امروز  

راهپیمایی در بروکسل در آستانه نشست ناتو؛ «ترامپ جای تو اینجا نیست»

1397/4/17

فعالان اجتماعی از گروه‌های مختلف روز شنبه در بروکسل، پایتخت بلژیک و مقر اتحادیه اروپا بر علیه حضور دونالد ترامپ در نشست آینده ناتو تظاهرات اعتراضی برگزار کردند.

شرکت‌کنندگان در راهپیمایی «نه به حضور ترامپ» در آستانه حضور رهبران اروپایی و آمریکای شمالی در نشست سالیانه سازمان پیمان آنتلانتیک شمالی (ناتو)، خواستار صرف هزینه‌های کمتر برای امور نظامی و برنامه‌ریزی برای افزایش بودجه آموزش و همچنین انرژی‌های جایگزین شدند.

دونالد ترامپ از زمان کمپین انتخاباتی تا به امروز، کشورهای دیگر عضو ناتو را به عدم پرداخت سهم منصفانه در این پیمان و تخصیص ندادن بودجه نظامی کافی برای دفاع از خود متهم کرده است. وی ماه گذشته در حساب توئیتریش نوشت که «ایالات متحده قصد ندارد که قصور اروپا در پرداخت سهم منصفانه برای امنیت خود را نادیده بگیرد.»

پلاکاردهایی با مضمون «ناتو! بازی تمام شد»، «ضد ترامپ- طرفدار آمریکایی»، «رژیم فاشیستی ترامپ/پنس را برکنار کنیم» . « نه به جنگ علیه ایران» در این راهپیمایی اعتراضی به چشم می‌خورد.

شرکت کنندگان در این تظاهرات از گروه‌های مختلف، اعتراض خود به سیاست‌های دونالد ترامپ و دولت وی را ابراز کردند. از گروه‌های مدافع حقوق دگرباشان تا انجمن های حقوق مهاجران، حامیان محیط زیست و افرادی با پرچم فلسطین و کوبا در این تجمع اعتراضی شرکت کردند.

ایزابل، یکی از شرکت کنندگان در این تجمع اعتراضی درباره سیاست‌های مهاجرتی دونالد ترامپ و جدا کردن کودکان از والدینشان در مرزهای ایالات متحده به نیما قدکپور، خبرنگار یورونیوز گفت: «او به سمت جنگ برای منفعت صنعت اسلحه‌سازی پیش می‌رود. کودکان را بازداشت می‌کند و کودکان مهاجر را در قفس می‌اندازد بنابراین به او خوش‌آمد نمی‌گوییم . مشکل ما شخص او نیست بلکه سیاستش است.»

سیاست‌های دونالد ترامپ درباره سربازان تراجنسیتی و دیگر اقدامات او که ممکن است به عقب‌گرد در زمینه حقوق دگرباشان منجر شود، گروه‌های دفاع از حقوق دگرباشان را خشمگین کرده است.

یکی از معترضین شرکت‌کننده در راهپیمایی روز شنبه در بروکسل و فعال حقوق دگرباشان به خبرنگار یورونیوز می‌گوید: «این فرد آشکارا علیه ازدواج همجنسگرایان موضع گرفته و به‌طور مشخص مانع دستیابی به حقوق برابر برای تراجنسیتی‌ها شده است. او با دیدگاه جنسیت زده و نژادپرستانه در نهایت تاثیر مستقیم بر گفتمان دگرباشان دارد.»

نشست سالیانه پیمان آنتلانتیک شمالی (ناتو) روزهای چهارشنبه و پنجشنبه، یازدهم و دوازدهم ژوئیه با حضور رهبران کشورهای عضو در بروکسل برگزار خواهد شد.

مقصد بعدی دونالد ترامپ پس از نشست ناتو، بازدید از بریتانیا و دیدار مهم وی با ملکه الیزابت دوم و ترزا می، نخست وزیر این کشور است. رئیس جمهوری ایالات متحده پس از این سفر راهی فنلاند خواهد شد تا با ولادیمیر پوتین، رئیس جمهوری روسیه دیدار و گفتگو کند.

به اشتراک بگذاريد:

نظر دهی
ثبت نظر جدید
نام       ایمیل    
نظر 
کد امنیتی            
نظرات   :   0

ابتدای مطلب

 

امکانات
تعداد بازدید: 135
دریافت
ارسال به ایمیل
صفحه قابل چاپ
معرفی به دوستان
آخرین اخبار

ایجاد هیئت عالی مشورتی صلح و تیم مذاکره کننده برای ...

کوشنر: معامله قرن تا دو ماه دیگر ارائه خواهد شد

بمب‌افکن‌های اتمی و استراتیژیک روسیه به ونزوئلا رسید

بمب‌افکن‌های اتمی و استراتیژیک روسیه به ونزوئلا رسید

کابل هفته آینده، میزبان نشست سه جانبه افغانستان، ...

کمیسیون شکایات بازنگری تصمیم ابطال آرای کابل را مشروط ...

مذاکرات صلح افغانستان؛ حصول توافق بر سر رهایی هزاران ...

دوره فعالیت جان کلی، رئيس دفتر ترامپ هم بسیار کوتاه بود

تشکر حماس از کشورهایی که به قطعنامه آمریکا رای مخالف ...

دیدار عبدالروف ابراهیمی با رئیس مجلس ایران در تهران

تازه های پایگاه

 . عنوان بخش: معرفی نهضت اسلامی

اساسنامه نهضت اسلامی افغانستان ...

 . عنوان بخش: فعالیت های نهضت اسلامی

کنفرانس «افغانستان و فلسطین ...

 . عنوان بخش: معرفی نهضت اسلامی افغانستان

شوراي فرهنگي حاميان قدس شريف، ...

 . عنوان بخش: بیت المقدس

پخش اذان در کلیساها

 . عنوان بخش: تحولات جهان اسلام

گرفتاری و اعدام رهبران جماعت ...

 . عنوان بخش: امت مسلمه

اسلام در فرانسه ممنوع خواهد شد

 . عنوان بخش: استعمار فکری

تجدید و نوگرائی در دین

 . عنوان بخش: آرشیو اخبار و اطلاعیه ها

ایجاد هیئت عالی مشورتی صلح و ...

 . عنوان بخش: انتشارات

گاهنامه مومن

 . عنوان بخش: گالری تصاویر

تصاویر کنفرانس "افغانستان و ...

 . عنوان بخش: بازتاب

مشاور عبدالله: «حزب الله» و ...