امروز  

همایش روز جهانی قدس در کابل (1396)

مردم مسلمان و مؤمن افغانستان با توجه به شرایط حساس کنونی در کشور  و جهان اسلام در جمعه آخر ماه مبارک رمضان همزمان با دیگر ملل مسلمان و آزادیخواهان جهان فریاد آزادی بیت المقدس شریف قبله اول مسلمین و همچنین آزادی فلسطین را سردادند.

در مرکز شهرکابل در چهار راهی کارته پروان جمعیت با شکوهی از جوانان، نوجوانان، دانشجویان، وکلا و... و همچنین نهاد ها و سازمان های مردمی از نواحی مختلف شهر گردهم آمدند تا نوای آزادی قدس را در فضای شهر کابل سر بدهند.

این گردهمایی که به دعوت نهضت اسلامی افغانستان و شورای فرهنگی حامیان قدس شریف صورت گرفته بود در محوطه مسجد کارته پروان رأس ساعت 10 قبل از ظهر برگزار شد.

این همایش که به گردانندگی آقای مدثر فاضلپور یکی از اعضای نهضت اسلامی افغانستان صورت گرفت، ابتدا با تلاوت آیاتی از کلام الله مجید آغاز و سپس سخنرانان به ترتیب در باره این روز به سخنرانی پرداختند.

اولین سخنران آقای عبیدالله طارق استاد دانشگاه بود که فشرده سخنرانی ایشان را با هم مرور می کنیم: « اینک در روز مبارک جهانی قدس قرار داریم روز قدس یعنی تولد وحدت و همدلی میان مسلمانان جهان روز حمایت از مستضعفین و مقابله با مستکبران جهان است. بیت المقدس اولین قبله مسلمین است و متعلق به مسلمانان است.

مبارزه با صهیونیزم جهانی و اسرائیل خونخوار در اندیشه بزرگمردان آزاده جهان دیده می شود و همه آنها وجود صهیونیزم را خطری برای بشریت دانسته اند.

موضوع دیگری که مهم است این است که امروز متاسفانه استکبار و استعمار از طرق مختلف تلاش دارند نفاق و تفرقه را بین مسلمین دامن بزنند و ما باید هوشیار باشیم و از هویت اسلامی و فرهنگ مان دفاع کنیم.»

سخنران بعدی آقای مولوی محمد مختار مفلح مشاور ارشد ریاست اجرائیه کشور و رهبر نهضت اسلامی افغانستان بود که به صورت مفصل سخنرانی نموده و گوشه های از سخنرانی ایشان را باهم مرور می کنیم:

« اجازه می خواهم تا از نشانی نهضت اسلامی افغانستان و شورای فرهنگی حامیان قدس شریف تمنیات نیکم را پیش کش حضور سبز و با شکوه شما روزداران مومن نمایم و از حضور تک تک شما هم میهنان خوبم که در این آفتاب سوزان و روزه به دهن صدای ما را لبیک گفته و تشریف آورده اید تقدیر و تشکر نمایم!

هم میهنان عالیقدرم!

امروز حساسیت های دینی و ایمانی ما حکم می کند که علیرغم تمامی مشکلات و نابسامانی های موجود در کشورما که با کمال تاسف هر روز براین مشکلات به نحوی افزوده می شود، اندکی و لحظه ای فراتر از مرزهای جغرافیای سیاسی مان فکرکنیم، بیاندیشیم و سخن بگوییم، در باره موضوعی که بیش از شش دهه است مردم آن سرزمین به جرم مسلمان بودن مظلومانه به خاک و خون کشیده می شوند، بیش از شش دهه از حیات غیر انسانی و تجاوز مولود ناپاک استعمار، رژیم اسرائیل بر این خطه ای مقدس جهان اسلام می گذرد، بیش از شش دهه است که مردم این سرزمین جز رنج و عذاب و ماتم چیزی دیگری ندیده اند، بلی در مورد برادران و خواهران دینی و ایمانی مان در فلسطین و مسجدالاقصای شریف.

