امروز  

کنفرانس خبری: «افغانستان و نقض حاکمیت ملی و میدان انتقام کشی قدرتها»

همانطوری که می دانیم تا کنون از حضور نیروهای خارجی در کشور بیش از یک ونیم دهه سپری شده است  در این مدت طولانی نه تنها ثبات و امنیت در افغانستان نیامده بلکه هیج روزنه ای برای بیرون رفت کشورما از بحران دیده نمی شود، چه بسا افغانستان به میدان آزمایش سلاح های مدرن قدرتهای بزرگ قرار گرفته است، تلاش در جهت بیرون شدن از مشکلات و کاستن از آلام و درد مردم مظلوم ما وجیبه هر فرد فرد ماست.

کنفرانس خبری « افغانستان و نقض حاکمیت ملی و میدان انتقام کشی قدرتها» توسط نهضت اسلامی افغانستان برگزار گردید، در این کنفرانس اعضای شورای ملی، متنفذین، اعضای نهضت اسلامی افغانستان و رسانه ها حضور داشتند. و محوریت بحث این نشست خبری روی موضوع آزمایش و استفاده غیرقانونی به اصطلاح «مادر بمب ها» در سرزمین افغانستان بوسیله آمریکائی ها بود.

کنفرانس رأس ساعت 9 قبل از ظهر آغاز شده و در ابتدای جلسه آقای  مولوی محمد مختار مفلح رهبر نهضت اسلامی افغانستان و مشاور ارشد ریاست اجرائیه جمهوری اسلامی افغانستان، هدف از برگزاری این کنفرانس را تشریح نموده گفتند: صحنه سازی هایی که دراین کشور بعداز شکست روسها توسط آمریکایی ها اتفاق افتاد همه بیش از توطئه هایی برای عملی شدن این برنامه های استعماری چیز دیگری نبوده است. ملت مسلمان افغانستان امروز مصیبت دیده و آسیب رسیده است. در واقع امریکا با استعمال مادربمب در کشور ما بزرگترین جنایت بشری و نقض کرامت انسانی را انجام داده است و با این کار خود چهره وحشت و تروریست پروری خود را به نمایش گذاشته است که این خیلی خطرناک و هشدار برای همه امت مسلمه است.

سپس استاد نذیر احمد حنفی نماینده مردم در پارلمان سخنرانی نمودند؛ فشرده سخنرانی ایشان را با هم مرور می کنیم:

«روی سخن من به طرف جهان اسلام است که باید بداند هیچ گاه قدرتهای استعمارگر شرق و غرب برای منافع مادی اقتصادی، سیاسی، فرهنگی شان کار نخواهند کرد.

بعد از شکست روس ها از افغانستان، کشور ما در محراق توجه قدرتهای دیگر قرار گرفت و در یک تبانی بین المللی بین شرق و غرب تلاش صورت گرفت تا مجاهدین به شکل های مختلف تضعیف و زمین گیر شود.

(استاد نذیر احمد حنفی نماینده مردم در پارلمان)

امروز متاسفانه سران اکثر کشورهای اسلامی که این کشورها را اداره می کنند، آب به آسیاب دشمن میریزند؛ در سوریه توسط روسیه و آمریکا مسلمانان به شهادت می رسند، در عراق مسئله داعش را به وجود آوردند در بسیاری از کشورهای اسلامی و عربی به بهانه های واهی به اختلافات دامن زدند. دارائیها و منابع اقتصادی کشورهای عربی مصرف شده و در حال از بین رفتن است. دشمن قدرت می گیرد و سلاح می فروشد و ما در حال اضمحلال شدن هستیم. این در حقیقت جنگ صلیبی است به لباس دیگر.

هیچ وقت قدرت های استعمارگر به منفعت ما کار نخواهند کرد.

امروز متاسفانه جنگ جنگ صلیبی است به لباس دیگر و الا آمریکا و طالب و دیگر گروه های تروریستی در یک حلقه اند.

همین موضوع پریروز و همین خانه های که بمب افگندند این خانه ها را کی ساخته بود؟ این پناهگاه را کی آماده کرده بود و همچنین تروریستان را؟ افغانستان را به یک کشور مصرفی تبدیل نمود در صورتیکه باربار ما بودجه را رد کردیم  و خواهان تخصیص بودجه روی کارهای زیر بنایی کشور بودیم که نکردند.»

