امروز  

کنفرانس خبری: «ستون پنجم؛ و تغذیه از شعله ورشدن جنگ در کشور» 1396/9/12

کنفرانس خبری تحت عنوان: «ستون پنجم؛ و تغذیه از شعله ورشدن جنگ در کشور» از سوی نهضت اسلامی افغانستان به هدف بررسی چالشهای موجود در کشور و راه های بیرون رفت از این مشکلات با حضور کارشناسان، وکلای پارلمان و رسانه ها امروز یکشنبه 12 قوس 1396 در هوتل بین المللی انترکانتیننتال کابل برگزار شد.

در این کنفرانس ابتدا مولوی محمد مختار مفلح رهبرنهضت اسلامی افغانستان و مشاور ریاست اجرائیه کشور طی سخنانی به وضعیت اسفبار جاری کشور پرداخته گفت: « درست، زمانی که به اوضاع کشور دقت می کنیم، و زمانی که شرایط را تحلیل می کنیم، دو نکته بس مهم به نظر ما می رسد:

یک: وضعیت اسف بار مردم و کشور ما که همه روزه رو به وخامت گذاشته و هر روز ملت و مردم ما شاهد قربانی دادن اصیل ترین فرزندان شان هستند. روزانه وضعیت کشور چنان رو به وخامت گذاشته که امنیت، رفاه اجتماعی، وضعیت بد اقتصادی، تیره تر شدن روابط خارجی، گسترش عدم اعتماد به آینده و فراگیر شدن نا امیدی میان جوانان و ده ها عامل دیگر کشور را به طرف پرتگاهی هولناک سوق داده است.

دوم: در یک چنین فضایی که جا داشت تا همه کسانی که در کشتی سیاست و ثبات افغانستان نشسته اند، بایستی در خدمت مردم باشند و در پی مدیریت اوضاع کشور باشند، و نگذارند تا کشور به مرز فروپاشی پیش برود، حلقه ای سر برون نموده و در پی تشدید بحران و در صدد گل آلود کردن بیشتر اوضاع است.  بنابراین موارد و با توجه به شرایط و اوضاع جاری شکننده کشور، طیف هایی که در این کشور از ریشه های مبارزاتی بلند مدت برخوردار اند، بی دغدغه و ترس همواره در رابطه به قضایای کلان کشور حس مسؤولیت پذیری نموده اند. از همین جمله می توان به برگزاری نشست قندهار اشاره نمود.» متن کامل سخنرانی ایشان در بخش های دیگر سایت قرار گرفته است.

سخنران بعدی آقای دکتور فیض فرهمند استاد دانشگاه و تحلیلگر مسایل سیاسی – اجتماعی بود که فشرده سخنرانی ایشان چنین است:

وضعیت پیچیده کشور باعث شده است تا کارد به استخوان مردم برسد. اوضاع افغانستان در ابعاد سیاسی، فرهنگی، نظامی و اقتصادی سخت متزلزل و شکننده شده است. علیرغم تعهدات جامعه جهانی و حکومت وحدت ملی مبنی بر آوردن صلح و رفاه در افغانستان، کشورما دچار آشوب، جنگ و نا امنی شده به حدی که سراسر افغانستان عملا در یک جنگ تمام عیار قرار دارد.

در داخل نظام حلقاتی هستند که در صدد توطئه بوده و عملا در صدد این هستند که جنگ را در تمام افغانستان مخصوصا به ولایات شمال کشور بکشانند. این حلقات هستند که داعش را از یک گروه کوچک به گروه بزرگ هزاران نفر تبدیل نموده و امروز ما عملا داعش را در تمام نقاط افغانستان، در شهر ها در وزیر اکبرخان کابل، در ارگ و همه جا می بینیم.

این بحران موجود که عملا و در عرصه های مختلف در افغانستان وجود دارد نتیجه عدم درایت و سوء مدیریت حکام ما هست. امروزه خیلی کسانی که ادعای زعامت کشور را دارند و با کوت و شلوار و نکتایی از خارج آمده اند پاسپورت های شان در جیب شان است و هرگز مردم را در سختی ها و دشواریها یاری نخواهد کرد.

نکته دیگر اینکه حکومت هرگز نمی تواند با طرح توطئه علیه ملت، اقوام و شخصیت های جهادی و مردمی این کشور، اهداف شانرا تامین کند.