آری فلسطین و قدس شریف در نگاه وحیانی و اسلامی به دلیل وجود مسجدالاقصای شریف در آن خطه از ارزش والا و اهمیت زیادی برخوردار است. اهمیت قدس شریف به دلیل آن است که این سرزمین مقدس، محل زندگی و بعثت انبیای الهی، نخستین قبله مسلمانان و محل معراج آسمانی پیامبر اعظم(ص) است، همچنین بیت المقدس برای یهودیان و مسیحیان نیز به لحاظ دینی اهمیت خاصی دارد. با همه اهمیت این سرزمین مقدس، امروزه بیت المقدس و قدس شریف به دلیل سلطه صهیونیستها چشم انتظار اقدام مناسب از طرف مسلمانان و دیگر آزادی خواهان عالم برای رهایی آن است.» (متن کامل سخنرانی مولوی مفلح را می توانید در بخش دیگری سایت بخوانید)

سومین سخنران آقای سیدعیسی حسینی مزاری دبیرکل حزب اسلامی تبیان بود: فشرده سخنان ایشان را باهم مرور می کنیم: « ابتدا از حضور همه شما تشکر می کنم و همچنین از آقای مفلح و همکاران شان تشکر می کنم که تحت هرشرایطی کوشش کردند تا چراغ این حرکت و این مبارزه در افغانستان خاموش نماند، باید بگویم که روز جهانی قدس قبل از اینکه برای فلسطین و مردم آن سرزمین مفید باشد برای مردم ما مفید و قابل اهمیت است چرا؟ چون روز جهانی قدس خود یک راه، یک ارزش و یک اندیشه است.

این روز ما را رهنمون می کند به آن سمت و سوی که قرآن و اسلام می خواهد. در این روز چهره دشمنان به خوبی آشکار می شود دشمن ما اسرائیل است دشمن ما حامیان اسرائیل است دشمن ما کسی است که در فلسطین از اسرائیل حمایت می کند و در اینجا به ما ترحم و ادعای حمایت و دوستی می کند. با کمال تاسف باید بگویم مشکل اصلی جهان اسلام اختلاف است و این روز قدس باعث وحدت جهان اسلام می شود. این اختلاف متاسفانه به حدی وسیع است که امروزه مردم ما در مبارزه با گروه های تروریستی ناتوان ساخته و زمین گیر کرده است واگر نه ما دو قدرت بزرگ دنیا را از خاک مان با اقتدار کامل بیرون راندیم.»

سخنران بعدی آقای نصیر احمد کوه بندی رئیس شورای وکلای ناحیه 15بود: گوشه ای از سخنرانی ایشان را باهم مرور می کنیم: « به روان پاک شهدای صدر اسلام و اکنون درود می فرستم، دوستان گرامی یک چیز واضح است که خداوند متعال و پیغمرش گفته و ما باید به آن گوش دهیم و آن اینکه دو خط است که به هم وصل نمی شود یک خط کفر و دیگری خط اسلام هیچ وقت کفر دوست ما نمی شود. برادران! درد فلسطین با درد افغانستان گره خورده است. فلسطین پاره تن اسلام است و در این مبارزه ما نباید دچار اختلاف شویم و خدای نکرده بحث شیعه و سنی را مطرح کنیم. امروز دشمنان اسلام در کل دنیای اسلام در تلاش است تا همه را به خاک و خون بکشد و آنان هرگز نمی گوید که اول سنی را بکشیم و بعد شیعه را، آنان به دنبال نابودی اسلام است.»

گرد همایی با قطعنامه ای 5 ماده ای - که متن کامل آنرا می توانید در بخش های دیگر سایت بخوانید- پایان یافت

--------------------------------------------------------------------------------------

گزارش تصویری بزرگداشت از روز جهانی قدس 1396 در افغانستان

1396/4/2

----------------------------------------------------------------------------------------------

سخنرانی مولوی محمد مختار مفلح در همایش دوم روز جهانی قدس 1396 کابل

1396/4/2

بسم الله الرحمن الرحیم

«قدس به دامن اسلام بازخواهد گشت»

سُبْحَانَ الَّذِي أَسْرَى بِعَبْدِهِ لَيْلًا مِنَ الْمَسْجِدِ الْحَرَامِ إِلَى الْمَسْجِدِ الْأَقْصَى الَّذِي بَارَكْنَا حَوْلَهُ لِنُرِيَهُ مِنْ آيَاتِنَا إِنَّهُ هُوَ السَّمِيعُ الْبَصِيرُ.

برادران وخواهران مومن!

امروز یک بار دیگر آوای قدس، فرياد زمین انبیاء و نجوای قبله نخست اسلام در فضای کشور ما و به صورت عموم در گوش جهانیان طنین افگنده است.  ندای قدس ندای مسؤولیتی است که از دیرباز فرو گذاشته شده است.