سخنران بعدی مولوی عبدالخبیر فایز رئیس شورای منورین افغانستان بود که ایشان گفتند: «در ابتدا از جناب مولوی محمد مختار مفلح رئیس و همکاران شان در نهضت اسلامی افغانستان کمال تشکر و قدردانی می نمایم. اما آنچه لازم میدانم تذکر دهم این است که تمام بد بختی ها و مشکلات مردم ما و کشورها و ملل مسلمان جهان ناشی از بی اتفاقی و عدم وحدت می باشد.

(مولوی عبدالخبیر فایز رئیس شورای منورین افغانستان)

امروز اگر آمریکا مردم ما را زیر بمباردمان قرار میدهد و در هر گوشه از افغانستان به بهانه مبارزه و پیکار با تروریسم زن، کودک، پیر و جوان بی گناه به شهادت می رسند همه از بی اتفاقی ما است. مردم ما شدیدا دچار اختلاف و تفرقه شده اند و از مسیر واقعی دور شده اند و این باعث شده است تا دشمنان در برابر ما گستاخ تر شوند و بیشتر به ما ضربه بزنند.

باید بگویم تنها راه نجات ما و کشور ما اتحاد است، چنگ زدن به ریسمان محکم الهی است، استفاده از دستورات و راهنمایی های پیغمبر گرامی اسلام (ص) است و بس.»

سخنران بعدی آقای مولوی محمد مختار مفلح رهبر نهضت اسلامی افغانستان و مشاور ریاست اجرائیه جمهوری اسلامی افغانستان بودند.

متن سخنرانی ایشان چنین است:

حضارگرامی، برادران وخواهران؛ نمایندگان مردم در شورای ملی، اصحاب رسانه، اعضای رهبری نهضت اسلامی افغانستان السلام علیکم و رحمت الله و برکاته!

دوستان ارجمند بدون هیچ مقدمه ای می خواهم به صراحت بگویم که دسته ای که امروز آمده اند و از  حضور دوامدار نیرو های امریکایی به مدافعه برخاسته اند باید بدانند که هر جنایتی که دراین کشور توسط این نیرو ها چه در گذشته وچه درآینده ارتکاب شده ومیشود، شریک بوده اند و درخون مردم بیگناه مردم ما شریک اند. این گروه باید بدانند که افغانستان جاپان و کوریای جنوبی نیست تا همه هستی خود را در ترازوی دهن خود بگذارد. این جا افغانستانی است که تاحال جای زنجیر های تانک های روسی از صحنه های جنگ آن نابود نشده است. این کشور سرزمین استقلال و قلمرو آزادی بوده است.

ملت مومن و خدا پرست افغانستان !

اگر امیدی این جماعت امریکا دوست به سرمایه وهیمنه امریکا بسته اند باید برای شان خاطر نشان ساخت که امریکا حاتم هر بخششی نیست، این امریکا است... معبد سرمایه گذاری دنیا که بدون ربا وسود یک سنت را هم حاضر نیست بر کسی مصرف نماید... این امید ها واین توقع های میان تهی بیشتر به خواب وسرابی می ماند که هرگز تعبیر نخواهد شد وهیچ گاهی به واقعیت نخواهد پیوست. از این لحاظ این را باید به آینده های این ملت تسلیت عرض کنیم که ما برای چندین نسل آینده مان دشورای آفریدیم... مشکلات امروز به دست ما برای آیندگان ما آفریده خواهد شد... امروز کاری را کردیم که آینده گان ما در خارهای این کشت دستان ما بپیچند ورهایی از این خارستان برای آنان دشوار باشد.

(مولوی محمد مختار مفلح رهبر نهضت اسلامی افغانستان و مشاور ارشد ریاست اجرائیه جمهوری اسلامی افغانستان)

امروز برای ملت افغانستان ما تسلیت می گوییم که این ملت بعد از رهیدن از دام هایی که توسط دژخیم سرخ شوروی رهیدند، مداخله وتجاوز ازجنوب کشور، روز گار را برآنان تیره وتار ساخت... بدون این که این مردم این آزادی را به نسل های آینده خود واگذار نمایند، سوگمندانه در اثر مداخلات وتجاوزات پیچیده دنیای استکباری دوباره در پرتگاه رفتن وافتیدن به کام آنکه خود را ژاندارم جهانی دنیا می خواند، افتیدند.

