امروز  

گرامیداشت از چهل و یکمین سالروز «روز زمین» در دفتر مرکزی نهضت اسلامی افغانستان 13 حوت 1396

در محفلی که به مناسبت گرامیداشت از چهل و یکمین سالروز «روز زمین» در دفتر مرکزی نهضت اسلامی افغانستان برگزار شده بود، جمع کثیری از علما، دانشجویان، اندیشمندان و... شرکت نموده بودند.

محفل با تلاوت آیاتی از کلام الله مجید آغاز سپس مولوی محمد مختار مفلح مشاور ارشد ریاست اجرائیه جمهوری اسلامی افغانستان و رهبر نهضت اسلامی افغانستان سخنرانی نمودند.

فشرده ای از سخنرانی ایشان در این محفل را با هم مرور می کنیم:

«این روز مربوط به سال 1976 میلادی است که اشغالگران، هزاران جریب از اراضی فلسطینیان را مصادره کردند، در جریان درگیریهای به وجود آمده در پایان روز عده ای از مردم فلسطین به شهادت رسیدند.

 در سال ۱۹۶۷ ملت های عرب با قیام سراسری خود، سیاست های جاری مصادره و قلع و قمع فلسطینیان و یهودی سازی را محکوم کرده و بر لزوم ریشه کنی اشغالگری از سرزمین فلسطین پافشاری کردند و این روز به عنوان "روز زمین" در فلسطین شناخته شد. روز ۳۰ مارس هر سال "روز زمین" در فلسطین نامگذاری شده است.

 

ملت های عرب پس از برگزاری نماز جمعه مجدداً تظاهرات سراسری راه می اندازند تا توجه جهانیان به خطری که قدس را تهدید می کند جلب شود. وابستگی و دلبستگی مردم فلسطین به سرزمین خود و مقدسات آن کاملاً عمیق و پیوسته است. برگزاری تظاهرات " روز زمین " هدفش تأکید بر حقوق حقه فلسطینیان و تمسک جستن به اصول ثابت ملی در فلسطین می باشد.  تحرک ملت های مسلمان موجب دستپاچگی اشغالگران می شود.  بی شک اشغالگران از دست زدن به هر اقدامی که مخالف با قوانین بین المللی و کشتن افراد بی گناه باشد خودداری نخواهند کرد.

عزیزان شما بهترمیدانید که بعد از مبارزات‌ بي‌امان‌ كشورهاي‌ اسلامي‌ با كشورهاي‌ استعماري‌ و خيزش‌ نهضت‌ها و حركت‌هاي‌ بيدارگرايانه‌ در سرتاسر كشورهاي‌ اسلامي‌ كه‌ منجر به‌ استقلال‌ اكثر كشورهاي‌ اسلامي‌ گرديد و نيز در پي‌ رويارويي‌ فكري‌ و علمي‌ اين‌ كشورها با جهان‌ غرب‌، اين‌ احساس‌ در جهان‌ غرب‌ و دولت‌مردان‌ استعمارگر آنان‌ به‌ وجود آمد كه‌ تفكر اسلامي‌ همواره‌ مي‌تواند زنگ‌ خطر جدّي‌ براي‌ اهداف‌ استعماري‌ آنان‌ باشد و تمدن‌ اسلامي‌ با درون‌ مايه‌هاي‌ فكري‌ پويا و تعاليم‌ انساني‌ و اخلاقي‌ والاي‌ خود مي‌تواند در درون‌ جوامع‌ غربي‌فراگير شود؛ از اين‌ رو در مقابله‌ با تفكر اسلامي‌ به‌ تبليغات‌ واهي‌ پرداختند و اسلام‌ و تفكر اسلامي‌ را به‌ عنوان‌ يك‌ خطر جدّي‌ معرفي‌ نموده‌ و با استفاده‌ از قدرت‌ اقتصادي‌ و رسانه‌اي‌ شروع‌ به‌ بحران‌ سازي‌ در ميان‌ جوامع‌ اسلامي‌ نمودند كه‌ ترويج‌ تفكر ناسيوناليستي‌، منازعه‌ اعراب‌ و اسراييل‌، جنگ‌ خليج‌ فارس‌، تحريك‌ عراق‌ عليه‌ ايران‌، مسئله‌ كشمير، افغانستان‌، الجزاير و جنگ‌ صرب‌ها عليه‌ مسلمانان‌ بوسني‌ و هرزگوين‌ و جنگ‌هاي‌ قبيله‌اي‌ در كشورهاي‌ اسلامي‌ آفريقا و ترويج‌ و تبليغ‌ برخي‌ از مذاهب‌ تحريف‌ شده‌، از جمله‌ آنها مي‌باشد