قدس یعنی گره گاه ایمان، میعاد گاه توحید و سرزمین رسولان، که امروز نماد شهادت، رمز ایثار، سمبول مقاومت ونمونه ایستادگی است. روز قدس که روز اسلام است، یادآور فداکاری هایی است که تاریخ  آن را با خط زرین نوشته است. قدس یعنی روز پیمان، روز ماندن در پای عهد به خدا...

برادران وخواهران ! روزه داران گرامی!

نیک می دانیم که ماه خدا، شهرالله صیام ما را غرق در خون کردند، ماه نیایش مارا ماه سرخ شهادت ساختند، افطار مردم مارا به جای شادی به تیره ترین لحظات مبدل نمودند. امروز کابل غرق در خون، شرق در خون و غرب غرق در ماتم داریم، در این ماه به شمار لیست شهدای ما جمع زیادی افزوده شد، به یتیمان ما و به بیوه های ما وبه شمار پدران ومادران داغدیده مان افزوده شد... امروز ما به پیشوازعیدی می رویم که نرسیده به آن، آن را از ما گرفتند. نرسیده به عید مارا در سوگ عزیزان مان نشاندند... امروز کشور سخت مصیبت دیده ای را داریم،... امروزکودک ما در این کشور بیشتر از هروقتی درد از دست دادن پدر را می چشد. 

برادران وخواهران مومن من!

پرسش اساسی، این جاست که در آفرینش این همه مصیبت ما که سری به عراق دارد و پیوندی به سوریه و ربطی به لیبیا و نسبتی هم به یمن، چه دستی دخیل است؟ چرا امروز آتش به خانه جهان اسلام آورده شده است؟... چه کسی اجازه نمی دهد تا جهان اسلام اندکی بیاساید؟... چرا نمی گذارند تا ملل اسلامی در تعیین سرنوشت شان آزاد باشند؟ این همه جریان های تکفیری را چه دست هایی می سازند ومی پردازند و برای ما به ارمغان می فرستند؟... چه کسی است که کانون تمدن اسلامی که در دو قطب جهان اسلام دمشق وبغداد بود، را پیوسته می خواهد نابود نماید؟... این پرسش های مهم واساسی را باید پاسخ گفت!... باید رفت تا به این پرسش ها جواب یافت... امروز در این جهان اسلام چه خشونتی بیداد می کند؟... چگونه امرای برخی از دول اسلامی اشداء علی المومنین رحماء مع الکفار گردیده اند؟... اما در عین زمان ذریعه دشمنان دین خدا، یک سان شیرشان دوشیده می شود؟...پاسخ این درد های استخوان سوز را از کجا می توان به دست آورد؟... 

دوستان عزیز روزه داران گرامی! 

امت اسلامی همان روز فاتحه اش را خواند که در برابر استکبارجهانی قیام ننمود، امت اسلامی همان روز نابودی خود را به به دست خود نوشت که برای مقاصد کفر جهانی خدمت نمود، همان روز پایان خود را نوشت که " لورانس عرب " همان افسر انگلیس را به آقایی برعلیه خلافت عثمانی پذیرفت!... همان روزی گام در مسیری قهقرایی نهاد که در برابر وزیر خارجه وقت انگلیس؛ بلفور که وعده تاسیس وطن یهودی را داد، سکوت کرد...

 امروز گریه مان به یمن، اشک مان به لیبیا، فریاد مان برای سوریه ونجوای مان به عراق و ریختن اشک مان برای افغانستان از همان سکوتی ریشه می گیرد که در برابر اشغال فلسطین به عمل آمد...

عزیزان برادران وخواهران!

روز جهانی قدس یعنی همین؛ روز جهانی قدس یعنی واکاوی وباز یابی درد ها و مصیبت ها ودریافت راه حل هایی است که از دیر باز از نظر ها مان پنهان مانده ویاخود را از آن غافل می گیریم... روز قدس روز رسیدگی به چالش هایی است که امروز زندگی امت اسلامی را تهدید می کند. روزی است که ما می توانیم صادقانه به حل مشکلات مردم خود ما بپردازیم... روزی است که باید به اساسی ترین سوالات زندگی مان پاسخ بیابیم. 

عزیزان برداران وخواهران!