حالا سئوال نخست ما از طرفداران حضور آمریکا در کشور این است که اگر شما این کشور را به آمریکا معامله کردید بفرمایید قیمت افغانستان چند است؟

باید نخست به این سوال پاسخی را از مخیله امریکا یی ها و همپیمانان شان بدست آوریم . امریکایی ها هرگز برسر افغانستان قیمت نگذاشته اند. اگر موضوع خریداری هم باشد ، امریکایی ها یکبار هم به سان خریدار برسر این کالا ظاهر نشده اند. در هر معامله ای بدیهی است که کالای های قابل تبادله مشخص ومعین می باشد و رغبت طرفین معامله نیز بر سراین معامله نیز نقش اساسی مهم وکلیدی دارد. اساسا معامله خود زاده نیاز طرفین به تامین ما یحتاج شان را مشخص می نماید.

دوم به سراغ پارلمان افغانستان باید رفت واین سوال را باید پرسید که آقایان وخانمها ! درآن کرسی های نرم وگرمی که  شما نشسته اید وهمه روزه از زبان شما واژه قانون بیرون می ریزد مگر این قانون اساسی که شما خودرا ملزم به پیروی آن می دانید مگر حکم نکرده که دین مردم افغانستان اسلام است وشما برای وفاداری وپاسداری آن سوگند یاد نموده اید؟ خوب این چگونه وکالتی است که تا اکنون شما برای راه های عملی آن هیچ اقدامی نکرده اید؟ ا ین چند سخن احساسی شما کجای درد ملت مسلمان افغانستان را دوامی کند؟

خطاب به دولت افغانستان می خواهیم بگوییم؛ راه حل اصولی برای شما این است که یکبار دیگر به ملت افغانستان رجوع کنید، ملت افغانستان برای شما می گویند که این آمریکایی ها را از کشور مان بیرون کنید، به حضور آمریکایی ها در افغانستان پایان بخشید، ملت می خواهند که شما برحضور آمریکایی ها با هروسیله ای که می شود خاتمه بخشید!

عزیزان چرا گزینه خروج به خاطر اینکه این یک حقیقت انکار ناپذیر است که امریکا بزرگترین تروریست است، اگر به معنای اصلی واژه ترور نگاه بیندازیم، در پیوند به کارکردها، نحوه تعامل، رفتارجنایت بار امریکا در کشورهای مختلف جهان اسلام بخصوص افغانستان بدون شک، به این نتیجه می رسیم که امریکا در رأس تروریزم دولتی و یا دولت تروریستی قرار دارد. چه تروری بالاتر از این است که به بهانه های دروغین، کشوری هدف تهاجم نظامی و بمباردمان های هوایی قرار داده شود، آزادی، استقلال، امنیت، آرامش آن از میان برده شود، اطفال، پیرمردان و زنان هدف قتل و کشتار بی رحمانه قرار گیرند و جوانان بی گناه روانه زندان های مخوف و وحشت زا گردند.

اندیشمندان و صاحبان رسانه!

شما خوب تر می دانید که از همان لحظه ی لشکرکشی و تجاوز امریکا به کشورهای اسلامی بخصوص کشور عزیزما افغانستان چه ارمغانی برای ملتهای کشورها آورده اند؟ واضح است  که جز تشدید ناآرامی ها و تیره سازی اوضاع سیاسی و نظامی و امنیتی و برانگیختن احساسات همدیگر ستیزی در میان توده های مردمی این کشورها، هیچ پیام دیگری با خود نیاورده اند.

حضار گرامی هموطنان عزیز!

