امروز  

سخنرانی مولوی محمد مختار مفلح رهبرنهضت اسلامی افغانستان درهمایش بلخ

1396/5/15

با اجازه رهبران  و سنگرداران جهاد و مقاومت مردم افغانستان سنگرداران آمر صاحب شهید قهرمان ملی کشور احمد شاه مسعود و یاران راستین استاد شهید استاد ربانی و درود به همه شهدای افغانستان!

 السلام علیکم و رحمت الله و برکاته

حضار گرامی !

چون وقت کم است و از طرفی هم گرمای شدید و این موارد باعث شده است تا آنچه لازم است بگویم و با شما درد دل نمایم، نتوانم، معذرت ما را بپذیرید.

اما اینجامن از حضور گرم، پرشور و با شکوه شما حضار گرامی که به خاطر دادخواهی، به خاطر نجات کشور از این بحران، به خاطر مبارزه علیه ظلم و بی عدالتی و به خاطر گرفتن حق خودتان و مردم تان از این نظام فاشیستی گردهم آمده اید کمال تقدیر و سپاسگزاری می نمایم!

تمنا دارم دقایق مختصری در این هوای گرم سخنان بنده را تحمل فرمائید!

قرآنکریم در باره وحدت بین مسلمین می فرماید: وَاعْتَصِمُوا بِحَبْلِ اللَّهِ جَمِيعًا وَلَا تَفَرَّقُوا  این چیزیست که همواره و همه ما آنرا می خوانیم و به آن اعتقاد داریم و اولین مسئله ای که به نظر بنده مهم و حیاتی است حفظ وحدت و انسجام مان است و تنها اتحاد و همدلی است که ما را به اهداف مان رهنمون می سازد.

موضوع مهم دیگر اینکه در این ائتلاف چرا داکتر عبدالله نیست؟ من از معاون شان جناب آقای استاد محقق می خواهم که باید با ریاست اجرائیه هماهنگی کامل داشته و ایشان نیز در این ائتلاف سهیم شود. البته این نکته را نیز می باییست در نظر داشت که این ائتلاف هرگز هدفی برای براندازی حکومت را نخواهد داشت. ما برای تضعیف و سقوط دادن این حکومت در اینجا نیامدیم، ما با تحمل تمام مشکلات، گرمای شدید، راه های دور، آمده ایم تا اعلان کنیم این مردم از حکومت راضی نیست، از چهار نفری که در رأس این حکومت است و باعث خلق بحران در افغانستان شده است، راضی نیست.

این حکومت دارد به بی راهه می رود، حکومت در تأمین امنیت مردم ناتوان است، حکومت در مهار فساد ناتوان است، حکومت در عرصه زندگی و معیشتی مردم و عرصه اقتصادی ناکام است. زندگی به معنی واقعی در این کشور فلج شده است.

حرف سوم این است که بیایید عزیزان  به جای اینکه قدرت و انرژی مانرا صرف تاختن و محکوم کردن یکدیگر نماییم، مسیر اشتباهی که این حکومت می رود را اصلاح کنیم، آنرا تغییر دهیم. این مسیر کج را راست نماییم.

شما همه میدانید در این چند سال ارگ نشینان توطئه کردند و شخصیت های سیاسی، جهادی و ارزشی را به نحوی به شهادت رساندند حالا بقیه را هم می خواهند از صحنه حذف کنند چون برنامه این ارگ نشینان حذف دیگران است، فرقی نمی کند تاجیک باشد، پشتون، هزاره و یاازبیک باشند. اینها فقط می خواهند پروژه استعماری غرب در این کشور عمل کنند. در این مرحله حساس توصیه ما به قوم شریف پشتون این است که آن چهار تا فاشیست که در ارگ نشستند نماینده شما نیستند آنها توسط خارجی ها آورده شده اند تا تلاش شود و وانمود کند که نماینده قوم پشتون هستند در حقیقت جفا در حق قوم پشتون می باشد.

امروز شما شاهد هستید که در خانه پشتون جنگ است در خانه تاجیک ماتم است در خانه ازبک و هزاره غم و اندوه است. به من بگویید کدام قوم افغانستان و کجای افغانستان در امنیت است؟ که این ها می گویند ما برای امنیت و آسایش افغانستان کار می کنیم.

