امروز  

مولوی مفلح: اسرائیل نقشه خبیثانه ای را در سر می پروراند

کنفرانس خبری « قبله اول مسلمین در سکوت غریبانه» از سوی نهضت اسلامی افغانستان در کابل برگزار گردید.

این کنفرانس در پیوند به تحولات اخیر در فلسطین و بیت المقدس و بسته ماندن درب های مسجدالاقصا بر روی نمازگزارن فلسطینی، برگزار شده است.

مولوی محمد مختار مفلح در این کنفرانس گفت: « امروز حساسیت های دینی و ایمانی ما حکم می کند که علیرغم تمامی مشکلات و نابسامانی های موجود در کشورما که با کمال تاسف هر روز براین مشکلات به نحوی افزوده می شود، اندکی و لحظه ای فراتر از مرزهای جغرافیای سیاسی مان فکرکنیم، بیاندیشیم و سخن بگوییم، در باره موضوعی که بیش از شش دهه است مردم آن سرزمین به جرم مسلمان بودن مظلومانه به خاک و خون کشیده می شوند، بیش از شش دهه از حیات غیر انسانی و تجاوز مولود ناپاک استعمار، رژیم اسرائیل بر این خطه ای مقدس جهان اسلام می گذرد، بیش از شش دهه است که مردم این سرزمین جز رنج و عذاب و ماتم چیزی دیگری ندیده اند، بلی در مورد برادران و خواهران دینی و ایمانی مان در فلسطین و مسجدالاقصای شریف.»

وی در مورد ارتباط بحران جهان اسلام با توطئه های اسرائیل گفت: « هرآنچه امروزه ما در کل جهان مخصوصا جهان اسلام در عراق، سوریه، لیبی، یمن و کشورعزیزما افغانستان شاهد هستیم همه ریشه در اشغال فلسطین و بیت المقدس دارد، ریشه در توطئه و تجاوزگریهای اسرائیل و حمایت هم پیمانان بین المللی شان از این رژیم دارد، ریشه در تلاش آمریکا و مزدوران منطقه ای شان برای بقای اسرائیل دارد. از آنجائیکه همواره حیات رژیم اسرائیل مرتبط و وابسته به ایجاد بحران در منطقه بوده است. و شاید از اینجا بتوان راز درگیری‌های مستمر و همیشگی خاورمیانه را فهمید. به عبارت بهتر این تنش ها نشان می‌دهد، که رژیم منحوس صهیونیستی پشت پدیده‌های منفوری گروه های تروریستی و افراطی است. اما متأسفانه خدماتی را که عده ای از کشورهای عربی طی چند سال گذشته به غرب و رژیم صهیونیستی به ویژه در حوزه اسلام‌هراسی کرده‌اند، آن‌ حد زیاد است که صهیونیست‌ها آن را در خواب هم نمی‌دیدند.»

ایشان در مورد سرسپردگی سران عرب با دنیای استکبار گفتند: «باکمال تأسف اکثر کشورهای عربی به جای حمایت از ملت فلسطین و آزادی بیت المقدس با اسرائیل هم پیمان شده اند. بلی به این نکته باید دقت شود که رژیم های فرومانده در دوران جاهلیت و عصر قبیلگی عرب، خیانت خود به ملت فلسطین را آشکار ساخته و سر تسلیم در مقابل اسرائیل را فرود آورده و اکنون نه تنها اسرائیل را دشمن نمی شمارند بلکه به عنوان خدمت به اسرائیل و در چارچوب واگرایی جهان اسلام، دیگر کشورهای اسلامی و جریان های مقاومت ضد صهیونیستی را به عنوان دشمن معرفی می کنند»

وی بستن درب های مسجدالاقصا را نقشه پلید و شوم اسرائیل دانسته گفت: «بدون تردید بستن درب های مسجدالاقصی در روزهای گذشته بر روی نمازگزاران خبر از مسائل بزرگ‌تری در آینده می‌هد تا نقشه چندین ساله برای تخربب آن و ایجاد منطقه‌ای که کاملا تحت کنترل خودشان در قدس شرقی است، محقق کنند. اسرائیلی ها از این ماجرا شروع می کنند تا این نقشه های خبیثانه خود را مانند حفاری های زیر مسجدالاقصی به تدریج اجرایی کنند. این رژیم با این اقدامات به نظر می‌رسد در حال محک و آزمایش واکنش افکار عمومی بین‌المللی و تحریک احساسات جهان اسلام هستند. اما شما مطمئن باشید که قدس به دامن اسلام بازخواهد گشت!»