راه نجات کشور در چیست؟ بلی راه نجات کشور؛ عزیزان، کلید حل مشکل این وطن در زیر دروازه قصرسفید پنهان نیست، همان گونه که در لندن و پاریس نیز نهفته نشده است. کلید این وطن در آن ماورای بحار نمی باشد... این کلید در دست مردم افغانستان است... همان گونه که این کلید در دست کشورهای مداخله گر همسایه قرار ندارد.این کلید دردست ملت ومردم افغانستان است. در دست آن پشتون است که امروز درد های این وطن را تحمل می کند. در دست آن تاجیک، ازبیک، ترکمن و... این وطن است که پیوسته دراین وطن قربانی توطئه های دشمنان این خاک گردیده است. این کلید در بلخ و هرات وقندهار و کابل وننگر هار است. بروید آقای رئیس جمهور نزد آن هم وطن پشتون ما که در حکومت شما هنوز هم درماتم فرزند خود نشسته است و این کلید حل را در به دست آوردن دل او جستجو کنید. بروید نزد آن هموطن دیگرتان از دیگر قوم و دیگر تبار که در سایه حکومت تو اذیت شده است. آزاردیده است. حل این مشکل در نوازش آن سرباز پولیس واردوی تونهفته است که در گوشه وکنار این وطن جان می دهد واز مرز های این کشور دفاع میکند. در نوازش خانواده های شهدای اردو، پولیس وامنیت ملی نظام تو نهفته است که در راه دفاع این کشور جان باخته اندو خانواده های آنان به دست نوازش تو نیازمند است...

امنیت افغانستان را در همدلی میان اقوام مردم افغانستان جستجو کنید، اعتماد واطمینان را در پیوستگی و باهم بودن مردم خود سراغ دارید. نه به اعطای اختیارات زمین وخاک افغانستان به دیگران. افغانستان باتلاق پر از خار های هم پایی باقدرت های بزرگ را کشیده است. این افغانستان در دهه هفتاد و هشتاد میلادی با روس ها از سویی یک عده از وطن فروشان معامله گردید. این معامله توانست تا کشور را به این پیمانه در منجلاب سیه روزی فروببرد، حالا این فرمول ناکام رامی خواهید تا دوباره بیازمایید؟ این راه را که ملت ما یکبار طی کرد و از آسیب های آن تاحالا رهایی نمی یابد پس به چه منطقی ما این راه را دوباره برویم ؟ آیا شما نمی دانید آیا زمامداران پیشین خودشان نگفتند که همین آمریکایی ها بودند که برای افغانستان تروریست آفریدند و هم اکنون نیز دست های پیدا وپنهان ایشان در پشت هزاران حرکت تروریستی جهان مشهود است، پس ما نیازی نداریم تا این وطن واین سرزمین پول بگیرد وعسکر ما بجنگد، ما پول نمی گیریم وعسکر ما به مصرف جنگ ضرورت هم ندارد. این امریکا می تواند فشار خود رابر لانه های این کسانی که تروریست خوانده می شوند وارد نموده، اعمال نفوذ نماید.

ما افغانستان آزاد، آباد ومرفه می خواهیم، روابط ما با امریکا به سان روابط مان با سایر کشور ها باید برمبنای احترام متقابل استوار باشد. اما آی امریکائیها شما باید بدانید که اگر در شانزده سال سال با این همه ساز وبرگ نظامی بحران را در منطقه نتوانستید ویانخواستید مهار نمایید به یقین این بحران در وجود شما افزایش خواهدیافت ونه کمتر.

از حضور سبز همه شما سروران گرامی اظهار سپاس و امتنان دارم

والسلام علیکم و رحمت الله و برکاته

(جلال احمدی مسئول دارالانشاء نهضت اسلامی افغانستان)

در پایان کنفرانس خبری، قطعنامه ای 6 ماده ای نهضت اسلامی افغانستان توسط جلال احمدی مسئول دارالانشاء این سازمان قرائت گردید.

 

به اشتراک بگذاريد:

نظر دهی
ثبت نظر جدید
نام       ایمیل    
نظر 
کد امنیتی            
نظرات   :   0

ابتدای مطلب

 

امکانات
تعداد بازدید: 686
دریافت
ارسال به ایمیل
صفحه قابل چاپ
معرفی به دوستان
سایر فعالیت ها

کنفرانس «افغانستان و فلسطین دو قربانی؛ یک جنایت» در کابل برگزار شد

• کنفرانس خبری یوم النکبه؛ روز فاجعه جهان اسلام

هشت ثور؛ ثمره یک پیکار! (10/2/1397)

فعالیت های دفتر ولایتی نهضت اسلامی افغانستان در حوزه شرق (شهر جلال آباد)