از سوي‌ ديگر، سازش‌ خيانت‌ بار برخي‌ از سران‌ كشورهاي‌ اسلامي‌ و سرسپردگي‌ به‌ دولت‌مردان‌ غربي‌ و عقب‌ نشيني‌ در برابر خواسته‌هاي‌ استعماري‌ آنان‌ و حتي‌ همكاري‌ گسترده‌ با آنان‌ در جهت‌ سركوب‌ مبارزات‌ حركت‌ها و مقاومت‌هاي‌ اسلامي‌، آنان‌ را در پيشبرد اهداف‌ بدخواهانه‌شان‌ گستاخ‌تر ساخته‌ است‌. در شرايط‌ كنوني‌ وجود اين‌ بحران‌ها و بحران‌ سازي‌هاي‌ جديد كه‌ پيوسته‌ از طرف‌ جهان‌ غرب‌ و بدخواهان‌ جهان‌ اسلام‌ صورت‌ مي‌گيرد توانسته‌ از سرعت‌ فراگير شدن‌ تعاليم‌ اسلامي‌ و پويايي‌ تمدّن‌اسلامي‌ بكاهد و چهره‌اي‌ مخدوش‌ از وضعيت‌ فرهنگي‌ و اقتصادي‌ كشورهاي‌ اسلامي‌ ارائه‌ نمايد.

بعد از اشغال‌ خاك‌ فلسطين‌ توسط‌ اسراييل‌، همواره‌ فضاي‌ حاكم‌ بر خاورميانه‌ تنش‌ آلود و پر آشوب‌ بوده‌ است‌. اسراييل‌ با اخراج‌ فلسطيني‌ها و اسكان‌ يهوديان‌ در خاك‌ فلسطين‌، ترور و كشتار بي‌رحمانه‌ مردم‌ فلسطين‌ و زورگويي‌ به‌ همه‌ كشورهاي‌ اسلامي‌، احساسات‌ تمام‌ مسلمانان‌ را جريحه‌دار ساخته‌ و با پشتيباني‌ كشورهاي‌ غربي‌، به‌ ويژه‌ آمريكا و انگليس‌، جهان‌ اسلام‌ را هر روز با بحران‌هاي‌ جديد درگير مي‌سازد.

بهانه‌جويي‌ها و توسعه‌طلبي‌ ارضي‌ اسراييل‌ زمينه‌ را براي‌ حضور مداوم‌ نيروهاي‌ آمريكايي‌ در خاورميانه‌ فراهم‌ ساخته‌ و آمريكا از اين‌ طريق‌ در جهت‌ گسترش‌ مناسبات‌ استعماري‌ خود با كشورهاي‌ عربي‌ و نظارت‌ كامل‌ بر خاورميانه‌ در راستاي‌ سركوب‌ نمودن‌ حركت‌هاي‌ ضد استعماري‌ و نيز اشغال‌ برخي‌مناطق‌ استراتژيك‌، به‌ بهترين‌ شكل‌ بهره ‌برداري‌ نموده‌ است‌.