این ملت زنده است و از هیچ چیزی نمی ترسند!

سومین سخنران الحاج مخدوم محب الله فرقانی یکی از نمایندگان پارلمان کشور بود که فشرده سخنرانی ایشان چنین است:

«تشکر می کنم از برگزار کنندگان این کنفرانس

همه میدانید که افغانستان سالهاست که در آتش فتنه و جنگ و خونریزی می سوزد و هر روز به این جنگ ها افزوده می شود و دیگر هیچ کسی در این مملکت حتی در خانه شان احساس امنیت نمی کند و بدبختی اینکه دیگر هیچ امیدی برای بهتر شدن این اوضاع وجود ندارد. شاید هم این یک آزمایش الهی است که بالای ما خداوند متعال انجام داده است و از طرفی این اوضاع نتیجه اعمال و انتخابی است که ما در گذشته انجام داده ایم.

وعده های که دیروز به ما داده می شد با کمال تاسف یک درصد هم محقق نشد نه آرامش و امنیت آمد نه عدالت برقرار شد و نه برای مردم بیچاره و غریب شغل و کاری ایجاد شد، همگی از این کشور گریزان است همگی از این کشور رو به فرار آورده است. دلیل عمده اش این است که هیچ چیز در افغانستان نیست! نه امنیت نه کار نه اقتصاد و...»

 سخنران بعدی جنرال شمس الحق مشتاق احمد یکی از فرماندهان جهادی بود که فشرده سخنرانی ایشان چنین است:

«امروز به خاطر این باهم جمع شدیم که درد مشترک داریم، غم و اندوه مشترک داریم و این دردها را باهم در میان بگذاریم. امروز متاسفانه رئیس جمهور را یک حلقه ی دور از مردم که هیچ جایگاهی در بین ملت ندارد محاصره کرده است. متاسفانه این حکومت برسر این مردم بیچاره تحمیل شده است. این ناامنی و جنگ نتیجه اش چیست و توسط کیست؟ کی جنگ را برما تحمیل کرده است؟ که داعش را در افغانستان آورده و گسترش می دهد؟ کی بر سر این ملت بیچاره هر روز نا امنی و بد بختی را می آورد؟ کی امروز از خون این ملت کاخ می سازد و بوجی های دالر را برای خانواده های شان در فرانسه، آمریکا و کشور های خارجی می فرستد؟

اما راهی که برای ما وجود دارد این است که باید یک دست شویم، متحد شویم، باهم شویم و علیه این بی عدالتی و تبعیض بپا خیزیم.»

آخرین سخنران آقای عبدالستار مراد رئیس کمیته سیاسی جمعیت اسلامی افغانستان و وزیر سابق اقتصاد بود که فشرده سخنرانی ایشان چنین است:

«امروز ما شاهد این هستیم که از اطراف و اکناف این کشور صداها و فریادها بلند شده است. مردم از وضعیت موجود به ستوه آمده است. مردم نان می خواهد مردم امنیت می خواهد مردم کار می خواهد.

امروز در کابل، دیروز در قندهار، چند روز قبل در جلال آباد و در همه اطراف و اکناف این کشور مردم صدای شانرا بلند کرده اند. مردم در صدد این هستند که دولت را متوجه اشتباه های شان بنماید.

باید بگویم متاسفانه از آن زمانی که انتخابات به دور دوم رفت و ما نتوانستیم حکومتی انتخابی داشته باشیم و یک حکومتی مصلحتی را ایجاد کردیم مشکلات ما آغاز شد. حکومت اکنون نیز حکومت وحدت ملی نیست بلکه حکومت یکطرفه است. و این عدم وفاق ملی باعث شده است تا ما در هیچ جای این خاک احساس امنیت نکنیم. مشکلات مان هر روز بیشتر شود. مردم رنج و عذابی بیشتری می ببینند. و بالاخره اینکه حوصله این مردم به سر رسده است. صبر و حوصله هم حدی دارد.

از دست رنج یک دهقان، یک غریب کار، یک فقیر، مالیه می گیرد و از این مالیه دولت اهداف سیاسی شانرا تطبیق نموده و چور و چپاول می شود. بخشش های سیاسی می شود.