چه کسی از رژیم صهیونستی اسرائیل تروریست تر است؟... چه جوخه ای از جوخه های مرگ این رژیم خونریز تر است؟ چه دسته ای تروریست تر از رژیمی است که در هرفرصتی خنجر به شکم امت اسلامی زده است؟ اصلا جز ترور این رژیم کارنامه ای دیگری هم در عمر جنایت بار خویش دارد؟ این رژیم اسرائیل است که همدست با کشور های حامی اش برای ملت های ما هدایایی از ترور ووحشت را می آفریند ومی فرستد... این رژیم صهیونستی است که برای تکمیل برنامه از نیل تا فرات خویش، عالم اسلام را در خلسه خشونت و درگیری فرو برده است و خود گرم زمین خواری و آدم کشی است...

این رژیم است که خود در برج عاج نشسته و ایادی او جهان اسلام را به خاک و خون کشیده ومی کشند وخودنظاره گر روزهای سیاه ماست؟...این رژیم است که باگماشتن مهره های خود درکشورهای اسلامی دولت هارا از ملت ها جداکرده است... امروز بی هیچ شک و شبه ای، دسیسه صهیونستی – صلیبی است که قیمت خون مردم عزیز مارا کمتر از آب پایین اورده است... این توطئه کفر جهانی است که در کشور ما آتش جنگ را شعله ور تر نموده است... امروز خون هلمند، کابل، ننگرهار و بلخ ما به همان تیغی میریزد که سالیان زیادی است که خون برادران مارا در فلسطین ریخته است... به همان تیری کشته می شویم که برادران ما در عالم اسلام به آن کشته می شوند... 

برادران وخواهران مومن من!

این جا آمده ایم تا به یک صدا در این روز برهمه این ظلم و بیداد نه بگوییم به این آمده ایم تا یک بار دیگر سکوت مرگباری را که در کشورهای اسلامی حاکم است را بشکنیم،... بگوییم که این هوش را داریم که بفهمیم که مشکل مان در کجا است... این یعنی روز جهانی قدس!... ایستادن در برابرظلم یعنی روز جهانی قدس، نه گفتن در برابر فساد وتوطئه کفرجهانی یعنی روز جهانی قدس... دریدن پرده کثیف جنایت از روی دسایس استکبار جهانی یعنی روز جهانی قدس... آشکار ساختن چهره واقعی قاتلان شهدای کابل، هلمند، بلخ و ننگرهار یعنی روز جهانی قدس.

در اخیر تشکر از نیرو های خوب امنیتی مان کسانی که همواره یار و یاور مان بوده اند.

در خاتمه ما از اینجا پیمان وفا داری به فلسطین و مردم مجاهدش را اعلام مي‌داریم وبرای روح شهدای آن خطه درود مي‌فرستیم جاودان باد قدس با ملت قهرمان و مومن آن..

والسلام علیکم و رحمت الله و برکاته

-----------------------------------------------------------

قطعنامه پایانی مراسم روز جهانی قدس 1396 تحت عنوان «فلسطین آزمونگاه ایمان» درکابل

1396/4/2

ملت مبارز و آزاده افغانستان، امروز و در آخرین جمعه ماه نزول قرآن، ماه مهمانی خدا، ماه مبارزه و جهاد، یکبار دیگر همبستگی و حمایت قاطع خود را از ملت مظلوم فلسطین و آزادی بیت‌المقدس قبله اول مسلمین جهان ابراز داشته و علیرغم مشکلات جهان اسلام پیام خویش را به تمام سمتگران، عدالت ستیزان و جهان خواران می‌رساند که روزگار رهایی ملت‌های تحت ستم نزدیک است و تاریخ ذلت و ستم و سیاهی و تباهی ملت های مظلوم مخصوصاً ملت مسلمان و مبارز فلسطین به سر رسیده است.

اسرائیل این غده سرطانی، نمونه عینی ظلم، غارت، تجاوز، کشتار، ترور و اشغالگری بوده که رعایت از حقوق انسان و صیانت از کرامت انسان با اندیشه و فرهنگ آن جا ندارد.

ملت سلحشور و آزاده افغانستان امروز هم صدا با امت بزرگ اسلام ضمن اعلام همبستگی و حمایت همه جانبه خویش از ملت مظلوم فلسطین به این رژیم مفلوک هشدار می دهد که تا محو کامل تجاوز، کشتار، ترور و ویرانی سرزمین فلسطین و تحقق آرمانهای شهدای آن در کنار این ملت مظلوم خواهیم بود.