استادان اندیشمندان عزیزان اشتراک کننده درین محفل خجسته ازاینجابه صراحت یکباردیگراعلام میدارم که

نهضت اسلامی افغانستان وشورای فرهنگی حامیان قدس همانگونه که بارها تکرار نموده است؛ درد افغانستان را در یک چارچوب بزرگ به بررسی گرفته است. نهضت اسلامی افغانستان وشورای فرهنگی حامیان قدس معتقد اند که بحران افغانستان همان گونه که خود می تواند در امنیت ، آسایش و رفاه سایر کشور های اسلامی اثر گذارد، همچنان سایر بحران های جهان اسلام نیز می تواند چنین تاثیری داشته باشد . ازاین منظر آنچه که در سرزمین فلسطین از سوی رژیم صهیونیستی اعمال می شود ، خود در عین حالی که نقض گسترده حقوق ملت فلسطین و هتک حرمت به مقدسات جهان اسلام را به نمایش می گذارد، بر اوضاع کشور اسلامی ما که خود در چنبره کشورهای سلطه گر قراردارد، نیز تهدید به حساب می آید.

بنابرین هیچ راهی در برابر ملت های مسلمان جز راه پایداری و ادامه مبارزه و مقاومت نمانده است. طلیعه پیروزی پدیدار شده است و بیداری اسلامی توسط ملت ها به وجود آمده و تجسم اراده مردمی شده است.

فلسطین نیز بهار خود را خواهد یافت.

عزیزان گرامی راه حل وحدت امت است وحدت ملت ها موجب نیرومندی است و جنگ بازپس گیری سرزمین اشغالی هرگز بدون استرداد زمین اشغال شده، متوقف نخواهد شد و مردم فلسطین همچنان در سنگر خود در داخل این کشور مقاومت می نمایند و آرمان قدس همواره مسئله محوری و اصلی خواهد بود که همه ملت های مسلمان را دور خود گرد می آورد  بنابرین اصل که همان یاری مستضعفان میباشد

 گرامیداشت از چنین مناسبت های جزء برنامه های نهضت اسلامی افغانستان بوده و تلاش می نماید تا همه ساله آنرا در یاد و خاطر ملت مسلمان افغانستان زنده نگهدارد تادرجهاد برحق ملت بزرگ فلسطین همه باهم سهیم گردیم»

مولوی حبیب الله حسام استاد دانشگاه و رئیس شورای اخوت اسلامی افغانستان سخنران بعدی این محفل بود؛ ایشان در بخشی از سخنانشان گفتند: موضوع و مسئله فلسطین نسبت به دیگر کشورهای اسلامی چند شاخصه و ویژگیهای خاصی دارد و اگرنه امروز متاسفانه اکثر کشورهای اسلامی به فلسطین اشغالی تبدیل شده است

نکته اول نگاه راهبردی و استراتیژیک دنیای استعمار نسبت به جهان اسلام و بخصوص حرمین شریفین است؛ استعمار تلاش دارد تا برای تسلط یا اشراف داشتن برسرزمین وحی و دیگر بلاد اسلامی، ابتدا سرزمین فلسطین را انتخاب کرده است.

شاخصه و ویژگی های دیگر سرزمین فلسطین این است که در آنجا مسجدالاقصا قبله اول مسلمانان تحت اشغال است، عروجگاه نبی مکرم اسلام (ص) تحت اشغال است، سرمین انبیای الهی تحت اشغال است.

ایشان در مورد اینکه آیا سرزمین فلسطین جایگاه یا وطن صهیونیست ها یا یهودیان فعلی که از سراسر دنیا جمع شده اند می باشد یانه؟ گفتند این یک بحث کاملا تاریخی، تحقیقی و علمی است و در این مورد باید گفت سرزمین فلسطین به دو دوره تقسیم می شود؛ قبل از تاریخ که بر اساس اسناد تاریخی، در این سرزمین بنی اسرائیل نبوده و بعد از تاریخ که بنی اسرائیل در آن زندگی کرده است یعنی در دوران انبیاء بنی اسرائیل. مرحله سوم کساینکه ادعای مالکیت این سرزمین را دارد یعنی اسرائیل امروز آیا همان بنی اسرائیل است؟ نه اینها آنها نیستند؛ اینها همان یک مشت آواره ای می باشند که از سراسر دنیا به وسیله استعمار جمع آوری شده و در این سرزمین سکنا داده شدند.

ایشان در مورد خطر اسرائیل برای دنیای اسلام نیز گفتند: امروز خط دفاعی اسرائیل فقط اسرائیل نیست و کشورهای ماحول خودش هم نیست بلکه محور دفاعی آنها به قفقاز و چین و فراتر از خاورمیانه رفته است.

