوم (پاسداری از ارزشهای جهاد و مقاومت) 1395/2/9

هشتم ثور روز به بار نشستن درختي است که ملت مسلمان و مجاهد افغانستان طي يک دهه با عرق ريزي، جانفشاني و آبياري آن با خون فرزندان خويش پرورش داد. و اين روز تاريخي را به عنوان روز ملي و پر افتخار در تاريخ کشور خويش حک نمود که مي تواند، روز شادي و جشن سرور براي ملتي باشد که با عزم و اراده آهنين تصميم به نه گفتن در مقابل استعمار جهاني گرفت و با مشت آهنين نه تنها يکبار بلکه چند بار به دهن متجاوزان کوفت و آنان را خجالت زده و شرمسار از قلمرو خويش بيرون انداخت.

به بیان دیگر مجاهدین قهرمان افغانستان با بیش از یک دهه مبارزة نابرابر در مقابل ارتش سرخ شوروی نه تنها کشور خود را از شر کمونیزم نجات دادند، بلکه کشورهای آسیای میانه را که سالها زیر یوغ استعماری شوروی قرار داشتند به آزادی کشانید و حتا دیوار برلین از برکت جهاد این مردم فرو ریخت. پس می سزد که جهت گرامیداشت از خون شهدایی که در راه آزادی میهن و دفاع از رزش های دینی خود جان های شان را فدا کرده اند، یا آنانی که اعضای بدن شان را در این راه قربانی نموده و روزی را در تاریخ ورق زده اند، به نیکی یاد گردد، تا از یکسو درس عبرتی برای متجاوزان باشد و از جانب دیگر روحیه آزادی و آزادگی را در تارو پود نسل های بعدی این سرزمین زنده نگهدارد.

اما با دریغ و درد! که در سالیان پسین دارد این روز تاریخی آهسته، آهسته به باد فراموشی سپرده می شود، با آنکه رهبران جهادی که روزی خود را تیکه داران جهاد و مقاومت می خواندند و در نظام کنونی از جایگاه ویژه‌ای نیز برخوردار اند، چنان به سکوت مرگبار فرو رفته اند که گویی در هشتم ثور آب از آب تکان نخورده است!

اما دست اندرکاران نهضت اسلامی افغانستان که خود را جزئی از پیکر جهاد و مقاومت مردم مسلمان افغانستان می دانند، و در این راه رنج های فراوانی را متحمل گردیده اند، نه تنها سکوت سرمداران و رهبران جهادی را به نکوهش می گیرند، بلکه هرآن آماده اند به خاطر پاسداری از ارزشهای جهاد و مقاومت و گرامیداشت از شهدای عزیز مان که توانستند درخت آزادی و آزادگی را با خون خویش آبیاری نمایند، یادبود و قدردانی نمایند. به همین منظور نهم ثور 1395 جلال آباد یکبار دیگر شاهد محفل با شکوهی از سوی دفتر ولایتی نهضت اسلامی افغانستان در شهر جلال آباد بود که با سر احساسات گرم وطن دوستی و بیگانه ستیزی گرد هم آمده بودند تا یاد و خاطرة شهدای انقلاب اسلامی افغانستان و سالروز پیروزی مجاهدین را گرامی بدارند.

محفل با تلاوت آیات ملکوتی قرآن عظیم الشأن توسط قاری عرفان الله همدرد  آغاز وسخنرانان هر یک مولوی ضیاالله حکیمی خطیب مسجد جامع سلطان شهر جلال آباد، استاد احمد گل واثق، استاد نقیب الله ثاقب عضو نهضت اسلامی افغانستان و رئیس دانشکده حقوق و علوم سیاسی دانشگاه ننگرهار ، استاد محمد شریف رحمانی استاد دانشکده شرعیات دانشگاه ننگرهار  و دیگران بالنوبه به ایراد سخن پرداخته ضمن تقدیر و گرامی داشت از سالروز پیروزی جهاد و مقاومت مردم مسلمان افغانستان، پایگاه سازی امریکا در افغانستان را محکوم کرده و تحولات اخیر در جهان اسلام و خاورمیانه را به بررسی گرفتند.

مولوی ضیاالله حکیمی ضمن تقدیر از شهکاری های مجاهدین قهرمان افغانستان در برابر ارتش سرخ شوروی، سکوت مرگبار رهبران جهادی و دولت را در سهل انگاری از هشم ثور به نکوهش گرفت.

همچنان مولوی ضیاالله حکیمی ، حضور امریکا و غرب را در افغانستان حلقه دیگری از غلامی بیگانگان برای کشور دانسته و تاکید کرد که به هیچ صورت مردم افغانستان حاصر نیستند تا امریکایی ها و غربی ها را به خاک خود خود تحمل نماید.

به اشتراک بگذارید:

ابتدای مطلب

 

امکانات
تعداد بازدید: 303
دریافت
ارسال به ایمیل
صفحه قابل چاپ
معرفی به دوستان
تازه های پایگاه

 . عنوان بخش: معرفی نهضت اسلامی

اساسنامه نهضت اسلامی افغانستان ...

 . عنوان بخش: فعالیت های نهضت اسلامی

کنفرانس «افغانستان و فلسطین ...

 . عنوان بخش: معرفی نهضت اسلامی افغانستان

شوراي فرهنگي حاميان قدس شريف، ...

 . عنوان بخش: بیت المقدس

پخش اذان در کلیساها

 . عنوان بخش: تحولات جهان اسلام

واکنش‌های جهانی؛ اتحادیه ...

 . عنوان بخش: امت مسلمه

اسلام در فرانسه ممنوع خواهد شد

 . عنوان بخش: استعمار فکری

تجدید و نوگرائی در دین

 . عنوان بخش: آرشیو اخبار و اطلاعیه ها

افشای اسناد محرمانه؛ استفاده ...

 . عنوان بخش: انتشارات

گاهنامه مومن

 . عنوان بخش: گالری تصاویر

تصاویر همایش گرامیداشت از 26 دلو ...

 . عنوان بخش: بازتاب

مشاور عبدالله: «حزب الله» و ...