بنابر این نهضت اسلامی افغانستان و شورای فرهنگی حامیان قدس شریف راهپیمایی امروز خویش را با نکات زیر به پایان می‌رساند:

  1. ما مردم مسلمان افغانستان از مبارزات آزادی خواهانه ملت مبارز فلسطین، حمایت و پشتیبانی همه جانبه نموده و پیشروی های غیر قانونی، غاصبانه و اشغالگرانه رژیم منحوس صهیونیستی در بیت المقدس و حوالی مسجد الاقصی را محکوم می‌نماییم و از سازمان ملل و دیگر نهادهای بین المللی مسئول می‌خواهیم هرچه زودتر جلو اشغالگری های رژیم اشغالگر قدس و نظام فاشیستی صهیونیستی را بگیرند.
  2. ما ملت مسلمان افغانستان؛ وحدت، همگرایی و یکپارچگی گروه‌های فلسطینی در برابر رژیم اسرائیل را از مهم ترین مؤلفه‌ها و الزامات دست‌یابی به آرمان آزادی سرزمین فلسطین و اخراج اشغالگران از این سرزمین دانسته و ضمن حمایت از «محور مقاومت و انتفاضه» علیه رژیم آدمکش اسرائیل، «یهودی سازی» سرزمین‌های اشغالی و تلاش برای «نابودی هویت ملی و تاریخی فلسطین» که متأسفانه در سکوت و بی توجهی محض مجامع جهانی مدعی حقوق ملت‌ها! و نیز برخی دولت‌های عربی- اسلامی منطقه پی‌گیری می‌شود را به شدت محکوم نموده و از سازمان‌ها و نهادهای بین المللی و منطقه‌ای می‌خواهیم با اتخاذ مواضع قاطع و عملی مانع تداوم این توطئه خطرناک شوند.
  3. ملت مسلمان افغانستان، راه سعادت و رستگاری امت مسلمه را تنها در برگشت به برنامه های قرآنی وسنت نبوی دانسته و همه  ملت های مسلمان را به سوی اخوت و همبستگی در محور قرآن فرا می‌خواند؛ تا از دام‌های استعمارگران نجات یافته و حریت واقعی و الهی را از آن خود سازند، بنابر این ضرورت است که ملت های مبارز بیشتر از هر زمان، بیدار و هوشیار باشند که شکار توطئه های شوم دشمنان اسلام نگرند.
  4. ما ملت موحد و متحد افغانستان، فتنه تروریست‌ها و افراطی گری در جهان اسلام را «جنگ نیابتی» نظام سلطه و حاصل نقشه مشترک آمریکا، رژیم اسرائیل و ارتجاع منطقه برای تضعیف محور مقاومت اسلامی ، دامن زدن به اسلام‌هراسی و اسلام‌ستیزی و ایجاد اختلاف و تفرقه بین مسلمین دانسته و از ملت های مسلمان می‌خواهیم با حفظ وحدت و انسجام اسلامی و تقویت استحکام جبهه ضد خشونت و برادر‌کشی، اهداف و راهبردهای دشمن را باطل ساخته و اجازه ندهند دشمنان اسلام با مسئله‌سازی‌های هدفمند ظرفیت‌های جهان اسلام و مسلمانان را از توجه و تمرکز به مسأله بیت المقدس و فلسطین منحرف سازند.
  5. افزایش روز افزون نا امنی در سطح کشور، نگرانی عمیق ملت مسلمان و رنج کشیده افغانستان را تشدید بخشیده لذا به دولت افغانستان توصیه می کنیم به فریاد مردم خویش گوش فرا دهد، خود را از حصار دیوار های آهنین و همچنین قید و بند زبان، قوم و قبیله برهاند فریاد عدالت خواهی مردم را با زور تانک و کلاشینکوف و چماق و مرمی پاسخ ندهد، آنان را به خاک و خون نکشند، مردم ما همواره و در هرشرایط پشتیبان نیروهای امنیتی خویش بوده و هستند، در برابر دشمنان افغانستان با قاطعیت تمام مبارزه کنند.

در پایان به ارواح طیبه و مطهر شهدای حوادث اخیر کابل،  مزار، جلال آباد، هلمند و دیگر ولایات کشور درود می فرستیم و از خداوند متعال عالی ترین درجات بهشت را برای شان استدعا داریم.

