امروز  

کنفرانس خبری در پیوند به سفر ترامپ به عربستان سعودی با عنوان «تجدید پیمان کشتار مسلمین با آمریکا»

نهضت اسلامی افغانستان بر اساس اصولی که به آن پایبند است و خود را ملزم به رعایت آن می داند که عبارت است از مبارزه فراگیر و دوامدار  بر علیه کجی ها و انحرافات در کشور و جهان اسلام و مبارزه با استکبار جهانی  وتلاش در جهت تقویت عزت و عظمت اسلام، با این نظرداشت امروز چهار شنبه 3 ثور 1396  نهضت اسلامی افغانستان کنفرانسی را در ارتباط به مسائل مربوط به سفر ترامپ به عربستان سعودی، حضور سران کشورهای اسلامی در این اجلاس و گستاخی ها و اهانت های که ترامپ نسبت به جهان اسلام در حضور سران مزدور کشور های اسلامی- آمریکایی نمود، برگزار کرد.

این کنفرانس رأس ساعت 10 و با مشارکت علما، دانشجویان، صاحبان رسانه، اعضای نهضت اسلامی افغانستان و... برگزار گردید. کنفرانس با تلاوتی آیاتی از کلام وحی الهی آغاز و سپس مولوی محمد مختار مفلح مشاور ارشد ریاست اجرائیه ج.ا.ا و رهبر نهضت اسلامی افغانستان سخنرانی نموده که باهم سخنرانی ایشانرا مرور می کنیم:

«برادران مومن شهروندان عزیز کشور من صاحبان رسانه السلام علیکم و رحمت الله و برکاته!

اجازه بفرمایید امروز روی یک موضوع مهم بحثی با شما داشته باشم امروز روزی است بس مهم، فرصتی است که ماهمه به محور یکی از مهم ترین مسایل دین و ملت خویش جمع شده ایم، روزی که برای یک نسل ویک امت، سازنده است.

عزیزان، برادران گرامی!

اجازه بدهید که حقایق را به ملت مان واضح بگوییم، اجازه بدهید که برای ملت بگوییم که دروطن آنان چه می گذرد و درواقع چه چیزی در انتظار سرنوشت آنان نشسته  است.  بلی امروز سخن از بستن پیمان مجدد سران کشورهای اسلامی مزدور با آمریکا است.

هم وطنان گرامی اصحاب رسانه!

واضح است که یک فرد مسلمان، یک جامعه مسلمان، در همچو مسایلی نمی تواند که بیرون از حد ومرزی که دین برای او مقرر داشته است، قدم گذارد، یک جامعه اسلامی نمی تواند در موضوعی به این بزرگی از قرآن کریم فتوای آن را نپرسیده و به بسیار آرامی پشت به قرآن کند، دریک جامعه اسلامی اگر کسی به پشت قرآن کریم نرود، از زبان پیغمبر بزرگ اسلام  جواب این گونه مسایل را نشنود ویا اصلا به آن مراجعه نکند، دیگر آن جامعه را جامعه اسلامی نمی تواند نامید وچنان انسانی که پشت به قرآن نموده را نمی شود که مسلمان خواند،  اما خوشبختانه ملت مومن ومردم دین شعار افغانستان به اثبات رسانده اند که آنان یکی از قوی ترین سپاه اسلام بوده اند و قرآن انتخاب نخست وپایان آنان است، بلی این ملت به قرآن کریم مراجعه می کند این ملت به اسلام مراجعه می کند، این ملت به پیامبر عزیز اسلام مراجعه می کند واز زبان حق او حق را می شنود، پس قرآن کریم دراین باره نه خاموش است و نه سکوت، قرآن کریم در این زمینه به جدیت و قاطعیت ايستاده است، قرآن کریم اجازه نمی دهد که اهل ایمان با آنچه که ایمان آنان را به تباهی می دهد و آنان را از ملت اسلامی بیرون می کند، وارد معامله ای گردند، قرآن‌کریم به قوت در برابر اینکه مسلمانان موالات با کفار متجاوز ببندند، مقاومت می کند. آیات زیادی است؛ همه می دانید...