در اخیر این کنفرانس نهضت اسلامی افغانستان و شورای فرهنگی حامیان قدس شریف بیانیه ی نیز صادر کرد که در بخش های این بیانیه آمده است: « به اثر سازش بعضی ازسران کشورهای اسلامی وعربی بااسرائیل حالااین رژیم می تواند هر آنچه که لازم بداند و بخواهد انجام می دهد؛ از زدودن آثار و هویت اسلامی تا حفر تونل ها و بستن درب های مسجدالاقصای شریف، چرا که دیگر این رژیم تهدیدی از جانب برخی از کشورهای اسلامی و عربی که مدعی زعامت جهان اسلام هستند و اکنون در کنار این رژیم ایستاده اند، نمی بیند اکنون دیگر بازیها و روابطه پنهان این کشورها با این رژیم آشکار شده است و چیزی هم نمانده که این کشورها تبدیل به همکار استراتیژیک اسرائیل در منطقه گردند. این موضوع باعث شده است تا دست اسرائیل در منطقه و برای هر جنایتی باز باشد.»

در این بیانیه گفته شده است: « اینجادرافغانستان نهضت اسلامی افغانستان و شورای فرهنگی حامیان قدس شریف از ملت های مسلمان می خواهد تا به عنوان وجیبه دینی، انسانی و الهی شان در برابر قبله اول شان بی تفاوت نبوده و از مبارزات و فداکاری های برادران و خواهران فلسطینی شان حمایت کنند، نگذارند کفار و مشرکین بر سرنوشت آنان مسلط شده و اسرائیل در سایه سکوت ننگین سران برخی کشورهای اسلامی و عربی هویت اسلامی مسجدالاقصا را از بین برده  و در اشغال خود داشته باشد. ولی ما مطمئن هستیم چنین نخواهد شد و مسلمانان برحسب وظیفه ایمانی خویش در برابر اسرائیل خواهند ایستاد و قدس شریف به دامن اسلام باز خواهد گشت.»

در اخیر این کنفرانس داکتر سلطان عزیز عضو رهبری شورای نجات مردم افغانستان حمایت و پشتیبانی خود را از مواضع نهضت اسلامی افغانستان در قبال حوادث جهان اسلام اعلام نمود.

«بیانیه نهضت اسلامی افغانستان در پیوند به جنایات اخیر رژیم اسرائیل در قدس شریف»

قبله اول مسلمین در سکوت غریبانه

حرمت شکنی بر مسجد اقصای شریف رابرنمی تابیم

برای اولین بار بعد از 50 سال درب های مسجدالاقصای شریف بسته شد!

باکمال تاسف برای اولین بار و بعد از سال 1969 درب های مسجدالاقصا به روی  نمازگزاران درفلسطین بسته شد این اقدام رژیم اسرائیل می تواند چنین مفهومی داشته باشد:

1. به اثر سازش وجبن بعضی ازسران کشورهای اسلامی وعربی بااسرائیل حالااین رژیم می تواند هر آنچه که لازم بداند و بخواهد انجام می دهد؛ از زدودن آثار و هویت اسلامی تا حفر تونل ها و بستن درب های مسجدالاقصای شریف، چرا که دیگر این رژیم تهدیدی از جانب برخی از کشورهای اسلامی و عربی که مدعی زعامت جهان اسلام هستند و اکنون در کنار این رژیم ایستاده اند، نمی بیند اکنون دیگر بازیها و روابطه پنهان این کشورها با این رژیم آشکار شده است و چیزی هم نمانده که این کشورها تبدیل به همکار استراتیژیک اسرائیل در منطقه گردند. این موضوع باعث شده است تا دست اسرائیل در منطقه و برای هر جنایتی باز باشد.