و ما ذالک علی الله بعزیز

 

نهضت اسلامی افغانستان

شورای فرهنگی حامیان قدس شریف

2 سرطان 1396 برابر با 28 رمضان المبارک 1438

کابل - افغانستان

به اشتراک بگذاريد:

نظر دهی
ثبت نظر جدید
نام       ایمیل    
نظر 
کد امنیتی            
نظرات   :   0

ابتدای مطلب

 

امکانات
تعداد بازدید: 563
دریافت
ارسال به ایمیل
صفحه قابل چاپ
معرفی به دوستان
سایر فعالیت ها

کنفرانس «افغانستان و فلسطین دو قربانی؛ یک جنایت» در کابل برگزار شد

• کنفرانس خبری یوم النکبه؛ روز فاجعه جهان اسلام

هشت ثور؛ ثمره یک پیکار! (10/2/1397)

فعالیت های دفتر ولایتی نهضت اسلامی افغانستان در حوزه شرق (شهر جلال آباد)

همایشی «از بلخ تا هریوا؛ مقاومتی بر پهنای یک روایت»

همایش حمایت از «ﭘﺸﺘﻴﺒﺎﻧﻲ‌ از موقف‌ خرد‌مندانه محترم‌ صلاح‌ الدين‌ رباني‌ و‌ استاد‌ عطا‌ محمد‌ نور»

کنفرانس «کابل و قدس آیینه تمام نمای یک فاجعه» 30/9/1396

کنفرانس خبری: «ستون پنجم؛ و تغذیه از شعله ورشدن جنگ در کشور» 1396/9/12

کنفرانس یک روزه «شکوه ایستادگی در خزان توطئه ها» سه شنبه 30 عقرب 1396

از دهم محرم الحرام (عاشورای حسینی) 1439 در ننگرهار بزرگداشت به عمل آمد

ناقوس مبارزه علیه تبارگرایی ، نژادپرستی انحصارطلبی و نظام فاشیستی این بار از شرق کشور به صدا درآمد

مولوی مفلح: اسرائیل نقشه خبیثانه ای را در سر می پروراند

کنفرانس یک روزه: «مظلومیت مسلمانان در سایه سکوت جهان اسلام و سازمان‌های بین‌المللی» درشهر هرات

از روز جهانی قدس در جلال آباد بزرگداشت شد

گزارش تصویری راهپیمایی روز جهانی قدس 1396 در هرات

کنفرانس خبری در پیوند به سفر ترامپ به عربستان سعودی با عنوان «تجدید پیمان کشتار مسلمین با آمریکا»

«هشت ثور آئینه ای است که خورشید آزادی در آن درخشید!»

گزارش تصویری بزرگداشت از هشتم ثور از سوی نهضت اسلامی افغانستان 1396/2/7

کنفرانس خبری: «افغانستان و نقض حاکمیت ملی و میدان انتقام کشی قدرتها»

گرامیداشت از چهل و یکمین سالروز «روز زمین» در دفتر مرکزی نهضت اسلامی افغانستان 13 حوت 1396

کنفرانس «وحدت امت مسلمه دریچه ای به سوی ثبات و امنیت افغانستان و جهان اسلام» در جلال آباد 1395/12/29

گرامیداشت از شهدای 24 حوت هرات 1357 در دفتر مرکزی نهضت اسلامی افغانستان

گزارش تصویری کنفرانس «همگرائی دینی رهیافتی برای ثبات افغانستان وجهان اسلام» شهر هرات 1395

نهضت اسلامی افغانستان برگزار می کند؛ کنفرانس (همگرایی دینی رهیافتی برای ثبات افغانستان وجهان اسلام) شهر هرات

جلسه هفته وار اعضای شورای مرکزی نهضت اسلامی افغانستان / 22دلو 1395

دیدار شورای رهبری نهضت اسلامی افغانستان با استاد عطا محمد نور والی ولایت بلخ و رئیس اجرائیه جمعیت اسلامی افغانستان

جلسه هفته وار اعضای شورای رهبری نهضت اسلامی افغانستان برگزار شد

همایش میلاد نبی اکرم (ص) و گرامیداشت هفته وحدت در ننگرهار

تابلوهای گرامیداشت میلاد پرسعادت پیامبر گرامی اسلام (ص) و هفته وحدت دفاتر ولایتی نهضت اسلامی افغانستان هرات و جلال آباد