این چی حکومت است که وقتی یک والی از مزار به قندهار می رود به طیاره او اجاز پرواز نمی دهد. این چی منطقی دارد؟

از سوی هم فضل‌الرحمن اوریا، کارشناس مسایل سیاسی کشور طی سخنانی در این کنفرانس خبری نیز نفاق‌افگنی و دسیسه سازی در درون ارگ را به شدت مورد انتقاد قرار داده گفت که رییس جمهور که از طریق تقلب به سمتش دست یافته در راس یک گروپ مافیایی قرار دارد که علیه مردم و سیاسیون دسیسه سازی می‌کند.

آقای اوریا، نشست قندهار که روز گذشته با حضور شمار زیادی از سیاسیون دایر شده بود را واکنش مردم در برابر کارکردهای غیر قانونی ارگ خوانده  افزود که حکومت باید به درخواست های مردم پاسخ مثبت داده و از تک روی دست بردارد.

وی؛ ایجاد یک کمیسیون آزاد و بیطرف برای برگزاری انتخابات شفاف و به‌موقع را راه حل بیرون رفت کشور از بحران موجود خوانده تاکید نموده که حکومت باید این اقدام را عملی نماید.

در پایان این کنفرانس خبری به پرسش های خبرنگاران توسط آقایان مولوی مفلح، فیض فرهمند و فضل الحق اوریا پاسخ داده شد.

متن سخنرانی مولوی مفلح در کنفرانس: «ستون پنجم؛ و تغذیه از شعله ورشدن جنگ در کشور»

1396/9/13

الحمدلله تتم بنعمته الصالحات ونصلی ونسلم علی رسوله افضل الصلوات والتسلیمات. وعلی آله واصحابه صاحب الفضائل والکرامات.

شخصت های فرهیخته کشور، حضار مجلس، نمایندگان مردم در شورای ملی، اصحاب رسانه، مجاهدین و جوانان السلام علیکم و رحمت الله و برکاته!

اجازه بدهید تا شمارا از نشانی نهضت اسلامی افغانستان در این کنفرانس خبری خیر مقدم گفته و حضور شما در این مجلس که زیر عنوان: «ستون پنجم؛ و تغذیه از شعله ورشدن جنگ در کشور»، برگزار شده است گرامی بداریم.

درست، زمانی که به اوضاع کشور دقت می کنیم، و زمانی که شرایط را تحلیل می کنیم، دو نکته بس مهم به نظر ما می رسد:

یک: وضعیت اسف بار مردم و کشور ما که همه روزه رو به وخامت گذاشته و هر روز ملت و مردم ما شاهد قربانی دادن اصیل ترین فرزندان شان هستند. روزانه وضعیت کشور چنان رو به بحران رفته است که امنیت، رفاه اجتماعی، وضعیت بد اقتصادی، تیره تر شدن روابط خارجی، گسترش عدم اعتماد به آینده و فراگیر شدن نا امیدی میان جوانان و ده ها عامل دیگر کشور را به طرف پرتگاهی هولناک سوق داده است.

دوم: در یک چنین فضایی که جا داشت تا همه کسانی که در کشتی سیاست و ثبات افغانستان نشسته اند، بایستی در خدمت مردم باشند و در پی مدیریت اوضاع کشور به آینده، و نگذارند تا کشور به مرز فروپاشی به پیش برود، حلقه ای سر برون نموده و در پی تشدید بحران و در صدد گل آلود کردن بیشتر اوضاع است.  بنابراین موارد و با توجه به شرایط و اوضاع جاری شکننده کشور، طیف هایی که در این کشور از ریشه های مبارزاتی بلند مدت برخوردار اند، بی دغدغه و ترس همواره در رابطه به قضایای کلان کشور حس مسؤولیت پذیری نموده اند. از همین جمله می توان به برگزاری نشست قندهار اشاره نمود.

قطع نظر از این که ما به خوب و بد بودن ماهیت این نشست اشاره ای داشته باشیم، به این چند مطلب زیرین می توانم بپرداریم:

  1. نشست قندهار، دلیل عمده بر بی پایگی و از دست دادن پایگاه های سیاسی و مردمی دست اندرکاران حکومت می باشد. این به این معنا است که چه شده که کار به جایی کشیده است که علیه این نظام از قندهار حرکت آغاز می شود؟ این نظامی که تا اکنون از هیچ نوع حرکت فاشیستی دریغ نمی کرد، چه شده است که قندهار هم دیگر با او نیست؟. جواب این است که فاشیزم با عدالت سازگاری ندارد. فاشیزم به معنای تنها حق یک قوم و دو قوم و سه قوم ضایع کردن نیست. فاشیزم ظلم است بالای همه. اکنون می بینیم که قربانی فاشیزم ملت بزرگ و معظم پشتون است که هم اکنون در قندهار صدای خود را بلند کرده است. پس دیگر هیچ بهانه ای نمی ماند که اقوام کشور در برابر هم قرار نگیرند. همه متحد نشوند. یک مشت حلقه خبیثه در درون نظام که به هیچ قومی بستگی ندارد. همان گونه که بر سایر اقوام ظلم روا میدارد بر قوم شریف پشتون چندین برابر ظالمانه حرکت می کند.
  2. قانون اساسی کشور که محصول مردم افغانستان است، و همین نمک حرام ها از برکت همان به این گونه قدرت رسیده اند، این قانون به صراحت آزادی تردد اتباع را تضمین می کند، اما اجازه ندادن به پرواز طیاره حامل استاد عطا محمد نور، نقض و پایمال نمودن صریح و بدون توجیه قانون اساسی کشور می باشد. پس آن دروغ شاخدار تامین حاکمیت و انفاذ و اجرای همین قانون دست ساخته خود آنان کجاست؟ مگر به کدام روی دیگر دلقک های تان روی استیژ می آیند و رجز خوانی می کنند و از حاکمیت قانون حرف می زنند؟... مگر کدام دیده درا و بی حیایی در جمع شما پیدا خواهد شد تا از تریبون های شما حرفی از حاکمیت قانون بزند؟ واقعیت این است که در منطق فاشیزم، و در ادبیات برتری جویی و تمامیت خواهی قانون آن چه که مهم است و اولویت دارد که فاشیزم حکم کند نه ملت.
  3. یک نظامی که از ثبات، استحکام، و استقرار برخوردار باشد، در قدم نخست انتقاد و ایراد و اعتراض بر خود را یک امر ضروری و لازم و راهکاری در راستای اصلاح و کارآیی و موثریت خود ارزیابی نموده و آن را به فرصت تبدیل می کند، نظامی که می تواند در کنار خود مخالف و اپوزیسیون داشته باشد. برعکس یک نظام دیکتاتور و قلدرمآب است که از پیش آمد یک چنین حرکت هایی به وحشت افتاده و میان خود و مردم احساس جدایی نموده و نگاه به ملت را نگاهی دشمنانه ارزیابی می کند. یک چنین نظامی، بیش از این که خود را در برابر ملت مسؤول ببیند، خود را در برابر ملت مجرم احساس می کند، یک شخص حقیقی ویا حقوقی مجرم، چاره ای جز پناه بردن به روش های غیر اخلاقی و غیر قانونی راه و چاره ای ندارد. نظامی که از یک چنین حرکت های مدنی لرزه در اندام خود احساس کند، مگر در برابر تهدیدات جدی تر از آن از سوی دشمنان مردم افغانستان چه خواهد کرد؟
  4. این زمامداران بی خاصیت فکر کردند که ظاهرا، با اتکای بیش از حد به حلقات خارجی، وبا روی آوردن به وسایل استفاده غیر قانونی از صلاحیت، در اجازه ندادن به یک رهبر ملی پیروز گردیده اند، مگر کور خوانده اند که این تجربه در کشورهایی نظیر افریقای جنوبی، میانمار، و ده ها کشور دیگر خود وسیله ای شده برای رشد کافی رهبران ملی و پیمودن سریع زوال و سقوط دیکتاتورها. از این رو این شادمانی که از این حرکت غیر قانونی در میان حلقه خبیثه درون نظام به نظر می رسد، را باید نقطه پایان کار این حلقه خبیثه نامید که به سان غده سرطانی بیش از حد متورم شده است و کلیت نظام را راکد و فاسد ساخته است. در بلند مدت این اقدام یک کامیابی و ضربه زدن نیست بلکه یک روشی غیر مدنی است که اثار و پیامد های زشتی برای طراحان آن خواهد داشت.
  5. این رفتار به آن دست از افرادی که تا حال ساده لوحانه هنوز در خبث نیات این حلقه خبیثه در داخل نظام شک داشتند، نقطه پایان گذاشت و آنان را فهماند که این نظام نه در پی رفاه است و نه در پی امنیت است ونه در پی اقتصاد و نه در هیچ حرکت جدی ملی علاقه مندی دارد، یگانه چیزی که با خود دارد ادامه سلطه غیر مشروع خود است و بس. از این رو تشت رسوایی این حلقه رسوا تر از قبل به زمین افتاد و از آبروی نه چندان قابل توصیف آنان دیگر هم کم کرد.
  6. این نشان داد که دست نشاندگی به بیرونی ها برای مردم افغانستان چقدر خطر ناک است و تا چه پیمانه ای می تواند ویران کن باشد. زمانی که حاکمیت یک نظام زیر سوال برود و دیگر امر ونهی از خرد ترین تا بزرگ ترین به دست بیگانگان باشد، دیگر از یک چنین حلقه ای خبیثه ای که همه نظام را به گروگان گرفته است چه توقعی می توان داشت.
  7. وقتى يك دولت با تمام نيرو و قدرت و حمايت خارجى در برابر يك والى خود مى ايستد اين براى والى توهين نه بلكه مايه اقتدار است و در واقع پوشالى بودن و وابسته بودن دولت بى ريشه، جعلى و تحميلى را ثابت ميسازد.