یک ایده خطرناکی که دارند و می خواهند به کرسی بنشانند و آن حذف مجاهدین از صحنه است و من از شما سرداران و رهبران جهاد و مقاومت مردم افغانستان مخصوصا از شخص والی پرافتخار ولایت بلخ و یکی از سرداران جهاد و مقاومت مردم افغانستان می خواهم که در برابر این بی عدالتی ها محکم بیاستید  و مردم باشماست.

نکته دیگری که می خواهم بگویم این است که وحدت تانرا حفظ کنید، صفوف تانرا فشرده تر کنید، محکم و با صلابت در مقابل این فاشیست ها که مردم و ملت را به گروگان گرفته اند مبارزه کنید.

این کار نا ممکن است مگر اینکه اول موانع و مشکلاتی که فرا روی خود تان است که  همانا احساس چند دسته گی  و تفرقه که مشاهده می شود را از بین ببرید.

ما وقتی عملا به این ائتلاف ملحق خواهیم شد که همه مجاهدین در این ائتلاف بپیوندد.

من به نمایندگی از نهضت اسلامی افغانستان از شما می خواهیم که برای تقویت این ائتلاف همه مجاهدین را جمع کنید، برادران مجاهدتان که در پکتیا، ننگرهار، هلمند، قندهار، بامیان، سمنگان، بدخشان و دور ترین نقاط کشور می باشند در محور این انتلاف بکشانید.

و موفقیت و پیروزی از آن ما خواهد بود.

والسلام علیکم و رحمت الله و برکاته

به اشتراک بگذاريد:

نظر دهی
ثبت نظر جدید
نام       ایمیل    
نظر 
کد امنیتی            
نظرات   :   0

ابتدای مطلب

 

امکانات
تعداد بازدید: 925
دریافت
ارسال به ایمیل
صفحه قابل چاپ
معرفی به دوستان
آخرین اخبار

حملۀ طالبان بر اردوگاه گرین ولیج؛ حالت ۳۰ تن از ...

ریاست گروه 1+77 در سال 2019 به فلسطین واگذار شد

زمزمه‌ تازه ترامپ؛ این بار خروج از ناتو

خلیل‌زاد: هدف سفر‌هایم شکل‌گیری اجماع برای آغاز ...

اردوغان: برای مبارزه با تروریسم نیاز به اخذ اجازه از ...

اجلاس داووس سه‌شنبه هفته آینده آغاز می‌شود

آغاز نشست فرماندهان نظامی ناتو در بروکسل

تاکید کشورهای آسیای مرکزی و هند بر حفظ ثبات و امنیت ...

نخست وزیر اسرائیل "صدها حمله به اهداف ایرانی" در سوریه ...

سرور دانش: کمیسیون‌های انتخاباتی در حق شهروندان جفا ...

تازه های پایگاه

 . عنوان بخش: معرفی نهضت اسلامی

اساسنامه نهضت اسلامی افغانستان ...

 . عنوان بخش: فعالیت های نهضت اسلامی

کنفرانس «افغانستان و فلسطین ...

 . عنوان بخش: معرفی نهضت اسلامی افغانستان

شوراي فرهنگي حاميان قدس شريف، ...

 . عنوان بخش: بیت المقدس

پخش اذان در کلیساها

 . عنوان بخش: تحولات جهان اسلام

گرفتاری و اعدام رهبران جماعت ...

 . عنوان بخش: امت مسلمه

اسلام در فرانسه ممنوع خواهد شد

 . عنوان بخش: استعمار فکری

تجدید و نوگرائی در دین

 . عنوان بخش: آرشیو اخبار و اطلاعیه ها

حملۀ طالبان بر اردوگاه گرین ...

 . عنوان بخش: انتشارات

گاهنامه مومن

 . عنوان بخش: گالری تصاویر

تصاویر کنفرانس "افغانستان و ...

 . عنوان بخش: بازتاب

مشاور عبدالله: «حزب الله» و ...