نشست و گفتگوی نهاد جوانان نهضت اسلامی افغانستان در دفتر مرکزی

همایش میلاد نبی اکرم (ص) و گرامیداشت هفته وحدت

جلسه هفته وار اعضای شورای رهبری نهضت اسلامی افغانستان برگزار شد

گرامیداشت از دهم محرم الحرام "عاشورای حسینی" در شهر هرات

کارکرد های شش ماهه اول سال 1395 دفتر ولایتی نهضت اسلامی افغانستان حوزه شرق

همایش باشکوه بزرگداشت از روز جهانی قدس 1395 درهرات

همایش باشکوه بزرگداشت از روز جهانی قدس 1395 در ننگرهار شهر جلال آباد

گزارش کنفرانس «ادامه تراژدی در جهان اسلام و مسئولیت های ما» شهرهرات 10 حوت 1394

کنفرانس علمی «تروریزم و افراط گرایی بزرگترین چالش جهان اسلام وافغانستان» در هرات عقرب 1394

روز جهانی قدس برای اولین بار از سوی دفتر نمایندگی نهضت اسلامی افغانستان در شهر جلال آباد برگزار گردید

گزارش روز جهانی قدس 1394 در افغانستان

کنفرانس علمی تحقیقی با عنوان: «افغانستان و جهان در تقابل با چالش صهیونیزم و افراط گرایی» در هوتل انترکانتیننتال کابل برگزار شد

افتتاح دفتر ولایتی نهضت اسلامی افغانستان در زون شمال «مزار شریف»

سفر مولوی محمد مختار مفلح به مزار شریف

افتتاح دفتر ولایتی نهضت اسلامی افغانستان در ولایت ننگرهار

دفتر ولایتی نهضت اسلامی افغانستان در شهر هرات افتتاح شد

دیدار اعضای نهضت اسلامی افغانستان با رئیس اجرائیه حکومت وحدت ملی

نهضت اسلامی افغانستان در ارتباط با تحولات جدید داخلی و بین المللی طی یک کنفرانس مطبوعاتی مواضع خویش اعلان نمود

ملت مسلمان افغانستان در روز جهانی قدس حملات وحشیانه اسرائیل را محکوم و از ملت مسلمان فلسطین حمایت کردند

معاونت فرهنگی نهضت اسلامی افغانستان؛ «بخش فعالیت های فکری و تربیتی» کلاس های آموزش کامپیوتر

نهضت اسلامی افغانستان وشورای فرهنگی حامیان قدس شریف سالروز آتش سوزی مسجدالاقصارا محکوم کرد

روز جهانی قدس 1392

اوضاع جاری کشور و همچنین تحولات جهان اسلام در نشست اعضای موسسان نهضت اسلامی بررسی شد

همایش امتداد فاجعه در افغانستان به مناسبت هفته سیاه پیمان با سیا

کنگره بزرگ نهضت اسلامی افغانستان

همایش دوشهید؛ یک تفکر، یک راه 1392 هوتل بین المللی انترکانتننتال کابل

کنفرانس مطبوعاتی نهضت اسلامی افغانستان در پیوند به افشای لیست پنج هزار شهید توسط کمونیست ها در افغانستان. 8/7/1392

با اعلان روز قدس، موضوع فلسطین در محور توجه جهانیان قرار گرفت!

نهضت اسلامی افغانستان طی یک کنفرانس مطبوعاتی، و با توجه به شرایط و تحولات جدید افغانستان و بین المللی، موضع خویش را اعلان نمود.

به مناسبت یوم نکبت

در تظاهرات امروز در شهرکابل، نهضت اسلامی افغانستان وشورای فرهنگی حامیان قدس شریف عمل توهین آمریکاییها به اسلام و مسلمانان را محکوم کرد 24/6/1391

از روز جهانی قدس 1391 در کابل گرامیداشت به عمل آمد

کاری برای فلسطین از نشانی مردم افغانستان گفتگوی رسانه ای هیات افغانستان در کاروان جهانی الی بیت المقدس

مقاله مولوی محمد مختار مفلح در کنفرانس بین المللی ائتلاف جهانی علیه تروریسم برای صلح عادلانه تهران 24-25 اردیبهشت 1390

پیام برای رهبران جهادی کشور در پیوند به معاهده استراتیژیک میان افغانستان و امریکا

همایش بیست و دومین سالروز ارتحال امام خمینی(ره) 12 جوزا 1390 کابل – افغانستان

با امریکا و کشورهای غربی با زبان جهاد باید حرف زده شود متن سخنراني مولوی محمدمختار مفلح به مناسبت نوزدهمین سالروز پیروزی جهاد مردم افغانستان

امریکا بزرگترین تروریست است همايش رسانه اي رهبري نهضت اسلامی افغانستان و شورای فرهنگی حامیان قدس شریف 19 حمل 1390هـ.ش، کابل – افغانستان