مسووليت همه ماست كه در برابر این ستون پنجم که در درون نظام جا گرفته اند و در برابر این تماميت خواهي آنان، انحصار و فاشيسم كورشان بايستيم.

فاشيسم كور و تفكر انحصار، و این حلقه خبیثه همه مسيرهاي حركت ما را به سمت همبستگي، همدلي، خوشبختی بسته است.

آنهايي كه عوامل تبعيض، تماميت خواهي و بي عدالتي را بر سر خود نشانده اند، در درون شان چيزي به نام وجدان و عزت مرده است. اينها، انسان هاي فرومایه و بي مقدار هستند که همه روزه از ملت و مردم بریده و به خارجیها تضرع و زاری می کنند تا به قدرت غیر مشروع خود ادامه دهند.

نتیجه گیری:

ما در عین حالی که از این حرکت به شدت انزجار خود را ابراز میداریم، اعلام می داریم که ملت ومردم افغانستان با این گونه حرکت ها مرعوب نخواهند شد که در برابر حرکت های غیر اسلامی وغیر ملی حلقه خبیثه ای که ستون پنجم را در درون نظام شکل داده اند، سکوت کنند. از این رو لازم می دانیم تا یک بار دیگر برای این رفتار غیر ملی اعتراض شدید خود را ابراز نماییم و برای طراحان این گونه رفتار غیر قانونی و غیر مدنی به صراحت اعلان می کنیم که این رفتار ها عاقبت های بدی خواهد داشت که بر ملت ومردم ما قابل قبول نخواهد بود.

و در آخر پیام دین هم این است

مسلمانان مانند پیکرواحد هستند.

پيامبر -صلي الله عليه وآله وسلم- مي فرمايد: (مثال مومنان در محبت، شفقت ،ترحم و عطوفتشان با يكديگر همانند پیکر واحد وجسم يك انسان است كه اگر عضوي از آن بدرد آيد، بقيه جسم همراه با تب و شب زنده داري با او همدردي مي كنند.)

و همچنين فرمود: ( المؤمن للمؤمن كالبنيان يشد بعضه بعضاً وشبك بين أصابعه)

مثال مومن براي ديگر بسان ساختماني است كه جزيي از آن جزء ديگر را استحكام مي بخشد (آنگاه پيامبر -صلي الله عليه و آله وسلم- براي تجسم اين تمثيل انگشتان دو دست خود را به هم گره كرد.)

پس برای مردم افغانستان در شرایط کنونی فرض است  دربرابر فتنه آفرینان آشوب گرو اختلاف آفرینان دون همت که می خواهند فضا رامسموم وشیرازه وحدت ، اخوت اسلامی مردم ما  را متلاشی وبحران بی اعتمادی و بی امنیتی در کشور را گسترش دهند گلیم آنها را در هر جا که هستند و در هر سطح که قرار دارند جمع کنند و همه مثل بنیان مرصوص در برابر فتنه آفرینان حرفوی و دسیسه سازان استعمار بیاستند.