2. رژیم صهیونیستی با چراغ سبزی که از جانب آمریکا به عنوان حامی اصلی این رژیم در سطح جهانی دریافت می کند و روابطه پیدا و پنهان که  با بسیاری از کشورهای عربی منطقه دارد از یک سو و به بن بست رسیدن و شکست طرح های که برای خاورمیانه داشت و  با تحولات جدید در  کشورهای مخصوصا عراق و سوریه و قدرت گرفتن حزب الله و مقاومت فلسطین عملا عقیم مانده و به ناکامی منجر شد، این رژیم را واداشت تا برای جبران این ناکامی ها دست به یک جنون دیگری زده و این بار به شعائرالله توهین نموده درب قبله اول مسلمین را روی نمازگزاران ببندد.

در این میان گرچه عده ای از سردمداران کشورهای اسلامی و عربی جهت بقا و ماندن در سلطنت شان دست به دامن آمریکا و اسرائیل دراز نموده اند و در برابر حوادث اخیر فلسطین و بیت المقدس سکوت نموده اند اما اینجادرافغانستان نهضت اسلامی افغانستان و شورای فرهنگی حامیان قدس شریف از ملت های مسلمان می خواهد تا به عنوان وجیبه دینی، انسانی و الهی شان در برابر قبله اول شان بی تفاوت نبوده و از مبارزات و فداکاری های برادران و خواهران فلسطینی شان حمایت کنند، نگذارند کفار و مشرکین بر سرنوشت آنان مسلط شده و اسرائیل در سایه سکوت ننگین سران برخی کشورهای اسلامی و عربی هویت اسلامی مسجدالاقصا را از بین برده  و در اشغال خود داشته باشد. ولی ما مطمئن هستیم چنین نخواهد شد و مسلمانان برحسب وظیفه ایمانی خویش در برابر اسرائیل خواهند ایستاد و قدس شریف به دامن اسلام باز خواهد گشت.

ان تنصروا الله ینصرکم و یثبت اقدامکم

نهضت اسلامی افغانستان و شورای فرهنگی حامیان قدس شریف

26 سرطان 1396 برابر با 22 شوال 1438

کابل - افغانستان

به اشتراک بگذاريد:

نظر دهی
ثبت نظر جدید
نام       ایمیل    
نظر 
کد امنیتی            
نظرات   :   0

ابتدای مطلب

 

امکانات
تعداد بازدید: 1219
دریافت
ارسال به ایمیل
صفحه قابل چاپ
معرفی به دوستان
سایر فعالیت ها

کنفرانس «افغانستان و فلسطین دو قربانی؛ یک جنایت» در کابل برگزار شد

• کنفرانس خبری یوم النکبه؛ روز فاجعه جهان اسلام

هشت ثور؛ ثمره یک پیکار! (10/2/1397)

فعالیت های دفتر ولایتی نهضت اسلامی افغانستان در حوزه شرق (شهر جلال آباد)

همایشی «از بلخ تا هریوا؛ مقاومتی بر پهنای یک روایت»

همایش حمایت از «ﭘﺸﺘﻴﺒﺎﻧﻲ‌ از موقف‌ خرد‌مندانه محترم‌ صلاح‌ الدين‌ رباني‌ و‌ استاد‌ عطا‌ محمد‌ نور»

کنفرانس «کابل و قدس آیینه تمام نمای یک فاجعه» 30/9/1396

کنفرانس خبری: «ستون پنجم؛ و تغذیه از شعله ورشدن جنگ در کشور» 1396/9/12

کنفرانس یک روزه «شکوه ایستادگی در خزان توطئه ها» سه شنبه 30 عقرب 1396

از دهم محرم الحرام (عاشورای حسینی) 1439 در ننگرهار بزرگداشت به عمل آمد

ناقوس مبارزه علیه تبارگرایی ، نژادپرستی انحصارطلبی و نظام فاشیستی این بار از شرق کشور به صدا درآمد