ایشان همچنین گفتند: امروز متاسفانه اسرائیل و حامیان شان در یک برنامه دقیق و از قبل تنظیم شده و در غفلت و خاموشی دنیای اسلام  موانع، ارتش ها و قدرتهای که تهدیدی برای اسرائیل بودند درهم کوبیدند و به اضمحلال کشاندند و به پادشاه نشینان عربی دیکته کردن که جنبشهای اسلامی را سرکوب کنند تا مشکلی برای سلطنت آنها نباشند و آنها نیز چنین کردند.

ایشان در مورد توطئه های مرموز استکبار جهانی گفتند: همین جنگیکه داعش به نام خلافت اسلام به راه انداخته اند، متاسفانه چقدر منابع و امکانات مسلمانان، انسانهای عالم، متفکر و نظریه پرداز را از دست دادیم چقدر امکانات، کتابها اثار، گنجینه ها و نماد تاریخی اسلامی از بین رفت.

مولوی حسام در باره حرکت خزنده و پنهان استعمار گفت: به عنوان مثال مبلغین و متفکران مسیحی می گویند که اصلا لازم نیست مسلمانان را به مسیحیت دعوت کنیم و این کار راهم نمی کنیم ولی تلاش ما این است که چقدر مسلمان را بی دین می توانیم بکنیم و این کار خود بخود برای ما نتیجه می دهد. چه در بسا از کشورهای اسلامی با خالی کردن نصاب تعلیمی در مدارس، موسسات تحصیلی، دانشگاه ها و... از روح اسلام به این کار موفق شدند. تلاش استعمار این است که فضایل اخلاقی و داشتن ارتباط با خدا را از اندیشه و تفکر جوانان بردارد.

سخنران بعدی این محفل آقای کاظم حسنی بامیک استاد دانشگاه و عضو رهبری نهضت اسلامی افغانستان بود ایشان نیز در بخش از سخنانشان گفتند:  سیاست‌های رژیم اشغالگر و نژادپرست صهیونیستی بر این پایه طرح‌ریزی شد که اندیشه دولت یهودی را تثبیت نماید و به جای پشتیبانی از قرار گرفتن 2 دولت در مرز های 1967، رژیم اشغالگر اسرائیل به این نتیجه رسید که به همه فلسطین تاریخی به عنوان بخشی از رژیم اشغالگر اسرائیل بنگرد. از این رو، این رژیم از زمان پیامد‌های (روز زمین) سیاست مصادره زمین‌های فلسطینی ها را متوقف نکرده است تا جایی که امروز  85 درصد از مساحت فلسطین تاریخی را در اختیار دارد که بیش از 27 هزار کیلومتر مربع است؛ تا جایی که برای فلسطینی‌ها تنها حدود 15 درصد  از سرزمینشان باقی مانده است.

در اخیر اعلامیه نهضت اسلامی افغانستان توسط جلال احمدی مسئول دارالانشاء نهضت اسلامی افغانستان قرائت گردید ومحفل با دعائیه پایان یافت.

 

به اشتراک بگذاريد:

نظر دهی
ثبت نظر جدید
نام       ایمیل    
نظر 
کد امنیتی            
نظرات   :   0

ابتدای مطلب

 

امکانات
تعداد بازدید: 631
دریافت
ارسال به ایمیل
صفحه قابل چاپ
معرفی به دوستان
سایر فعالیت ها

کنفرانس «افغانستان و فلسطین دو قربانی؛ یک جنایت» در کابل برگزار شد

• کنفرانس خبری یوم النکبه؛ روز فاجعه جهان اسلام

هشت ثور؛ ثمره یک پیکار! (10/2/1397)

فعالیت های دفتر ولایتی نهضت اسلامی افغانستان در حوزه شرق (شهر جلال آباد)

همایشی «از بلخ تا هریوا؛ مقاومتی بر پهنای یک روایت»

همایش حمایت از «ﭘﺸﺘﻴﺒﺎﻧﻲ‌ از موقف‌ خرد‌مندانه محترم‌ صلاح‌ الدين‌ رباني‌ و‌ استاد‌ عطا‌ محمد‌ نور»