والسلام علیکم و رحمت الله و برکاته

به اشتراک بگذاريد:

نظر دهی
ثبت نظر جدید
نام       ایمیل    
نظر 
کد امنیتی            
نظرات   :   0

ابتدای مطلب

 

امکانات
تعداد بازدید: 619
دریافت
ارسال به ایمیل
صفحه قابل چاپ
معرفی به دوستان
سایر فعالیت ها

کنفرانس «افغانستان و فلسطین دو قربانی؛ یک جنایت» در کابل برگزار شد

• کنفرانس خبری یوم النکبه؛ روز فاجعه جهان اسلام

هشت ثور؛ ثمره یک پیکار! (10/2/1397)

فعالیت های دفتر ولایتی نهضت اسلامی افغانستان در حوزه شرق (شهر جلال آباد)

همایشی «از بلخ تا هریوا؛ مقاومتی بر پهنای یک روایت»

همایش حمایت از «ﭘﺸﺘﻴﺒﺎﻧﻲ‌ از موقف‌ خرد‌مندانه محترم‌ صلاح‌ الدين‌ رباني‌ و‌ استاد‌ عطا‌ محمد‌ نور»

کنفرانس «کابل و قدس آیینه تمام نمای یک فاجعه» 30/9/1396

کنفرانس یک روزه «شکوه ایستادگی در خزان توطئه ها» سه شنبه 30 عقرب 1396

از دهم محرم الحرام (عاشورای حسینی) 1439 در ننگرهار بزرگداشت به عمل آمد

ناقوس مبارزه علیه تبارگرایی ، نژادپرستی انحصارطلبی و نظام فاشیستی این بار از شرق کشور به صدا درآمد

مولوی مفلح: اسرائیل نقشه خبیثانه ای را در سر می پروراند

کنفرانس یک روزه: «مظلومیت مسلمانان در سایه سکوت جهان اسلام و سازمان‌های بین‌المللی» درشهر هرات

از روز جهانی قدس در جلال آباد بزرگداشت شد

گزارش تصویری راهپیمایی روز جهانی قدس 1396 در هرات

کنفرانس خبری در پیوند به سفر ترامپ به عربستان سعودی با عنوان «تجدید پیمان کشتار مسلمین با آمریکا»

همایش روز جهانی قدس در کابل (1396)

«هشت ثور آئینه ای است که خورشید آزادی در آن درخشید!»

گزارش تصویری بزرگداشت از هشتم ثور از سوی نهضت اسلامی افغانستان 1396/2/7

کنفرانس خبری: «افغانستان و نقض حاکمیت ملی و میدان انتقام کشی قدرتها»

گرامیداشت از چهل و یکمین سالروز «روز زمین» در دفتر مرکزی نهضت اسلامی افغانستان 13 حوت 1396

کنفرانس «وحدت امت مسلمه دریچه ای به سوی ثبات و امنیت افغانستان و جهان اسلام» در جلال آباد 1395/12/29

گرامیداشت از شهدای 24 حوت هرات 1357 در دفتر مرکزی نهضت اسلامی افغانستان

گزارش تصویری کنفرانس «همگرائی دینی رهیافتی برای ثبات افغانستان وجهان اسلام» شهر هرات 1395

نهضت اسلامی افغانستان برگزار می کند؛ کنفرانس (همگرایی دینی رهیافتی برای ثبات افغانستان وجهان اسلام) شهر هرات

جلسه هفته وار اعضای شورای مرکزی نهضت اسلامی افغانستان / 22دلو 1395

دیدار شورای رهبری نهضت اسلامی افغانستان با استاد عطا محمد نور والی ولایت بلخ و رئیس اجرائیه جمعیت اسلامی افغانستان

جلسه هفته وار اعضای شورای رهبری نهضت اسلامی افغانستان برگزار شد

همایش میلاد نبی اکرم (ص) و گرامیداشت هفته وحدت در ننگرهار

تابلوهای گرامیداشت میلاد پرسعادت پیامبر گرامی اسلام (ص) و هفته وحدت دفاتر ولایتی نهضت اسلامی افغانستان هرات و جلال آباد

نشست و گفتگوی نهاد جوانان نهضت اسلامی افغانستان در دفتر مرکزی

همایش میلاد نبی اکرم (ص) و گرامیداشت هفته وحدت

جلسه هفته وار اعضای شورای رهبری نهضت اسلامی افغانستان برگزار شد

گرامیداشت از دهم محرم الحرام "عاشورای حسینی" در شهر هرات

کارکرد های شش ماهه اول سال 1395 دفتر ولایتی نهضت اسلامی افغانستان حوزه شرق

همایش باشکوه بزرگداشت از روز جهانی قدس 1395 درهرات

همایش باشکوه بزرگداشت از روز جهانی قدس 1395 در ننگرهار شهر جلال آباد

گزارش کنفرانس «ادامه تراژدی در جهان اسلام و مسئولیت های ما» شهرهرات 10 حوت 1394

کنفرانس علمی «تروریزم و افراط گرایی بزرگترین چالش جهان اسلام وافغانستان» در هرات عقرب 1394