کنفرانس یک روزه: «مظلومیت مسلمانان در سایه سکوت جهان اسلام و سازمان‌های بین‌المللی» درشهر هرات

از روز جهانی قدس در جلال آباد بزرگداشت شد

گزارش تصویری راهپیمایی روز جهانی قدس 1396 در هرات

کنفرانس خبری در پیوند به سفر ترامپ به عربستان سعودی با عنوان «تجدید پیمان کشتار مسلمین با آمریکا»

همایش روز جهانی قدس در کابل (1396)

«هشت ثور آئینه ای است که خورشید آزادی در آن درخشید!»

گزارش تصویری بزرگداشت از هشتم ثور از سوی نهضت اسلامی افغانستان 1396/2/7

کنفرانس خبری: «افغانستان و نقض حاکمیت ملی و میدان انتقام کشی قدرتها»

گرامیداشت از چهل و یکمین سالروز «روز زمین» در دفتر مرکزی نهضت اسلامی افغانستان 13 حوت 1396

کنفرانس «وحدت امت مسلمه دریچه ای به سوی ثبات و امنیت افغانستان و جهان اسلام» در جلال آباد 1395/12/29

گرامیداشت از شهدای 24 حوت هرات 1357 در دفتر مرکزی نهضت اسلامی افغانستان

گزارش تصویری کنفرانس «همگرائی دینی رهیافتی برای ثبات افغانستان وجهان اسلام» شهر هرات 1395

نهضت اسلامی افغانستان برگزار می کند؛ کنفرانس (همگرایی دینی رهیافتی برای ثبات افغانستان وجهان اسلام) شهر هرات

جلسه هفته وار اعضای شورای مرکزی نهضت اسلامی افغانستان / 22دلو 1395

دیدار شورای رهبری نهضت اسلامی افغانستان با استاد عطا محمد نور والی ولایت بلخ و رئیس اجرائیه جمعیت اسلامی افغانستان

جلسه هفته وار اعضای شورای رهبری نهضت اسلامی افغانستان برگزار شد

همایش میلاد نبی اکرم (ص) و گرامیداشت هفته وحدت در ننگرهار

تابلوهای گرامیداشت میلاد پرسعادت پیامبر گرامی اسلام (ص) و هفته وحدت دفاتر ولایتی نهضت اسلامی افغانستان هرات و جلال آباد

نشست و گفتگوی نهاد جوانان نهضت اسلامی افغانستان در دفتر مرکزی

همایش میلاد نبی اکرم (ص) و گرامیداشت هفته وحدت

جلسه هفته وار اعضای شورای رهبری نهضت اسلامی افغانستان برگزار شد

گرامیداشت از دهم محرم الحرام "عاشورای حسینی" در شهر هرات

کارکرد های شش ماهه اول سال 1395 دفتر ولایتی نهضت اسلامی افغانستان حوزه شرق

همایش باشکوه بزرگداشت از روز جهانی قدس 1395 درهرات

همایش باشکوه بزرگداشت از روز جهانی قدس 1395 در ننگرهار شهر جلال آباد

گزارش کنفرانس «ادامه تراژدی در جهان اسلام و مسئولیت های ما» شهرهرات 10 حوت 1394

کنفرانس علمی «تروریزم و افراط گرایی بزرگترین چالش جهان اسلام وافغانستان» در هرات عقرب 1394

روز جهانی قدس برای اولین بار از سوی دفتر نمایندگی نهضت اسلامی افغانستان در شهر جلال آباد برگزار گردید

گزارش روز جهانی قدس 1394 در افغانستان

کنفرانس علمی تحقیقی با عنوان: «افغانستان و جهان در تقابل با چالش صهیونیزم و افراط گرایی» در هوتل انترکانتیننتال کابل برگزار شد

