امروز  

متن سخنرانی مولوی مفلح در ششمین کنفرانس بین المللی حمایت از انتفاضه فلسطین

1395/12/7

بسم الله الرحمن الرحیم

سبحن الذی اسری بعبده لیلا من المسجد الحرام الی المسجد الاقصا الذی بارکنا حوله لنریه من آیاتنا انه هوالسمیع البصیر.

برادر عزیز رئیس مجلس و برگزار کنندگان این همایش

برادران وخواهران اشتراک کننده!

اجازه بفرمایید تا به نام شورای فرهنگی حامیان قدس شریف وبه نام نهضت اسلامی افغانستان، این همایش را به شما حضارمحترم وذریعه شما به ملت های بزرگ تان تبریک وتهنیت عرض کنم. وسلام برادران وخواهران تان درافغانستان را برای شما وسیله گردیده وبگویم:

السلام علیکم ورحمة الله وبرکاته!

واز این جا، چون قطره ای به دریای بیکران وحدت امت اسلامی پیوسته به یک صدا به سرزمین زخم دیده اقصا سلام بدهم وبگویم:

سلام الله علیک یا اقصا! درود خدا باد برتو ای مسجد اسیر وتحیه باد برتو ای مسرای رسول وای ایستگاه معراج وای منزل انبیاء وای آرامگاه رسولان وای آشیانه توحید وای کوی تقوا وای مقام یکتا پرستی وای زمین جهاد وشهادت وای مهوای وحی وای مهبط فرشتگان خدا!                       سلام ای اقصا!  سلام به سینه خون آلود کودکان تو، سلام به نوعروسان مجاهد تو که چادرشهادت رابه سرکرده اند وگلو به قربان گاه دفاع تو داده اند، سلام به جوانان دلیر تو که در برابر فتنه سپر اند ودربرابر دژخیم دشمن تیراند وتیز اند وشمشیر! سلام به زمین تو که نمی گذارد تا شجره خبیثه صهیونیزم در آن ریشه بدواند و سلام به آب وهوای تو  که برای طاغوت خار گلو اند وبرای استکبار رگبار سجیل به چنگال ابابیل!...

خواهران وبرادران!

از سرزمینی آمده ام که بیش از هرملتی بادرد ملت  فلسطین آشناست و با زبان مردم فلسطین آگاه است، فریاد بیت المقدس وکابل یک فریاداست و درواقع دوزخمی را شما شاهد هستید که بردو پیکر نشسته است، دو خنجری را میبیند که یک سینه راشکافته و دو رود بار خون رامی نگرید که از یک تن رواست.

درد کابل به تعبیر علامه اقبال لاهوری " یعنی آن اجمال را تفصیل شد " در کابل تفصیل درد قدس است و فریاد قدس دیباچه داستان غمبار ملت افغانستان!...

کابل وقدس را نباید یکی جدا از دیگر خواند،...این دو مصیبتی است بزرگ که در یک خانه سال هاست که حکم می راند...

امت بزرگ اسلام، حضار گرامی !

اجازه بفرمایید تا از زمین مردمی برای شما سلام برسانم که ده ها سال است که سنگ و گل وخشت آن به خون عجین است و سنگ های آن به اشک مردم آن تر است! ... برای شما از زمینی آمده ام که دهه هاست خون انسان های او دشت ها را لاله گون نموده است! شعر خلیلی...

از سرزمینی آمده ام که مادران داغدارش، پدران زجر کشیده اش، کودکان یتیمش، عروسان خونین کفنش سال هاست که به جرم گناه ناکرده در شکنجه گاه استکبار جهانی    به تعذیب برده می شوند! از سرزمینی که در خندق های آتشین اصحاب اخدود به گناه آزادگی مردمانش دهه هاست که بهای آزاد زیستن و مومنانه زیستن را می پردازند!

جناب رئیس! حضار گرامی!

گلدسته سلام خدمت ملتی عزیز و سربلند دارم، ملت فلسطین که با مردم و کشورم از هر جهاتی نزدیک اند، ملتی که دو زخم بر یک پیکر نشسته است... سلام افغانستان را به مثابه قربانی سیاه و سرخ به ملت بزرگی آورده ام  که از سیاه و سرخ رنج برده است!

سلام ملت بزرگ فلسطین ! سلام ملت غزه، الخلیل واریحا، سلام ملت بزرگ و شکوهمند که برای بشریت درس آزادگی تو، درس مقاومت تو، درس باورمندی تو جهان هستی را باور، ایمان و امید بخشیده است.

کابل وغزه ، همه حلقه ای اند برنگین درخشان  بیت المقدس ، قدسی که ایستگاه پیامبر و سجده گاه اسلام بوده است.

هریوا و اريحا خاستگاه ایمان  و جنین وجلال آباد  زاد گاه آزادگان گیتی اند! این دو قلمرو تمرین گاه نه گفتن در برابر دژخیمی است که از دیربازی است که دهان به بلعیدن هستی این امت گشوده است! امتی که قهرمانان آن، صلاح الدین و موسی بن نضیر آن، عمر مختار آن، امام عزالدین قسام آن، عبدالقادر الحسینی و شیخ احمد یاسین آن، احمد شاه مسعود آن و در فرجام امام سید روح الله   خمینی آن خواب از دیده استکبار ربوده است!

جناب رئیس! حضار گرامی!