روز جهانی قدس برای اولین بار از سوی دفتر نمایندگی نهضت اسلامی افغانستان در شهر جلال آباد برگزار گردید

گزارش روز جهانی قدس 1394 در افغانستان

کنفرانس علمی تحقیقی با عنوان: «افغانستان و جهان در تقابل با چالش صهیونیزم و افراط گرایی» در هوتل انترکانتیننتال کابل برگزار شد

افتتاح دفتر ولایتی نهضت اسلامی افغانستان در زون شمال «مزار شریف»

سفر مولوی محمد مختار مفلح به مزار شریف

افتتاح دفتر ولایتی نهضت اسلامی افغانستان در ولایت ننگرهار

دفتر ولایتی نهضت اسلامی افغانستان در شهر هرات افتتاح شد

دیدار اعضای نهضت اسلامی افغانستان با رئیس اجرائیه حکومت وحدت ملی

نهضت اسلامی افغانستان در ارتباط با تحولات جدید داخلی و بین المللی طی یک کنفرانس مطبوعاتی مواضع خویش اعلان نمود

ملت مسلمان افغانستان در روز جهانی قدس حملات وحشیانه اسرائیل را محکوم و از ملت مسلمان فلسطین حمایت کردند

معاونت فرهنگی نهضت اسلامی افغانستان؛ «بخش فعالیت های فکری و تربیتی» کلاس های آموزش کامپیوتر

نهضت اسلامی افغانستان وشورای فرهنگی حامیان قدس شریف سالروز آتش سوزی مسجدالاقصارا محکوم کرد

روز جهانی قدس 1392

اوضاع جاری کشور و همچنین تحولات جهان اسلام در نشست اعضای موسسان نهضت اسلامی بررسی شد

همایش امتداد فاجعه در افغانستان به مناسبت هفته سیاه پیمان با سیا

کنگره بزرگ نهضت اسلامی افغانستان

همایش دوشهید؛ یک تفکر، یک راه 1392 هوتل بین المللی انترکانتننتال کابل

کنفرانس مطبوعاتی نهضت اسلامی افغانستان در پیوند به افشای لیست پنج هزار شهید توسط کمونیست ها در افغانستان. 8/7/1392

با اعلان روز قدس، موضوع فلسطین در محور توجه جهانیان قرار گرفت!

نهضت اسلامی افغانستان طی یک کنفرانس مطبوعاتی، و با توجه به شرایط و تحولات جدید افغانستان و بین المللی، موضع خویش را اعلان نمود.

به مناسبت یوم نکبت

در تظاهرات امروز در شهرکابل، نهضت اسلامی افغانستان وشورای فرهنگی حامیان قدس شریف عمل توهین آمریکاییها به اسلام و مسلمانان را محکوم کرد 24/6/1391

از روز جهانی قدس 1391 در کابل گرامیداشت به عمل آمد

کاری برای فلسطین از نشانی مردم افغانستان گفتگوی رسانه ای هیات افغانستان در کاروان جهانی الی بیت المقدس

مقاله مولوی محمد مختار مفلح در کنفرانس بین المللی ائتلاف جهانی علیه تروریسم برای صلح عادلانه تهران 24-25 اردیبهشت 1390

پیام برای رهبران جهادی کشور در پیوند به معاهده استراتیژیک میان افغانستان و امریکا

همایش بیست و دومین سالروز ارتحال امام خمینی(ره) 12 جوزا 1390 کابل – افغانستان

با امریکا و کشورهای غربی با زبان جهاد باید حرف زده شود متن سخنراني مولوی محمدمختار مفلح به مناسبت نوزدهمین سالروز پیروزی جهاد مردم افغانستان

امریکا بزرگترین تروریست است همايش رسانه اي رهبري نهضت اسلامی افغانستان و شورای فرهنگی حامیان قدس شریف 19 حمل 1390هـ.ش، کابل – افغانستان

قیام مردمی مصر و نابودی فرعون دیگر همایش حمایت مردمی از رستاخیز کشورهای عربی - اسلامی 22 دلو 1389 کابل - افغانستان