افتتاح دفتر ولایتی نهضت اسلامی افغانستان در زون شمال «مزار شریف»

سفر مولوی محمد مختار مفلح به مزار شریف

افتتاح دفتر ولایتی نهضت اسلامی افغانستان در ولایت ننگرهار

دفتر ولایتی نهضت اسلامی افغانستان در شهر هرات افتتاح شد

دیدار اعضای نهضت اسلامی افغانستان با رئیس اجرائیه حکومت وحدت ملی

نهضت اسلامی افغانستان در ارتباط با تحولات جدید داخلی و بین المللی طی یک کنفرانس مطبوعاتی مواضع خویش اعلان نمود

ملت مسلمان افغانستان در روز جهانی قدس حملات وحشیانه اسرائیل را محکوم و از ملت مسلمان فلسطین حمایت کردند

معاونت فرهنگی نهضت اسلامی افغانستان؛ «بخش فعالیت های فکری و تربیتی» کلاس های آموزش کامپیوتر

نهضت اسلامی افغانستان وشورای فرهنگی حامیان قدس شریف سالروز آتش سوزی مسجدالاقصارا محکوم کرد

روز جهانی قدس 1392

اوضاع جاری کشور و همچنین تحولات جهان اسلام در نشست اعضای موسسان نهضت اسلامی بررسی شد

همایش امتداد فاجعه در افغانستان به مناسبت هفته سیاه پیمان با سیا

کنگره بزرگ نهضت اسلامی افغانستان

همایش دوشهید؛ یک تفکر، یک راه 1392 هوتل بین المللی انترکانتننتال کابل

کنفرانس مطبوعاتی نهضت اسلامی افغانستان در پیوند به افشای لیست پنج هزار شهید توسط کمونیست ها در افغانستان. 8/7/1392

با اعلان روز قدس، موضوع فلسطین در محور توجه جهانیان قرار گرفت!

نهضت اسلامی افغانستان طی یک کنفرانس مطبوعاتی، و با توجه به شرایط و تحولات جدید افغانستان و بین المللی، موضع خویش را اعلان نمود.

به مناسبت یوم نکبت

در تظاهرات امروز در شهرکابل، نهضت اسلامی افغانستان وشورای فرهنگی حامیان قدس شریف عمل توهین آمریکاییها به اسلام و مسلمانان را محکوم کرد 24/6/1391

از روز جهانی قدس 1391 در کابل گرامیداشت به عمل آمد

کاری برای فلسطین از نشانی مردم افغانستان گفتگوی رسانه ای هیات افغانستان در کاروان جهانی الی بیت المقدس

مقاله مولوی محمد مختار مفلح در کنفرانس بین المللی ائتلاف جهانی علیه تروریسم برای صلح عادلانه تهران 24-25 اردیبهشت 1390

پیام برای رهبران جهادی کشور در پیوند به معاهده استراتیژیک میان افغانستان و امریکا

همایش بیست و دومین سالروز ارتحال امام خمینی(ره) 12 جوزا 1390 کابل – افغانستان

با امریکا و کشورهای غربی با زبان جهاد باید حرف زده شود متن سخنراني مولوی محمدمختار مفلح به مناسبت نوزدهمین سالروز پیروزی جهاد مردم افغانستان

امریکا بزرگترین تروریست است همايش رسانه اي رهبري نهضت اسلامی افغانستان و شورای فرهنگی حامیان قدس شریف 19 حمل 1390هـ.ش، کابل – افغانستان

قیام مردمی مصر و نابودی فرعون دیگر همایش حمایت مردمی از رستاخیز کشورهای عربی - اسلامی 22 دلو 1389 کابل - افغانستان

بیایید شاگرد مکتب این معلم بزرگ گردیم مردم مسلمان افغانستان از سالروز پیروزی انقلاب اسلامی ایران تجلیل کردند 21 دلو 1389هـ.ش، کابل- افغانستان