همایشی «از بلخ تا هریوا؛ مقاومتی بر پهنای یک روایت»

همایش حمایت از «ﭘﺸﺘﻴﺒﺎﻧﻲ‌ از موقف‌ خرد‌مندانه محترم‌ صلاح‌ الدين‌ رباني‌ و‌ استاد‌ عطا‌ محمد‌ نور»

کنفرانس «کابل و قدس آیینه تمام نمای یک فاجعه» 30/9/1396

کنفرانس خبری: «ستون پنجم؛ و تغذیه از شعله ورشدن جنگ در کشور» 1396/9/12

کنفرانس یک روزه «شکوه ایستادگی در خزان توطئه ها» سه شنبه 30 عقرب 1396

از دهم محرم الحرام (عاشورای حسینی) 1439 در ننگرهار بزرگداشت به عمل آمد

ناقوس مبارزه علیه تبارگرایی ، نژادپرستی انحصارطلبی و نظام فاشیستی این بار از شرق کشور به صدا درآمد

مولوی مفلح: اسرائیل نقشه خبیثانه ای را در سر می پروراند

کنفرانس یک روزه: «مظلومیت مسلمانان در سایه سکوت جهان اسلام و سازمان‌های بین‌المللی» درشهر هرات

از روز جهانی قدس در جلال آباد بزرگداشت شد

گزارش تصویری راهپیمایی روز جهانی قدس 1396 در هرات

کنفرانس خبری در پیوند به سفر ترامپ به عربستان سعودی با عنوان «تجدید پیمان کشتار مسلمین با آمریکا»

همایش روز جهانی قدس در کابل (1396)

«هشت ثور آئینه ای است که خورشید آزادی در آن درخشید!»

گزارش تصویری بزرگداشت از هشتم ثور از سوی نهضت اسلامی افغانستان 1396/2/7

گرامیداشت از چهل و یکمین سالروز «روز زمین» در دفتر مرکزی نهضت اسلامی افغانستان 13 حوت 1396

کنفرانس «وحدت امت مسلمه دریچه ای به سوی ثبات و امنیت افغانستان و جهان اسلام» در جلال آباد 1395/12/29

گرامیداشت از شهدای 24 حوت هرات 1357 در دفتر مرکزی نهضت اسلامی افغانستان

گزارش تصویری کنفرانس «همگرائی دینی رهیافتی برای ثبات افغانستان وجهان اسلام» شهر هرات 1395

نهضت اسلامی افغانستان برگزار می کند؛ کنفرانس (همگرایی دینی رهیافتی برای ثبات افغانستان وجهان اسلام) شهر هرات

جلسه هفته وار اعضای شورای مرکزی نهضت اسلامی افغانستان / 22دلو 1395

دیدار شورای رهبری نهضت اسلامی افغانستان با استاد عطا محمد نور والی ولایت بلخ و رئیس اجرائیه جمعیت اسلامی افغانستان

جلسه هفته وار اعضای شورای رهبری نهضت اسلامی افغانستان برگزار شد

همایش میلاد نبی اکرم (ص) و گرامیداشت هفته وحدت در ننگرهار

تابلوهای گرامیداشت میلاد پرسعادت پیامبر گرامی اسلام (ص) و هفته وحدت دفاتر ولایتی نهضت اسلامی افغانستان هرات و جلال آباد

نشست و گفتگوی نهاد جوانان نهضت اسلامی افغانستان در دفتر مرکزی

همایش میلاد نبی اکرم (ص) و گرامیداشت هفته وحدت

جلسه هفته وار اعضای شورای رهبری نهضت اسلامی افغانستان برگزار شد

گرامیداشت از دهم محرم الحرام "عاشورای حسینی" در شهر هرات

کارکرد های شش ماهه اول سال 1395 دفتر ولایتی نهضت اسلامی افغانستان حوزه شرق

همایش باشکوه بزرگداشت از روز جهانی قدس 1395 درهرات

همایش باشکوه بزرگداشت از روز جهانی قدس 1395 در ننگرهار شهر جلال آباد

گزارش کنفرانس «ادامه تراژدی در جهان اسلام و مسئولیت های ما» شهرهرات 10 حوت 1394

کنفرانس علمی «تروریزم و افراط گرایی بزرگترین چالش جهان اسلام وافغانستان» در هرات عقرب 1394