پس رفتن با آمریکایی ها به چه هدفی است؟ آیا شرط زندگی نمودن دنیای اسلام درگرو پیمان با آمریکایی هاست؟ مگر مرگ وزندگی ما دردست کسانی است که با خدا به محاربه برخاسته اند؟ آیا این درست است که اگر برویم با آمریکایی ها پیمان ببندیم این دنیای مان به گل و گلزار مبدل می گردد؟ پس این به هیچ صورت درست نیست که ما باور کنیم که آمریکایی ها ولی نعمت افغانستان و جهان اسلام اند – نعوذ بالله – بلکه از جهان عرب باج و جزیه هم گرفته اند آمریکا وغرب اگر نشانه اخلاصی دارند بروند در قدم نخست آن رژیم قاتل مسلمانان در شرق میانه را لا اقل متقاعد به دست گرفتن از کشتن انسان های بیچاره فلسطین نمایند، این کار را هرگز انجام نخواهند داد، بلکه شما دیدید که بعد از سفر به ریاض ترامپ به تلاویو می رود و در آنجا اسرائیل را به جنگ علیه مسلمانان تقویت می کند که متاسفانه مجوز جنگ با جهان اسلام را از این سران کشور های مزدور و سر سپرده می گیرد. سؤال اساسي اينست كه ازاين سلاح هاي خريداري وساخته شده توسط كشورهاي اسلامي ، مقابل كدام قدرت هاي بيگانه ومداخله گروستم پيشه بيروني ، درجهان اسلام تاكنون استفاده صورت گرفته است؟

آياكشورهاي افغانستان ، سوريه ، عراق فلسطين ، ويمن توسط همين سلاح ها و بيگانگان به خاك وخون كشيده نشده است؟

آياميليونها انسان ازاين كشورها آواره نشده است؟ جهان اسلام ومسلمانان به اين سياست هاي مزدورانه وستم گرانه حكومت هاي خويش چه پيامي دارند ؟

 پس بگذارید که به آمریکایی ها صریح بگوییم که شما بس کنید! این افغانستان از سفره شما آنچه برداشته است همانا فساد است که امروز همه از آن در افغانسان رنج برده و تعفن آن ملت آزاده افغانستان را آزار واذیت می دهد. این شما بودید که امروز افغانستان را به بن بست کشانده اید، به بهانه کوبیدن دست پرورده های خودتان برفرق ملت مسلمان افغانستان هزاران تن بم وباروت ریختید! این شما بودید که در افغانستان آن قدر انسان کشتید که چند برابر آن چند صد نفر موهومی که گویا در برج های نیویارک از دست دادید!

ملت عزیز افغانستان!

وقت آن فرا رسیده که برای  ملت عزیز افغانستان با دور افگندن همه اختلافاتی که آن هم ریشه در دستگاه های استخباراتی خارجی ها دارد، آنچه که به نفع ملت افغانستان است را برگزینیم، درست اگر همه نیروهای آمریکایی در افغانستان بیایند نمی‌توانند برای رفاه مردم افغانستان کاری انجام دهند، آنان در پی منافع خود اند، آنان نمی توانند که جز برای خود برای ما کاری کنند، آنان خود مشکل افغانستان اند نه طرفی برای حل مشکل افغانستان، بنا بر این ملت افغانستان است که می تواند با یک اتحاد و وفاق اسلامی خود را به شاهراه سعادت سوق داده و نگذارد که آمریکایی ها از ماورای دریاها برای این ملت آمده وتعیین تکلیف بکنند، اگر ما با وفاق ویک پارچگی برای منافع ملت افغانستان ايستادگي کنیم به یقین که جای پایی برای آمریکایی ها  هیچ نیروی بیگانه و متجاوزی خالی نخواهیم گذاشت تا طمع دست درازی در افغانستان نمایند، پس اگر می خواهیم که آمریکائیها را اجازه ندهیم تا سرزمین ما را بیشتر از این ملوث بسازند پس مهم است که با یک وفاق اسلامی با شعار و عمل خدمت به مردم افغانستان، به سراغ ملت افغانستان برویم که آنان با همه روحیه و توان این حرکت را حمایت خواهند نمود و در برابر این جفا کاری ها ایستادگی خواهند داشت.