گفتمان شورای ملی افغانستان و فرصت های صلح یابی در کشور در پیوند با قضایای جهان اسلام

همایش بازگشت به قرآن (24 سنبله 1389، کابل)

(بازگشت اقصا) یادواره خونین فلسطین به مناسبت روز جهانی قدس سال 1389

وحدت شما برکت می آورد نامه به زعماي كشورهاي اسلامي (ایران و ترکیه)

شناخت بحران افغانستان در پرتو قضیه فلسطین 13/12/1388 کابل- افغانستان

مکثی بر کنفرانس شناخت بحران افغانستان در پرتو قضیه فلسطین

برگزاری روز خشم در مسجد جامع پل خشتی کابل 1388

كابل اقصا را به زمزمه گرفت!... گزارشي از گردهمايي روزجهاني قدس در افغانستان، ميدان دهبوري مقابل دانشگاه كابل

آخرين گام تا زمزمة اقصا!... (نشست افتتاحيه شوراي فرهنگي حاميان قدس شريف و بررسي آخرين آمادگي ها براي مناسبت بزرگداشت روز جهاني قدس) كابل –افغانستان 27/ رمضان المبارك 1430

آغازه فعاليت «شوراي عالي حمايت از هويت اسلامي قدس شريف»

برگزاری همایش با عنوان «قدس شريف محور صلح جهاني» هتل هرات کابل

مسجد الاقصي معيار ايمان در عصر حاضر (تفسيري از همايش دوم اساس گزاري شوراي عالي حمايت از هويت اسلامي قدس شريف)

نشست تاسيس شوراي عالي حمايت از هويت اسلامي قدس شريف در هوتل سنترال كابل

در محفل يادبود از شهداي هشت و چهارده جوزا 1358 هـ.ش با خون شهداي صدر نهضت اسلامي بيعت مجدد صورت گرفت

جشن هفدهمين سالروز پيروزي مجاهدين و فروپاشي نظام كمونيزم در سرزمين كفر ستيز افغانستان به ابتكار نهضت اسلامي افغانستان برگزار گرديد

بيانيه رسمي رهبر نهضت اسلامي و رئيس ستاد برگزاري مراسم روز جهاني قدس در کابل (تاريخ 5/7/1387هـ ش)

حریم اسراء (به مناسبت روز جهانی قدس 13/7/1386 هجری خورشیدی)

گزارش همایش تجلیل از روز جهانی قدس زیر نام (ایستگاه معراج) کابل 28/7/1385 هـ ش

براي اولين بار در تاريخ افغانستان از روز جهاني قدس از سوي رهبري نهضت اسلامي افغانستان بزرگداشت به عمل آمد تاريخ 28/7/1385 هـ ش کابل افغانستان

پيام رهبر نهضت اسلامي در تدوير اولين کنگره نهضت اسلامي افغانستان

همايش ويژه مسعود شناسي

تازه های پایگاه

 . عنوان بخش: معرفی نهضت اسلامی

اساسنامه نهضت اسلامی افغانستان ...

 . عنوان بخش: فعالیت های نهضت اسلامی

کنفرانس «افغانستان و فلسطین ...

 . عنوان بخش: معرفی نهضت اسلامی افغانستان

شوراي فرهنگي حاميان قدس شريف، ...

 . عنوان بخش: بیت المقدس

پخش اذان در کلیساها

 . عنوان بخش: تحولات جهان اسلام

واکنش‌های جهانی؛ اتحادیه ...

 . عنوان بخش: امت مسلمه

اسلام در فرانسه ممنوع خواهد شد

 . عنوان بخش: استعمار فکری

تجدید و نوگرائی در دین

 . عنوان بخش: آرشیو اخبار و اطلاعیه ها

کمک مالی قطر به 100 هزار خانواده ...

 . عنوان بخش: انتشارات

گاهنامه مومن

 . عنوان بخش: گالری تصاویر

تصاویر همایش گرامیداشت از 26 دلو ...

 . عنوان بخش: بازتاب

مشاور عبدالله: «حزب الله» و ...