امروز آنچه مهم است، توجه جهان اسلام و همه جهانیان آزاده به سکوت مرگباری است که یکی از پر رو ترین عناصر جهان در حق ملت آزاده فلسطین می کند!   این موجود آمده است تا مهری دروغین بر دروغی بنهد!... او آمده است تا از آنچه که اسلاف او از آوردن آن به دهان خود عاجز بوده اند، او انجام بدهد،   کاری که رابین وشارون از آن ناتوان بودند، امروز این موجود آمده است تا به تنه نیم جان موجودی به نام رژیم صهیونیستی    با راه انداختن بازار چه تبلیغات! نفسی تازه ورمقی نو تحفه بدهد! عنوان نمودن انتقال آن شیاد خانه از گوشه ای از سرزمین اشغال وغصب شده به گوشه ای دیگر نه در ماهیت رژیم تاثیری می کند ونه در عزم ملت مومن مسلمان فلسطین ونه در درک جهان اسلام نسبت به ماهیت دد منشانه رژیم وحامیانش!

اما آنچه مهم است، این است که سکوت جهان اسلام و سوختن جهان اسلام در آتش نفاق و تفرقه رژیم واین آقای تازه کار را جری تر ساخته ونسبت به حرمات مسلمانان گستاخ تر. پس آیا زمان آن فرانرسیده تا از جاوا و طنجه و کابل و ریاض و دمشق وصنعا وقاهره وتهران ... صدای توحید، فریاد وحدت، نعره اعتصام به کتاب وسنت سردهند؟ زمان آن نرسیده تا صدا های ما از زیر این چتر ها به بیرون ها نرود؟ فرصت آن نیامده است تا دیگر در برابر این بیداد بیدار نگردیم؟ آیا زمان این نرسیده است تا روح ساحت مقدس پیامبر گرامی اسلام را با یک دست شدن خویش خشنود سازیم؟ مگر زمان آن نیامده تا دیگر خانه جهان اسلام از ماتم و اندوه تهی گردد؟ مگر روز آن نزدیک نشده تا دیگر سرزمین های ما، آب های ما و آسمان ما محل آزمایش جنگ افزار های جهان استکار نگردد؟

جناب رئیس ! حضار گرامی!

همان گونه که با بیرون افتادن نیات شوم جهان استکبار پیرامون قدس شریف ، بزرگ بودن دسیسه های جهانی را باز گو می نماید، امت اسلامی نیز بایستی گام های  استوار، هوشمندانه و سنجیده شده ای را در راستای شناخت، وراه حل مشکلات جهان وبه ویژه فلسطین بردارند.

در اخیر از اینجا به نمایندگی از شورای فرهنگی حامیان قدس شریف که تنها نهاد رسمی است که دررابطه به آرمان های مردم افغانستان نسبت به قدس شریف فعالیت می ورزد، ونیز به حیث رهبرنهضت اسلامی افغانستان، از شما همه سروران گرامی اظهار سپاس و امتنان می نمایم.

تشکر از همه تان

والسلام علیکم و رحمت الله و برکاته

به اشتراک بگذاريد:

نظر دهی
ثبت نظر جدید
نام       ایمیل    
نظر 
کد امنیتی            
نظرات   :   0

ابتدای مطلب

 

امکانات
تعداد بازدید: 1744
دریافت
ارسال به ایمیل
صفحه قابل چاپ
معرفی به دوستان
آخرین اخبار

موگرینی درکابل: صلح به معنی بازگشت به گذشته نیست

واکنش محمود عباس به تصمیم آمریکا درباره بلندی‌های ...

چاووش‌اوغلو: فرمان ترامپ به اشغالگری اسرائیل مشروعیت ...

واکنش‌های تند جهانی به رسمیت شناختن حاکمیت اسرائیل بر ...

حمله موشکی تلافی جویانه مقاومت به اراضی اشغالی (ویژه ...

لحظه لحظه با حمله گسترده رژیم صهیونیستی به نوار غزه ...

اسرائیل، حملات هوایی به غزه را از سر گرفت (ویژه تحولات ...

ترامپ حاکمیت اسرائیل بر بلندی‌های جولان را به رسمیت ...

سازمان ملل: جولان یک سرزمین اشغال شده عربی است

چهل‌هزار نیوزیلندی یاد قربانیان حملات تروریستی به ...

تازه های پایگاه

 . عنوان بخش: معرفی نهضت اسلامی

اساسنامه نهضت اسلامی افغانستان ...

 . عنوان بخش: فعالیت های نهضت اسلامی

کنفرانس «افغانستان و فلسطین ...

 . عنوان بخش: معرفی نهضت اسلامی افغانستان

شوراي فرهنگي حاميان قدس شريف، ...

 . عنوان بخش: بیت المقدس

پخش اذان در کلیساها

 . عنوان بخش: تحولات جهان اسلام

گرفتاری و اعدام رهبران جماعت ...

 . عنوان بخش: امت مسلمه

اسلام در فرانسه ممنوع خواهد شد

 . عنوان بخش: استعمار فکری

تجدید و نوگرائی در دین

 . عنوان بخش: آرشیو اخبار و اطلاعیه ها

موگرینی درکابل: صلح به معنی ...

 . عنوان بخش: انتشارات

گاهنامه مومن

 . عنوان بخش: گالری تصاویر

تصاویر همایش گرامیداشت از 26 دلو ...

 . عنوان بخش: بازتاب

مشاور عبدالله: «حزب الله» و ...