قرآن در مورد چه می فرماید؟

لا يَتَّخِذِ الْمُؤْمِنُونَ الْكَافِرِينَ أَوْلِيَاء مِن دُوْنِ الْمُؤْمِنِينَ وَمَن يَفْعَلْ ذَلِكَ فَلَيْسَ مِنَ اللّهِ فِي شَيْءٍ إِلاَّ أَن تَتَّقُواْ مِنْهُمْ تُقَاةً وَيُحَذِّرُكُمُ اللّهُ نَفْسَهُ وَإِلَى اللّهِ الْمَصِيرُ. (آل عمران آیه 28)

ترجمه: مؤمنان نبايد كافران را به جاى مؤمنان به دوستى بگيرند و هر كه چنين كند در هيچ چيز [او را] از [دوستى] خدا [بهره‏اى] نيست مگر اينكه از آنان به نوعى تقيه كند و خداوند شما را از [عقوبت] خود مى‏ترساند و بازگشت [همه] به سوى خداست.

معنی و مفهوم آیت این است که  مؤمنان کافران را برای خود پشتوانه، حامی و کارساز و کمک رسان قرار مدهند و بر ضد دین خود با آنها دوست نشوند و بر ضد مسلمانان از آنها پشتیبانی و حمایت نکنند که اسرار مؤمنین را برای آنها کشف و آشکار می گرداندند هر کسی به چنین کاری دست بزند (فلیس من الله فی شئی)  یعنی در این صورت از خداوند بیزار است و خداوند از او بیزار است

عزیزان گرامی!

راه حل بحران کشورما این است که ما برای زمامداران مان بفهمانیم که حضور آمریکاييان یعنی امتداد خون ریزی و قتل در افغانستان، حضور آمریکایی ها یعنی گسترش دامنه فساد در کشور، در فرجام حضور آمریکاييان به معنای پایان افغانستان خواهد بود. پس لازم است تا در قدم نخست با ایجاد یک صف واحد این ضرر های این  حضور را برای مردم افغانستان توضیح داده تا آنان خود در برابرآن تصمیم بگیرند. به یقین مردم افغانستان تصمیمی در چارچوب دین و مصالح و منافع علیای کشور خواهند گرفت.»

سپس مولوی حبیب الله حسام رئیس شورای اخوت اسلامی افغانستان سخنرانی نمود. مروری بر فشرده سخنرانی ایشان:

«مشکل اصلی جهان اسلام این است که از طرفی جهان اسلام رهبری و قیادت واحدی ندارد و از سوی دیگر سرشار از منابع عظیم طبیعی و همچنین دارای پیشینه تاریخی، علمی و فرهنگی درخشان و تمدن کهنی می باشد. از اینرو دشمنان اسلام و در رأس آن آمریکا از این وضعیت همواره استفاده نموده تا در تضعیف اسلام و کشورهای مسلمان و چند پارچه ساختن آنان تلاش نماید که تا حدی زیادی هم موفق شده است.

اگر قدرتها نتوانستند با تکنولوژی و قدرت نظامی و صنعتی بر مسلمانان چیره شوند ولی با حرکتی مرموز و خزنده خویش و با تهاجم فکری و فرهنگی به اهداف شان دست پیداکردند. دشمنان اسلام مطالعه بسیار دقیق از جهان اسلام دارند و میدانند که مسلمانان حول محور قبله واحد، قرآن کتاب واحد و پیامبر واحد در حرکتند و بهترین راه وارد شدن و نفوذ کردن به مسلمانان، حاکمان و خاندان آل سعود و عرب مزدور هستند.

