امروز  

روز جهانی قدس برای اولین بار از سوی دفتر نمایندگی نهضت اسلامی افغانستان در شهر جلال آباد برگزار گردید

1394/4/23

همزمان با کابل و دیگر ولایات افغانستان روز جهانی قدس در ولایت ننگرهار شهر جلال آباد نیز برای اولین بار گرامی داشته شد.

این همایش در سالن ریاست سرحدات، اقوام و قبایل شهر جلال آباد و به همت نمایندگی نهضت اسلامی افغانستان در ولایات مشرقی (شهر جلال آباد) برگزار گردید.

در این همایش جمع کثیری از اساتید دانشگاهها، دانشجویان، علما، امامان مساجد، شخصیت های متنفذ جهادی و قومی و اقشار مختلف مردم شرکت نمودند.

http://www.qudscouncil.com/data_file/1436896898.jpg

«قاری عرفان الله همدرد  دانشجو و از اعضای دفتر نمایندگی نهضت اسلامی افغانستان (جلال آباد) »

ابتدا مجری برنامه  آقای قاری عرفان الله همدرد شینواری محورهای برنامه را اعلان نمود که عبارت بود از:

  • اهمیت روز جهانی قدس و مسئولیت مسلمانان در قبال آن
  • بهانه گرفتن وجود هیکل حضرت سلیمان توسط صهیونیست ها در بیت المقدس برای تجاوز و اشغالگری
  • سال 1348 آغاز بدبختی مسلمانان جهان
  • تقدس و وجه قدسیت قبله اول مسلمانان

سپس همایش با تلاوت آیاتی از قرآن مجید توسط قاری حماد هاشمی رسما آغاز شد.

http://www.qudscouncil.com/data_file/1436896853.jpg

«قاری حماد هاشمی دانشجو و از اعضای دفتر نمایندگی نهضت اسلامی افغانستان (جلال آباد) »

اولین سخنران این همایش جناب استاد احمد گل واثق استاد دانشکده حقوق و علوم سیاسی دانشگاه ننگرهار و مسئول دفتر نمایندگی نهضت اسلامی افغانستان در زون شرق بود، وی ضمن خوش آمد گویی به حاضرین، سخنرانی خویش را با این سوال آغاز کرد که با توجه به مشکلات کشور خویش، روز قدس و قضیه فلسطین چرا در افغانستان مطرح می شود؟ وگفت: شايد نزد بسياري‌ها سوال پيدا شود که چه چيزي ما را با مردم فلسطين پيوند مي‌دهد؟ جواب واضح است و آن اينکه فقط اسلام است که ما را با ساير برادران و خواهران مسلمان ولو درهر جايي از دنيا که باشند پیوند داده و رابطه‌يي ناگسستني ايجاد مي‌کند.

http://www.qudscouncil.com/data_file/1436897183.jpg

«استاد احمد گل واثق استاد حقوق و علوم سیاسی دانشگاه ننگرهار و مسئول دفتر زون شرق نهضت اسلامی افغانستان»

در دنياي معاصر، نه تنها که از اهميت قدس شريف در حيات مسلمانان دنيا کاسته نشده بلکه این قضیه يکي از شاهرگ هاي حساس جهان اسلام محسوب مي‌گردد. به همين مبنا، قدس آزمون گاهي است براي سنجش غیرت ديني و ملي مسلمانان عالم.

انگیزه‌ی مهم دیگری که ما را واداشت تا به قضیه قدس و اقصای شریف اهتمام بیشتر دهیم همانا اشغال قدس است. زیرا اشغال اين بقعه مبارکه از سوي صهيونيزم همان گونه كه توهيني است نا بخشودني به اعتقاد هر مسلمان، چالش جدي براي کيان امت اسلامي، ‌تهديدي براي امنيت، اقتصاد، فرهنگ و هويت آنان نيز به شمار مي‌رود.

حقیقت این است که ملت مظلوم فلسطین عضوی از خانواده­ی بزرگ اسلام است که  امروز زیر ساطور ظلم و استبداد رژیم غاصب اسرائیل قرار گرفته است. لازمه­ی مسلمان بودن این است که به پیمانه­ی توان به یاری آنها بشتابیم و در راستای افشاگری توطئه­های رژیم صهیونیستی و توسعه­ی داعیه­ی برحق ملت مظلوم فلسطین همت به خرج دهیم.