روز جهانی قدس برای اولین بار از سوی دفتر نمایندگی نهضت اسلامی افغانستان در شهر جلال آباد برگزار گردید

گزارش روز جهانی قدس 1394 در افغانستان

کنفرانس علمی تحقیقی با عنوان: «افغانستان و جهان در تقابل با چالش صهیونیزم و افراط گرایی» در هوتل انترکانتیننتال کابل برگزار شد

افتتاح دفتر ولایتی نهضت اسلامی افغانستان در زون شمال «مزار شریف»

سفر مولوی محمد مختار مفلح به مزار شریف

افتتاح دفتر ولایتی نهضت اسلامی افغانستان در ولایت ننگرهار

دفتر ولایتی نهضت اسلامی افغانستان در شهر هرات افتتاح شد

دیدار اعضای نهضت اسلامی افغانستان با رئیس اجرائیه حکومت وحدت ملی

نهضت اسلامی افغانستان در ارتباط با تحولات جدید داخلی و بین المللی طی یک کنفرانس مطبوعاتی مواضع خویش اعلان نمود

ملت مسلمان افغانستان در روز جهانی قدس حملات وحشیانه اسرائیل را محکوم و از ملت مسلمان فلسطین حمایت کردند

معاونت فرهنگی نهضت اسلامی افغانستان؛ «بخش فعالیت های فکری و تربیتی» کلاس های آموزش کامپیوتر

نهضت اسلامی افغانستان وشورای فرهنگی حامیان قدس شریف سالروز آتش سوزی مسجدالاقصارا محکوم کرد

روز جهانی قدس 1392

اوضاع جاری کشور و همچنین تحولات جهان اسلام در نشست اعضای موسسان نهضت اسلامی بررسی شد

همایش امتداد فاجعه در افغانستان به مناسبت هفته سیاه پیمان با سیا

کنگره بزرگ نهضت اسلامی افغانستان

همایش دوشهید؛ یک تفکر، یک راه 1392 هوتل بین المللی انترکانتننتال کابل

کنفرانس مطبوعاتی نهضت اسلامی افغانستان در پیوند به افشای لیست پنج هزار شهید توسط کمونیست ها در افغانستان. 8/7/1392

با اعلان روز قدس، موضوع فلسطین در محور توجه جهانیان قرار گرفت!

نهضت اسلامی افغانستان طی یک کنفرانس مطبوعاتی، و با توجه به شرایط و تحولات جدید افغانستان و بین المللی، موضع خویش را اعلان نمود.

به مناسبت یوم نکبت

در تظاهرات امروز در شهرکابل، نهضت اسلامی افغانستان وشورای فرهنگی حامیان قدس شریف عمل توهین آمریکاییها به اسلام و مسلمانان را محکوم کرد 24/6/1391

از روز جهانی قدس 1391 در کابل گرامیداشت به عمل آمد

کاری برای فلسطین از نشانی مردم افغانستان گفتگوی رسانه ای هیات افغانستان در کاروان جهانی الی بیت المقدس

مقاله مولوی محمد مختار مفلح در کنفرانس بین المللی ائتلاف جهانی علیه تروریسم برای صلح عادلانه تهران 24-25 اردیبهشت 1390

پیام برای رهبران جهادی کشور در پیوند به معاهده استراتیژیک میان افغانستان و امریکا

همایش بیست و دومین سالروز ارتحال امام خمینی(ره) 12 جوزا 1390 کابل – افغانستان

با امریکا و کشورهای غربی با زبان جهاد باید حرف زده شود متن سخنراني مولوی محمدمختار مفلح به مناسبت نوزدهمین سالروز پیروزی جهاد مردم افغانستان

امریکا بزرگترین تروریست است همايش رسانه اي رهبري نهضت اسلامی افغانستان و شورای فرهنگی حامیان قدس شریف 19 حمل 1390هـ.ش، کابل – افغانستان

قیام مردمی مصر و نابودی فرعون دیگر همایش حمایت مردمی از رستاخیز کشورهای عربی - اسلامی 22 دلو 1389 کابل - افغانستان