موضوع مهم و قابل تأمل که در این سفر و اجلاس مطرح است این بود که ترامپ سران مزدور کشورهای اسلامی را در یک کلاس درسی جمع کرد و برای آنان کلاس در س گذاشت و به عنوان ملک الملوک و پادشاه پادشاهان به این چوچه ملک ها دستور صادر کرد و جملات عجیبی مطرح کرد یکی از آن جملات «ترویزم اسلامی» بود آن هم در مرکز تمدن اسلامی. موضوع دیگر که مطرح کرد گفت حماس تروریزم است و اسرائیل قهرمان و این مسائل را برای کسانی که در آن اجلاس حضور داشتند با صراحت تمام بیان کردند. این جملاتی است غرض آلود و مرض آلود! تروریزم کیست؟ کی تاریخ پر از تجاوز، قتل و کشتار را دارد؟ کی به بهانه های واهی میلیون ها انسان را در سراسر جهان به خاک و خون کشیدند؟ اسلام تروریزم است یا آمریکا؟ و موضوع دیگر اینکه حماس به کدام کشور و به کدام خاک کشورهای دیگر حمله کرده است که تروریزم است و اسرائیل که پیشینه ای جز خون و تجاوز و قتل و آدمکشی ندارد تروریزم نیست؟ برای شما بگویم که اگر حماس نبود حرمین شرفین هم نبود و اثری از مسجدالاقصا هم باقی نمی ماند!

عربستان قطعا برتری دنیای اسلام را نمی خواهد، آل سعود بیشتر به فکر بقای سلطنت شان با حمایت آمریکا است. تسلیحاتی که قرار است به عربستان فروخته شود اول اینکه در حدی نیست که او را بالاتر از اسرائیل یا فرانسه و... قرار دهد دوم این تسلیحات بالای کدام کشور غیر اسلامی به مصرف می رسد؟

چرا امروز تعریف واحدی از تروریزم وجود ندارد؟ چرا امروز علم، فلسفه، عرف، سیاست و... از تعریف واحد برای تروریزم عاجز است؟ برای اینکه آمریکا مرکز و پدر تروریزم است. و مشکلات اصلی جهان اسلام در خواب آلودگی، ذلت و زبونی سران این کشورها و دسیسه های پیچیده و خطرناک آمریکا است».

در پایان این کنفرانس مولوی محمد مختار مفلح به سئوال خبرنگاران در موارد چون بحران موجود کشور، افزایش نیروهای آمریکایی در افغانستان، قضایای جهان اسلام مخصوصا عراق، سوریه، یمن، بحرین و ... پاسخ دادند.

به اشتراک بگذاريد:

نظر دهی
ثبت نظر جدید
نام       ایمیل    
نظر 
کد امنیتی            
نظرات   :   0

ابتدای مطلب

 

امکانات
تعداد بازدید: 452
دریافت
ارسال به ایمیل
صفحه قابل چاپ
معرفی به دوستان
سایر فعالیت ها

کنفرانس «افغانستان و فلسطین دو قربانی؛ یک جنایت» در کابل برگزار شد

• کنفرانس خبری یوم النکبه؛ روز فاجعه جهان اسلام

هشت ثور؛ ثمره یک پیکار! (10/2/1397)

فعالیت های دفتر ولایتی نهضت اسلامی افغانستان در حوزه شرق (شهر جلال آباد)

همایشی «از بلخ تا هریوا؛ مقاومتی بر پهنای یک روایت»

همایش حمایت از «ﭘﺸﺘﻴﺒﺎﻧﻲ‌ از موقف‌ خرد‌مندانه محترم‌ صلاح‌ الدين‌ رباني‌ و‌ استاد‌ عطا‌ محمد‌ نور»