قیام مردمی مصر و نابودی فرعون دیگر همایش حمایت مردمی از رستاخیز کشورهای عربی - اسلامی 22 دلو 1389 کابل - افغانستان

بیایید شاگرد مکتب این معلم بزرگ گردیم مردم مسلمان افغانستان از سالروز پیروزی انقلاب اسلامی ایران تجلیل کردند 21 دلو 1389هـ.ش، کابل- افغانستان

گفتمان شورای ملی افغانستان و فرصت های صلح یابی در کشور در پیوند با قضایای جهان اسلام

همایش بازگشت به قرآن (24 سنبله 1389، کابل)

(بازگشت اقصا) یادواره خونین فلسطین به مناسبت روز جهانی قدس سال 1389

وحدت شما برکت می آورد نامه به زعماي كشورهاي اسلامي (ایران و ترکیه)

شناخت بحران افغانستان در پرتو قضیه فلسطین 13/12/1388 کابل- افغانستان

مکثی بر کنفرانس شناخت بحران افغانستان در پرتو قضیه فلسطین

برگزاری روز خشم در مسجد جامع پل خشتی کابل 1388

كابل اقصا را به زمزمه گرفت!... گزارشي از گردهمايي روزجهاني قدس در افغانستان، ميدان دهبوري مقابل دانشگاه كابل

آخرين گام تا زمزمة اقصا!... (نشست افتتاحيه شوراي فرهنگي حاميان قدس شريف و بررسي آخرين آمادگي ها براي مناسبت بزرگداشت روز جهاني قدس) كابل –افغانستان 27/ رمضان المبارك 1430

آغازه فعاليت «شوراي عالي حمايت از هويت اسلامي قدس شريف»

برگزاری همایش با عنوان «قدس شريف محور صلح جهاني» هتل هرات کابل

مسجد الاقصي معيار ايمان در عصر حاضر (تفسيري از همايش دوم اساس گزاري شوراي عالي حمايت از هويت اسلامي قدس شريف)

نشست تاسيس شوراي عالي حمايت از هويت اسلامي قدس شريف در هوتل سنترال كابل

در محفل يادبود از شهداي هشت و چهارده جوزا 1358 هـ.ش با خون شهداي صدر نهضت اسلامي بيعت مجدد صورت گرفت

جشن هفدهمين سالروز پيروزي مجاهدين و فروپاشي نظام كمونيزم در سرزمين كفر ستيز افغانستان به ابتكار نهضت اسلامي افغانستان برگزار گرديد

بيانيه رسمي رهبر نهضت اسلامي و رئيس ستاد برگزاري مراسم روز جهاني قدس در کابل (تاريخ 5/7/1387هـ ش)

حریم اسراء (به مناسبت روز جهانی قدس 13/7/1386 هجری خورشیدی)

گزارش همایش تجلیل از روز جهانی قدس زیر نام (ایستگاه معراج) کابل 28/7/1385 هـ ش

براي اولين بار در تاريخ افغانستان از روز جهاني قدس از سوي رهبري نهضت اسلامي افغانستان بزرگداشت به عمل آمد تاريخ 28/7/1385 هـ ش کابل افغانستان

پيام رهبر نهضت اسلامي در تدوير اولين کنگره نهضت اسلامي افغانستان

همايش ويژه مسعود شناسي

تازه های پایگاه

 . عنوان بخش: معرفی نهضت اسلامی

اساسنامه نهضت اسلامی افغانستان ...

 . عنوان بخش: فعالیت های نهضت اسلامی

کنفرانس «افغانستان و فلسطین ...

 . عنوان بخش: معرفی نهضت اسلامی افغانستان

شوراي فرهنگي حاميان قدس شريف، ...

 . عنوان بخش: بیت المقدس

پخش اذان در کلیساها

 . عنوان بخش: تحولات جهان اسلام

واکنش‌های جهانی؛ اتحادیه ...

 . عنوان بخش: امت مسلمه

اسلام در فرانسه ممنوع خواهد شد

 . عنوان بخش: استعمار فکری

تجدید و نوگرائی در دین

 . عنوان بخش: آرشیو اخبار و اطلاعیه ها

کمک مالی قطر به 100 هزار خانواده ...

 . عنوان بخش: انتشارات

گاهنامه مومن

 . عنوان بخش: گالری تصاویر

تصاویر همایش گرامیداشت از 26 دلو ...

 . عنوان بخش: بازتاب

مشاور عبدالله: «حزب الله» و ...