بیایید شاگرد مکتب این معلم بزرگ گردیم مردم مسلمان افغانستان از سالروز پیروزی انقلاب اسلامی ایران تجلیل کردند 21 دلو 1389هـ.ش، کابل- افغانستان

گفتمان شورای ملی افغانستان و فرصت های صلح یابی در کشور در پیوند با قضایای جهان اسلام

همایش بازگشت به قرآن (24 سنبله 1389، کابل)

(بازگشت اقصا) یادواره خونین فلسطین به مناسبت روز جهانی قدس سال 1389

وحدت شما برکت می آورد نامه به زعماي كشورهاي اسلامي (ایران و ترکیه)

شناخت بحران افغانستان در پرتو قضیه فلسطین 13/12/1388 کابل- افغانستان

مکثی بر کنفرانس شناخت بحران افغانستان در پرتو قضیه فلسطین

برگزاری روز خشم در مسجد جامع پل خشتی کابل 1388

كابل اقصا را به زمزمه گرفت!... گزارشي از گردهمايي روزجهاني قدس در افغانستان، ميدان دهبوري مقابل دانشگاه كابل

آخرين گام تا زمزمة اقصا!... (نشست افتتاحيه شوراي فرهنگي حاميان قدس شريف و بررسي آخرين آمادگي ها براي مناسبت بزرگداشت روز جهاني قدس) كابل –افغانستان 27/ رمضان المبارك 1430

آغازه فعاليت «شوراي عالي حمايت از هويت اسلامي قدس شريف»

برگزاری همایش با عنوان «قدس شريف محور صلح جهاني» هتل هرات کابل

مسجد الاقصي معيار ايمان در عصر حاضر (تفسيري از همايش دوم اساس گزاري شوراي عالي حمايت از هويت اسلامي قدس شريف)

نشست تاسيس شوراي عالي حمايت از هويت اسلامي قدس شريف در هوتل سنترال كابل

در محفل يادبود از شهداي هشت و چهارده جوزا 1358 هـ.ش با خون شهداي صدر نهضت اسلامي بيعت مجدد صورت گرفت

جشن هفدهمين سالروز پيروزي مجاهدين و فروپاشي نظام كمونيزم در سرزمين كفر ستيز افغانستان به ابتكار نهضت اسلامي افغانستان برگزار گرديد

بيانيه رسمي رهبر نهضت اسلامي و رئيس ستاد برگزاري مراسم روز جهاني قدس در کابل (تاريخ 5/7/1387هـ ش)

حریم اسراء (به مناسبت روز جهانی قدس 13/7/1386 هجری خورشیدی)

گزارش همایش تجلیل از روز جهانی قدس زیر نام (ایستگاه معراج) کابل 28/7/1385 هـ ش

براي اولين بار در تاريخ افغانستان از روز جهاني قدس از سوي رهبري نهضت اسلامي افغانستان بزرگداشت به عمل آمد تاريخ 28/7/1385 هـ ش کابل افغانستان

پيام رهبر نهضت اسلامي در تدوير اولين کنگره نهضت اسلامي افغانستان

همايش ويژه مسعود شناسي

تازه های پایگاه

 . عنوان بخش: معرفی نهضت اسلامی

اساسنامه نهضت اسلامی افغانستان ...

 . عنوان بخش: فعالیت های نهضت اسلامی

کنفرانس «افغانستان و فلسطین ...

 . عنوان بخش: معرفی نهضت اسلامی افغانستان

شوراي فرهنگي حاميان قدس شريف، ...

 . عنوان بخش: بیت المقدس

پخش اذان در کلیساها

 . عنوان بخش: تحولات جهان اسلام

واکنش‌های جهانی؛ اتحادیه ...

 . عنوان بخش: امت مسلمه

اسلام در فرانسه ممنوع خواهد شد

 . عنوان بخش: استعمار فکری

تجدید و نوگرائی در دین

 . عنوان بخش: آرشیو اخبار و اطلاعیه ها

کمک مالی قطر به 100 هزار خانواده ...

 . عنوان بخش: انتشارات

گاهنامه مومن

 . عنوان بخش: گالری تصاویر

تصاویر همایش گرامیداشت از 26 دلو ...

 . عنوان بخش: بازتاب

مشاور عبدالله: «حزب الله» و ...