کنفرانس «کابل و قدس آیینه تمام نمای یک فاجعه» 30/9/1396

کنفرانس خبری: «ستون پنجم؛ و تغذیه از شعله ورشدن جنگ در کشور» 1396/9/12

کنفرانس یک روزه «شکوه ایستادگی در خزان توطئه ها» سه شنبه 30 عقرب 1396

از دهم محرم الحرام (عاشورای حسینی) 1439 در ننگرهار بزرگداشت به عمل آمد

ناقوس مبارزه علیه تبارگرایی ، نژادپرستی انحصارطلبی و نظام فاشیستی این بار از شرق کشور به صدا درآمد

مولوی مفلح: اسرائیل نقشه خبیثانه ای را در سر می پروراند

کنفرانس یک روزه: «مظلومیت مسلمانان در سایه سکوت جهان اسلام و سازمان‌های بین‌المللی» درشهر هرات

از روز جهانی قدس در جلال آباد بزرگداشت شد

گزارش تصویری راهپیمایی روز جهانی قدس 1396 در هرات

همایش روز جهانی قدس در کابل (1396)

«هشت ثور آئینه ای است که خورشید آزادی در آن درخشید!»

گزارش تصویری بزرگداشت از هشتم ثور از سوی نهضت اسلامی افغانستان 1396/2/7

کنفرانس خبری: «افغانستان و نقض حاکمیت ملی و میدان انتقام کشی قدرتها»

گرامیداشت از چهل و یکمین سالروز «روز زمین» در دفتر مرکزی نهضت اسلامی افغانستان 13 حوت 1396

کنفرانس «وحدت امت مسلمه دریچه ای به سوی ثبات و امنیت افغانستان و جهان اسلام» در جلال آباد 1395/12/29

گرامیداشت از شهدای 24 حوت هرات 1357 در دفتر مرکزی نهضت اسلامی افغانستان

گزارش تصویری کنفرانس «همگرائی دینی رهیافتی برای ثبات افغانستان وجهان اسلام» شهر هرات 1395

نهضت اسلامی افغانستان برگزار می کند؛ کنفرانس (همگرایی دینی رهیافتی برای ثبات افغانستان وجهان اسلام) شهر هرات

جلسه هفته وار اعضای شورای مرکزی نهضت اسلامی افغانستان / 22دلو 1395

دیدار شورای رهبری نهضت اسلامی افغانستان با استاد عطا محمد نور والی ولایت بلخ و رئیس اجرائیه جمعیت اسلامی افغانستان

جلسه هفته وار اعضای شورای رهبری نهضت اسلامی افغانستان برگزار شد

همایش میلاد نبی اکرم (ص) و گرامیداشت هفته وحدت در ننگرهار

تابلوهای گرامیداشت میلاد پرسعادت پیامبر گرامی اسلام (ص) و هفته وحدت دفاتر ولایتی نهضت اسلامی افغانستان هرات و جلال آباد

نشست و گفتگوی نهاد جوانان نهضت اسلامی افغانستان در دفتر مرکزی

همایش میلاد نبی اکرم (ص) و گرامیداشت هفته وحدت

جلسه هفته وار اعضای شورای رهبری نهضت اسلامی افغانستان برگزار شد

گرامیداشت از دهم محرم الحرام "عاشورای حسینی" در شهر هرات

کارکرد های شش ماهه اول سال 1395 دفتر ولایتی نهضت اسلامی افغانستان حوزه شرق

همایش باشکوه بزرگداشت از روز جهانی قدس 1395 درهرات

همایش باشکوه بزرگداشت از روز جهانی قدس 1395 در ننگرهار شهر جلال آباد

گزارش کنفرانس «ادامه تراژدی در جهان اسلام و مسئولیت های ما» شهرهرات 10 حوت 1394

کنفرانس علمی «تروریزم و افراط گرایی بزرگترین چالش جهان اسلام وافغانستان» در هرات عقرب 1394

روز جهانی قدس برای اولین بار از سوی دفتر نمایندگی نهضت اسلامی افغانستان در شهر جلال آباد برگزار گردید

گزارش روز جهانی قدس 1394 در افغانستان

کنفرانس علمی تحقیقی با عنوان: «افغانستان و جهان در تقابل با چالش صهیونیزم و افراط گرایی» در هوتل انترکانتیننتال کابل برگزار شد