بیایید شاگرد مکتب این معلم بزرگ گردیم مردم مسلمان افغانستان از سالروز پیروزی انقلاب اسلامی ایران تجلیل کردند 21 دلو 1389هـ.ش، کابل- افغانستان

گفتمان شورای ملی افغانستان و فرصت های صلح یابی در کشور در پیوند با قضایای جهان اسلام

همایش بازگشت به قرآن (24 سنبله 1389، کابل)

(بازگشت اقصا) یادواره خونین فلسطین به مناسبت روز جهانی قدس سال 1389

وحدت شما برکت می آورد نامه به زعماي كشورهاي اسلامي (ایران و ترکیه)

شناخت بحران افغانستان در پرتو قضیه فلسطین 13/12/1388 کابل- افغانستان

مکثی بر کنفرانس شناخت بحران افغانستان در پرتو قضیه فلسطین

برگزاری روز خشم در مسجد جامع پل خشتی کابل 1388

كابل اقصا را به زمزمه گرفت!... گزارشي از گردهمايي روزجهاني قدس در افغانستان، ميدان دهبوري مقابل دانشگاه كابل

آخرين گام تا زمزمة اقصا!... (نشست افتتاحيه شوراي فرهنگي حاميان قدس شريف و بررسي آخرين آمادگي ها براي مناسبت بزرگداشت روز جهاني قدس) كابل –افغانستان 27/ رمضان المبارك 1430

آغازه فعاليت «شوراي عالي حمايت از هويت اسلامي قدس شريف»

برگزاری همایش با عنوان «قدس شريف محور صلح جهاني» هتل هرات کابل

مسجد الاقصي معيار ايمان در عصر حاضر (تفسيري از همايش دوم اساس گزاري شوراي عالي حمايت از هويت اسلامي قدس شريف)

نشست تاسيس شوراي عالي حمايت از هويت اسلامي قدس شريف در هوتل سنترال كابل

در محفل يادبود از شهداي هشت و چهارده جوزا 1358 هـ.ش با خون شهداي صدر نهضت اسلامي بيعت مجدد صورت گرفت

جشن هفدهمين سالروز پيروزي مجاهدين و فروپاشي نظام كمونيزم در سرزمين كفر ستيز افغانستان به ابتكار نهضت اسلامي افغانستان برگزار گرديد

بيانيه رسمي رهبر نهضت اسلامي و رئيس ستاد برگزاري مراسم روز جهاني قدس در کابل (تاريخ 5/7/1387هـ ش)

حریم اسراء (به مناسبت روز جهانی قدس 13/7/1386 هجری خورشیدی)

گزارش همایش تجلیل از روز جهانی قدس زیر نام (ایستگاه معراج) کابل 28/7/1385 هـ ش

براي اولين بار در تاريخ افغانستان از روز جهاني قدس از سوي رهبري نهضت اسلامي افغانستان بزرگداشت به عمل آمد تاريخ 28/7/1385 هـ ش کابل افغانستان

پيام رهبر نهضت اسلامي در تدوير اولين کنگره نهضت اسلامي افغانستان

همايش ويژه مسعود شناسي

تازه های پایگاه

 . عنوان بخش: معرفی نهضت اسلامی

اساسنامه نهضت اسلامی افغانستان ...

 . عنوان بخش: فعالیت های نهضت اسلامی

کنفرانس «افغانستان و فلسطین ...

 . عنوان بخش: معرفی نهضت اسلامی افغانستان

شوراي فرهنگي حاميان قدس شريف، ...

 . عنوان بخش: بیت المقدس

پخش اذان در کلیساها

 . عنوان بخش: تحولات جهان اسلام

واکنش‌های جهانی؛ اتحادیه ...

 . عنوان بخش: امت مسلمه

اسلام در فرانسه ممنوع خواهد شد

 . عنوان بخش: استعمار فکری

تجدید و نوگرائی در دین

 . عنوان بخش: آرشیو اخبار و اطلاعیه ها

کمک مالی قطر به 100 هزار خانواده ...

 . عنوان بخش: انتشارات

گاهنامه مومن

 . عنوان بخش: گالری تصاویر

تصاویر همایش گرامیداشت از 26 دلو ...

 . عنوان بخش: بازتاب

مشاور عبدالله: «حزب الله» و ...