پس در واقع قضيه فلسطين نماد تعهد به اسلام و ميزان باز گشت امت و تمسک آن به قرآن است، از جانبي دنياي استکبار نيز با هتاکي هاي پيهم به قدس شريف همواره براعصاب مسلمانان نشترزده و حساسيت عقيده آنان را اندازه گيري مي‌نمايد. بنابرين، تا پايان هتاکي هاي صهيونيزم و پشتيباني صليبي ها از آنها، مسؤوليت مسلمانان است تا در برابر اين ظلم روشن و تجاوز آشکار خاموش ننشسته و در برابر اين حق تلفي و غصب، صداي اعتراض شان را بلند نموده و ابعاد اين فاجعه را که روزي دامنگير همه جهان اسلام خواهد گرديد برملا سازند.

سخنران بعدی مولوی ضیاالله حکیمی خطیب مسجد جامع سلطان شهر جلال آباد بود.

http://www.qudscouncil.com/data_file/1436897998.png

«مولوی ضیاالله حکیمی خطیب مسجد جامع سلطان شهر جلال آباد»

وی در مورد جایگاه دینی بیت المقدس صبحت نموده که اینک فشرده ای صحبت های ایشان را به شما ارائه می دهیم:

اذن للذين يقاتلون بأنهم ظلموا و ان الله علي نصرهم لقدير

حضرت پيغمبر گرامي‌اسلام مي‌فرمايد: آنچه سرزمين محشر است و محل نشور، در آنجا نماز بخوانيد، نماز آنجا مساوي است با هزار رکعت. همچنين در حديث شريف آمده است؛ کاروان ها به سوي سه مسجد روانه مي‌شوند: مسجد الحرام، مسجد من و مسجد الأقصي.

شما میدانید که امریکا و انگلیس از دیر باز وارد یک جنگ صلیبی دیگر علیه مسلمانان شده اند و از همین طریق میخواهند که مسلمانان را در سراسر دنیا سرکوب یا نابود کنند تا جلو گسترش و نفوذ مسلمانان گرفته شده و از اقامه عدل الهی و حکومت های ناب اسلامي‌جلوگیری نمایند، پس وظیفه مسلمانان بیدار دل، آگاه و با ایمان همین است تا عمل بالمثل نموده از فرهنگ جهاد که قرآن برایشان اجازه داده است با ایشان به مبارزه برآیند.

شما باید بدانید که دشمنان همة ما و شما یکی هستند، آنها هیچ رحمي‌به دل ندارند، آنها هیچ تفاوتی را بین مسلمانها قایل نیستند، آنها در پی فرصتی هستند، هر زمانی دست شان برسند تجاوز و اشغال را بالای همه مسلمانها آغاز مي‌کنند، شما باید بدانید امروز که نه تنها فلسطین که جهان اسلام  در خون و آتش مي‌سوزد، فردا حتما این صهیونیستهای مکار و این امریکائی ها و اروپائی ها از افغانستان چه، که از بسا کشور های اسلامي‌فلسطین های دیگری خواهند ساخت، پس بر ما لازم است تا قبل ازینکه این آتش و دود همه مان را فرا بگیرد که گرفته است با قاطعیت تام و با تصمیم جدی علیه اسرائیل و حامیان آن به جهاد آغاز کنیم دفاع از ارزشهای اسلامی، دفاع از سرزمینهای اسلامي‌حق مشروع ماست خدای ما، دین ما، این حق را برای ما داده است هیچ کس نمیتواند بالای ما دست درازی کند.

سخنران دیگر این همایش  جناب استاد نقیب الله ثاقب رئیس دانشکده حقوق و علوم سیاسی دانشگاه ننگرهار بود که پیرامون مشکلات امت اسلامی و عوامل این همه بحرانها سخنرانی نمود؛ فشرده ای سخنرانی ایشان چنین است:

وَلَن يَجْعَلَ اللّهُ لِلْكَافِرِينَ عَلَى الْمُؤْمِنِينَ سَبِيلاً

برادران عزيز و سروران گرامي! اساتيد و علماء دانشمندان و جوانان! عرضم درين باره اينست که بعد از جنگ جهاني اول انگليس استعمارگر تا سال1947 که مدت 24 سال می شود و قيموميت سرزمين فلسطين را در اختيار داشت، با سوء استفاده ازاين قيموميت ظالمانه و اشغالگرانه تمام زمينه هاي تشکيل حکومت صهيونيستي يهود را فراهم ساخت و با حمايت کفر جهاني حکومت صهيونيستي اسرائيل در تاريخ 1947م، در سرزمين فلسطين در قلب جهان اسلام تشکيل گرديد و بالاخره با تشکيل حکومت اسرائيل مقاومت ملت مظلوم فلسطين هم شروع شد و ادامه يافت، قرباني ها دادند و فدا کاري ها کردند.