افتتاح دفتر ولایتی نهضت اسلامی افغانستان در زون شمال «مزار شریف»

سفر مولوی محمد مختار مفلح به مزار شریف

افتتاح دفتر ولایتی نهضت اسلامی افغانستان در ولایت ننگرهار

دفتر ولایتی نهضت اسلامی افغانستان در شهر هرات افتتاح شد

دیدار اعضای نهضت اسلامی افغانستان با رئیس اجرائیه حکومت وحدت ملی

نهضت اسلامی افغانستان در ارتباط با تحولات جدید داخلی و بین المللی طی یک کنفرانس مطبوعاتی مواضع خویش اعلان نمود

ملت مسلمان افغانستان در روز جهانی قدس حملات وحشیانه اسرائیل را محکوم و از ملت مسلمان فلسطین حمایت کردند

معاونت فرهنگی نهضت اسلامی افغانستان؛ «بخش فعالیت های فکری و تربیتی» کلاس های آموزش کامپیوتر

نهضت اسلامی افغانستان وشورای فرهنگی حامیان قدس شریف سالروز آتش سوزی مسجدالاقصارا محکوم کرد

روز جهانی قدس 1392

اوضاع جاری کشور و همچنین تحولات جهان اسلام در نشست اعضای موسسان نهضت اسلامی بررسی شد

همایش امتداد فاجعه در افغانستان به مناسبت هفته سیاه پیمان با سیا

کنگره بزرگ نهضت اسلامی افغانستان

همایش دوشهید؛ یک تفکر، یک راه 1392 هوتل بین المللی انترکانتننتال کابل

کنفرانس مطبوعاتی نهضت اسلامی افغانستان در پیوند به افشای لیست پنج هزار شهید توسط کمونیست ها در افغانستان. 8/7/1392

با اعلان روز قدس، موضوع فلسطین در محور توجه جهانیان قرار گرفت!

نهضت اسلامی افغانستان طی یک کنفرانس مطبوعاتی، و با توجه به شرایط و تحولات جدید افغانستان و بین المللی، موضع خویش را اعلان نمود.

به مناسبت یوم نکبت

در تظاهرات امروز در شهرکابل، نهضت اسلامی افغانستان وشورای فرهنگی حامیان قدس شریف عمل توهین آمریکاییها به اسلام و مسلمانان را محکوم کرد 24/6/1391

از روز جهانی قدس 1391 در کابل گرامیداشت به عمل آمد

کاری برای فلسطین از نشانی مردم افغانستان گفتگوی رسانه ای هیات افغانستان در کاروان جهانی الی بیت المقدس

مقاله مولوی محمد مختار مفلح در کنفرانس بین المللی ائتلاف جهانی علیه تروریسم برای صلح عادلانه تهران 24-25 اردیبهشت 1390

پیام برای رهبران جهادی کشور در پیوند به معاهده استراتیژیک میان افغانستان و امریکا

همایش بیست و دومین سالروز ارتحال امام خمینی(ره) 12 جوزا 1390 کابل – افغانستان

با امریکا و کشورهای غربی با زبان جهاد باید حرف زده شود متن سخنراني مولوی محمدمختار مفلح به مناسبت نوزدهمین سالروز پیروزی جهاد مردم افغانستان

امریکا بزرگترین تروریست است همايش رسانه اي رهبري نهضت اسلامی افغانستان و شورای فرهنگی حامیان قدس شریف 19 حمل 1390هـ.ش، کابل – افغانستان

قیام مردمی مصر و نابودی فرعون دیگر همایش حمایت مردمی از رستاخیز کشورهای عربی - اسلامی 22 دلو 1389 کابل - افغانستان

بیایید شاگرد مکتب این معلم بزرگ گردیم مردم مسلمان افغانستان از سالروز پیروزی انقلاب اسلامی ایران تجلیل کردند 21 دلو 1389هـ.ش، کابل- افغانستان