کنفرانس «کابل و قدس آیینه تمام نمای یک فاجعه» 30/9/1396

کنفرانس خبری: «ستون پنجم؛ و تغذیه از شعله ورشدن جنگ در کشور» 1396/9/12

کنفرانس یک روزه «شکوه ایستادگی در خزان توطئه ها» سه شنبه 30 عقرب 1396

از دهم محرم الحرام (عاشورای حسینی) 1439 در ننگرهار بزرگداشت به عمل آمد

ناقوس مبارزه علیه تبارگرایی ، نژادپرستی انحصارطلبی و نظام فاشیستی این بار از شرق کشور به صدا درآمد

مولوی مفلح: اسرائیل نقشه خبیثانه ای را در سر می پروراند

کنفرانس یک روزه: «مظلومیت مسلمانان در سایه سکوت جهان اسلام و سازمان‌های بین‌المللی» درشهر هرات

از روز جهانی قدس در جلال آباد بزرگداشت شد

گزارش تصویری راهپیمایی روز جهانی قدس 1396 در هرات

کنفرانس خبری در پیوند به سفر ترامپ به عربستان سعودی با عنوان «تجدید پیمان کشتار مسلمین با آمریکا»

همایش روز جهانی قدس در کابل (1396)

«هشت ثور آئینه ای است که خورشید آزادی در آن درخشید!»

گزارش تصویری بزرگداشت از هشتم ثور از سوی نهضت اسلامی افغانستان 1396/2/7

کنفرانس خبری: «افغانستان و نقض حاکمیت ملی و میدان انتقام کشی قدرتها»

کنفرانس «وحدت امت مسلمه دریچه ای به سوی ثبات و امنیت افغانستان و جهان اسلام» در جلال آباد 1395/12/29

گرامیداشت از شهدای 24 حوت هرات 1357 در دفتر مرکزی نهضت اسلامی افغانستان

گزارش تصویری کنفرانس «همگرائی دینی رهیافتی برای ثبات افغانستان وجهان اسلام» شهر هرات 1395

نهضت اسلامی افغانستان برگزار می کند؛ کنفرانس (همگرایی دینی رهیافتی برای ثبات افغانستان وجهان اسلام) شهر هرات

جلسه هفته وار اعضای شورای مرکزی نهضت اسلامی افغانستان / 22دلو 1395

دیدار شورای رهبری نهضت اسلامی افغانستان با استاد عطا محمد نور والی ولایت بلخ و رئیس اجرائیه جمعیت اسلامی افغانستان

جلسه هفته وار اعضای شورای رهبری نهضت اسلامی افغانستان برگزار شد

همایش میلاد نبی اکرم (ص) و گرامیداشت هفته وحدت در ننگرهار

تابلوهای گرامیداشت میلاد پرسعادت پیامبر گرامی اسلام (ص) و هفته وحدت دفاتر ولایتی نهضت اسلامی افغانستان هرات و جلال آباد

نشست و گفتگوی نهاد جوانان نهضت اسلامی افغانستان در دفتر مرکزی

همایش میلاد نبی اکرم (ص) و گرامیداشت هفته وحدت

جلسه هفته وار اعضای شورای رهبری نهضت اسلامی افغانستان برگزار شد

گرامیداشت از دهم محرم الحرام "عاشورای حسینی" در شهر هرات

کارکرد های شش ماهه اول سال 1395 دفتر ولایتی نهضت اسلامی افغانستان حوزه شرق

همایش باشکوه بزرگداشت از روز جهانی قدس 1395 درهرات

همایش باشکوه بزرگداشت از روز جهانی قدس 1395 در ننگرهار شهر جلال آباد

گزارش کنفرانس «ادامه تراژدی در جهان اسلام و مسئولیت های ما» شهرهرات 10 حوت 1394

کنفرانس علمی «تروریزم و افراط گرایی بزرگترین چالش جهان اسلام وافغانستان» در هرات عقرب 1394

روز جهانی قدس برای اولین بار از سوی دفتر نمایندگی نهضت اسلامی افغانستان در شهر جلال آباد برگزار گردید