گفتمان شورای ملی افغانستان و فرصت های صلح یابی در کشور در پیوند با قضایای جهان اسلام

همایش بازگشت به قرآن (24 سنبله 1389، کابل)

(بازگشت اقصا) یادواره خونین فلسطین به مناسبت روز جهانی قدس سال 1389

وحدت شما برکت می آورد نامه به زعماي كشورهاي اسلامي (ایران و ترکیه)

شناخت بحران افغانستان در پرتو قضیه فلسطین 13/12/1388 کابل- افغانستان

مکثی بر کنفرانس شناخت بحران افغانستان در پرتو قضیه فلسطین

برگزاری روز خشم در مسجد جامع پل خشتی کابل 1388

كابل اقصا را به زمزمه گرفت!... گزارشي از گردهمايي روزجهاني قدس در افغانستان، ميدان دهبوري مقابل دانشگاه كابل

آخرين گام تا زمزمة اقصا!... (نشست افتتاحيه شوراي فرهنگي حاميان قدس شريف و بررسي آخرين آمادگي ها براي مناسبت بزرگداشت روز جهاني قدس) كابل –افغانستان 27/ رمضان المبارك 1430

آغازه فعاليت «شوراي عالي حمايت از هويت اسلامي قدس شريف»

برگزاری همایش با عنوان «قدس شريف محور صلح جهاني» هتل هرات کابل

مسجد الاقصي معيار ايمان در عصر حاضر (تفسيري از همايش دوم اساس گزاري شوراي عالي حمايت از هويت اسلامي قدس شريف)

نشست تاسيس شوراي عالي حمايت از هويت اسلامي قدس شريف در هوتل سنترال كابل

در محفل يادبود از شهداي هشت و چهارده جوزا 1358 هـ.ش با خون شهداي صدر نهضت اسلامي بيعت مجدد صورت گرفت

جشن هفدهمين سالروز پيروزي مجاهدين و فروپاشي نظام كمونيزم در سرزمين كفر ستيز افغانستان به ابتكار نهضت اسلامي افغانستان برگزار گرديد

بيانيه رسمي رهبر نهضت اسلامي و رئيس ستاد برگزاري مراسم روز جهاني قدس در کابل (تاريخ 5/7/1387هـ ش)

حریم اسراء (به مناسبت روز جهانی قدس 13/7/1386 هجری خورشیدی)

گزارش همایش تجلیل از روز جهانی قدس زیر نام (ایستگاه معراج) کابل 28/7/1385 هـ ش

براي اولين بار در تاريخ افغانستان از روز جهاني قدس از سوي رهبري نهضت اسلامي افغانستان بزرگداشت به عمل آمد تاريخ 28/7/1385 هـ ش کابل افغانستان

پيام رهبر نهضت اسلامي در تدوير اولين کنگره نهضت اسلامي افغانستان

همايش ويژه مسعود شناسي

تازه های پایگاه

 . عنوان بخش: معرفی نهضت اسلامی

اساسنامه نهضت اسلامی افغانستان ...

 . عنوان بخش: فعالیت های نهضت اسلامی

کنفرانس «افغانستان و فلسطین ...

 . عنوان بخش: معرفی نهضت اسلامی افغانستان

شوراي فرهنگي حاميان قدس شريف، ...

 . عنوان بخش: بیت المقدس

پخش اذان در کلیساها

 . عنوان بخش: تحولات جهان اسلام

واکنش‌های جهانی؛ اتحادیه ...

 . عنوان بخش: امت مسلمه

اسلام در فرانسه ممنوع خواهد شد

 . عنوان بخش: استعمار فکری

تجدید و نوگرائی در دین

 . عنوان بخش: آرشیو اخبار و اطلاعیه ها

کمک مالی قطر به 100 هزار خانواده ...

 . عنوان بخش: انتشارات

گاهنامه مومن

 . عنوان بخش: گالری تصاویر

تصاویر همایش گرامیداشت از 26 دلو ...

 . عنوان بخش: بازتاب

مشاور عبدالله: «حزب الله» و ...