گزارش روز جهانی قدس 1394 در افغانستان

کنفرانس علمی تحقیقی با عنوان: «افغانستان و جهان در تقابل با چالش صهیونیزم و افراط گرایی» در هوتل انترکانتیننتال کابل برگزار شد

افتتاح دفتر ولایتی نهضت اسلامی افغانستان در زون شمال «مزار شریف»

سفر مولوی محمد مختار مفلح به مزار شریف

افتتاح دفتر ولایتی نهضت اسلامی افغانستان در ولایت ننگرهار

دفتر ولایتی نهضت اسلامی افغانستان در شهر هرات افتتاح شد

دیدار اعضای نهضت اسلامی افغانستان با رئیس اجرائیه حکومت وحدت ملی

نهضت اسلامی افغانستان در ارتباط با تحولات جدید داخلی و بین المللی طی یک کنفرانس مطبوعاتی مواضع خویش اعلان نمود

ملت مسلمان افغانستان در روز جهانی قدس حملات وحشیانه اسرائیل را محکوم و از ملت مسلمان فلسطین حمایت کردند

معاونت فرهنگی نهضت اسلامی افغانستان؛ «بخش فعالیت های فکری و تربیتی» کلاس های آموزش کامپیوتر

نهضت اسلامی افغانستان وشورای فرهنگی حامیان قدس شریف سالروز آتش سوزی مسجدالاقصارا محکوم کرد

روز جهانی قدس 1392

اوضاع جاری کشور و همچنین تحولات جهان اسلام در نشست اعضای موسسان نهضت اسلامی بررسی شد

همایش امتداد فاجعه در افغانستان به مناسبت هفته سیاه پیمان با سیا

کنگره بزرگ نهضت اسلامی افغانستان

همایش دوشهید؛ یک تفکر، یک راه 1392 هوتل بین المللی انترکانتننتال کابل

کنفرانس مطبوعاتی نهضت اسلامی افغانستان در پیوند به افشای لیست پنج هزار شهید توسط کمونیست ها در افغانستان. 8/7/1392

با اعلان روز قدس، موضوع فلسطین در محور توجه جهانیان قرار گرفت!

نهضت اسلامی افغانستان طی یک کنفرانس مطبوعاتی، و با توجه به شرایط و تحولات جدید افغانستان و بین المللی، موضع خویش را اعلان نمود.

به مناسبت یوم نکبت

در تظاهرات امروز در شهرکابل، نهضت اسلامی افغانستان وشورای فرهنگی حامیان قدس شریف عمل توهین آمریکاییها به اسلام و مسلمانان را محکوم کرد 24/6/1391

از روز جهانی قدس 1391 در کابل گرامیداشت به عمل آمد

کاری برای فلسطین از نشانی مردم افغانستان گفتگوی رسانه ای هیات افغانستان در کاروان جهانی الی بیت المقدس

مقاله مولوی محمد مختار مفلح در کنفرانس بین المللی ائتلاف جهانی علیه تروریسم برای صلح عادلانه تهران 24-25 اردیبهشت 1390

پیام برای رهبران جهادی کشور در پیوند به معاهده استراتیژیک میان افغانستان و امریکا

همایش بیست و دومین سالروز ارتحال امام خمینی(ره) 12 جوزا 1390 کابل – افغانستان

با امریکا و کشورهای غربی با زبان جهاد باید حرف زده شود متن سخنراني مولوی محمدمختار مفلح به مناسبت نوزدهمین سالروز پیروزی جهاد مردم افغانستان

امریکا بزرگترین تروریست است همايش رسانه اي رهبري نهضت اسلامی افغانستان و شورای فرهنگی حامیان قدس شریف 19 حمل 1390هـ.ش، کابل – افغانستان

قیام مردمی مصر و نابودی فرعون دیگر همایش حمایت مردمی از رستاخیز کشورهای عربی - اسلامی 22 دلو 1389 کابل - افغانستان

بیایید شاگرد مکتب این معلم بزرگ گردیم مردم مسلمان افغانستان از سالروز پیروزی انقلاب اسلامی ایران تجلیل کردند 21 دلو 1389هـ.ش، کابل- افغانستان

گفتمان شورای ملی افغانستان و فرصت های صلح یابی در کشور در پیوند با قضایای جهان اسلام

همایش بازگشت به قرآن (24 سنبله 1389، کابل)

(بازگشت اقصا) یادواره خونین فلسطین به مناسبت روز جهانی قدس سال 1389

وحدت شما برکت می آورد نامه به زعماي كشورهاي اسلامي (ایران و ترکیه)

شناخت بحران افغانستان در پرتو قضیه فلسطین 13/12/1388 کابل- افغانستان

مکثی بر کنفرانس شناخت بحران افغانستان در پرتو قضیه فلسطین

برگزاری روز خشم در مسجد جامع پل خشتی کابل 1388

كابل اقصا را به زمزمه گرفت!... گزارشي از گردهمايي روزجهاني قدس در افغانستان، ميدان دهبوري مقابل دانشگاه كابل

آخرين گام تا زمزمة اقصا!... (نشست افتتاحيه شوراي فرهنگي حاميان قدس شريف و بررسي آخرين آمادگي ها براي مناسبت بزرگداشت روز جهاني قدس) كابل –افغانستان 27/ رمضان المبارك 1430

آغازه فعاليت «شوراي عالي حمايت از هويت اسلامي قدس شريف»

برگزاری همایش با عنوان «قدس شريف محور صلح جهاني» هتل هرات کابل

مسجد الاقصي معيار ايمان در عصر حاضر (تفسيري از همايش دوم اساس گزاري شوراي عالي حمايت از هويت اسلامي قدس شريف)

نشست تاسيس شوراي عالي حمايت از هويت اسلامي قدس شريف در هوتل سنترال كابل

در محفل يادبود از شهداي هشت و چهارده جوزا 1358 هـ.ش با خون شهداي صدر نهضت اسلامي بيعت مجدد صورت گرفت

جشن هفدهمين سالروز پيروزي مجاهدين و فروپاشي نظام كمونيزم در سرزمين كفر ستيز افغانستان به ابتكار نهضت اسلامي افغانستان برگزار گرديد

بيانيه رسمي رهبر نهضت اسلامي و رئيس ستاد برگزاري مراسم روز جهاني قدس در کابل (تاريخ 5/7/1387هـ ش)

حریم اسراء (به مناسبت روز جهانی قدس 13/7/1386 هجری خورشیدی)

گزارش همایش تجلیل از روز جهانی قدس زیر نام (ایستگاه معراج) کابل 28/7/1385 هـ ش

براي اولين بار در تاريخ افغانستان از روز جهاني قدس از سوي رهبري نهضت اسلامي افغانستان بزرگداشت به عمل آمد تاريخ 28/7/1385 هـ ش کابل افغانستان

پيام رهبر نهضت اسلامي در تدوير اولين کنگره نهضت اسلامي افغانستان

همايش ويژه مسعود شناسي

تازه های پایگاه

 . عنوان بخش: معرفی نهضت اسلامی

اساسنامه نهضت اسلامی افغانستان ...

 . عنوان بخش: فعالیت های نهضت اسلامی

کنفرانس «افغانستان و فلسطین ...

 . عنوان بخش: معرفی نهضت اسلامی افغانستان

شوراي فرهنگي حاميان قدس شريف، ...

 . عنوان بخش: بیت المقدس

پخش اذان در کلیساها

 . عنوان بخش: تحولات جهان اسلام

واکنش‌های جهانی؛ اتحادیه ...

 . عنوان بخش: امت مسلمه

اسلام در فرانسه ممنوع خواهد شد

 . عنوان بخش: استعمار فکری

تجدید و نوگرائی در دین

 . عنوان بخش: آرشیو اخبار و اطلاعیه ها

کمک مالی قطر به 100 هزار خانواده ...

 . عنوان بخش: انتشارات

گاهنامه مومن

 . عنوان بخش: گالری تصاویر

تصاویر همایش گرامیداشت از 26 دلو ...

 . عنوان بخش: بازتاب

مشاور عبدالله: «حزب الله» و ...