http://www.qudscouncil.com/data_file/1436898286.jpg

«استاد نقیب الله ثاقب عضو نهضت اسلامی افغانستان و رئیس دانشکده حقوق و علوم سیاسی دانشگاه ننگرهار »

مي‌بينيم که مقاومت اسلامي‌با تکيه بر دين و رهنمايي هاي قرآن توانست بخشي از سرزمين‌های اشغالي را که عبارت از نوار غزه باشد در اختيار خود گرفت، اسرائيل در برابر مقاومت فلسطيني که از اسلام الهام مي‌گيرد، از قرآن الهام مي‌گيرد، خودرا درمانده مي‌بيند. ما احساس مي‌کنيم که نهضت فلسطين قدم به قدم به پيروزي نزديک مي‌شود و اسرائيل به طرف سراشيبي سقوط در حرکت است، آنهائي که از اسرائيل حمايت مي‌کنند در جنايت اسرائيل شريک اند. ما به آنها مي‌گوئيم تا وقتي که قضيه فلسطين عادلانه حل نشده است جهان اسلام آرام نمي‌گيرد. برادرانم! ما به نسل جوان امت اسلام باور داريم، فرزندان جوان مسلمان! تحصيل کرده هاي ما در همه دانشگاه هاي جهان اسلام در پرتو اسلام و با نيروي علم و ديانت و تقوا و ديانت گرائي بالآخره بر دشمن پيروز خواهد شد و بعيد نيست که بيت المقدس و فلسطين آزاد شود. برادران و خواهران! قدس قلب جهان اسلام است که اکنون شصت وپنج سال است که در پنجه يهود اسير است براي آزادي قبلة اول تان همه حرکت تان را بسيج کنيد.

برادران عزيز!

کشور هاي اسلامي‌يکي پي هم تحت اشغال متجاوزان و دشمنان دين رفته اند؛ امروز مستکبرين دنيا تصمیم گرفته اند تا استعمار شان را بر تمام نقاط مسلمين گشايش بدهند. مسلمين باید بيداري خود را کسب بکنند.

در بخش دیگر این همایش آقای پختون امیدوار، شعر انقلابی را زمزمه کرد و بعد از آن آقای محمد شریف رحمانی استاد دانشکده شرعیات دانشگاه ننگرهار به ایراد سخن پرداخت؛ موضوع سخنرانی ایشان «هدف از ایجاد اسرائیل و قراردادن آن در قلب عالم اسلام به وسیله آمریکا و انگلیس» بود و فشرده ای سخنرانی ایشان چنین می باشد:

http://www.qudscouncil.com/data_file/1436898600.jpg

«استاد محمد شریف رحمانی استاد دانشکده شرعیات دانشگاه ننگرهار »

بیت‌المقدس نخستین قبلة امت مسلمه در شانزدهم هجری ربیع‌الثانی بدست لشکریان اسلام فتح شد. این فتح به بی‌ثباتی سیستم یهودی سازی و نابسامانی‌هایی که توسط مصری‌ها، یونانی‌ها و رومی‌ها به راه افتاده بود، پایان داد.

سپاهیان اسلام فتوحات شان را با فتح شام (سوریه کنونی) و یرموک گسترش داده و بیت‌المقدس را به محاصره کشانیدند.

زمانی که زمامدار رومي‌از شکست فاحش سپاهش در یرموک اطلاع یافت از بیت‌المقدس فرار کرده و راه را برای مذاکرات صلح آمیز با مسلمانان هموار گردانید. باشندگان بیت‌المقدس خواهان امضای معاهده صلح و اطاعت از خلافت اسلامي‌بودند. معاهده‌ای که خلافت اسلامي‌با سایر مناطق مفتوحه انعقاد کرده بود.

آنها شرط گذاشتند در صورتی شهر را به مسلمانان واگذار خواهند کرد که حضرت عمر فاروق(رض)حضور داشته باشد. آوانی که این پیشنهاد به حضور خلیفة دوم مسلمین در مدینه منوره تقدیم شد؛ ایشان آمادگی سفر به صوب بیت‌المقدس گرفتند و حضرت علی‌(کرم‌الله‌وجهه) را به حیث جانشین خود تعیین کردند، تا نظم ونسق امور مسلمین را به عهده بگیرد.

هدف از اصرار بر حضور حضرت عمرفاروق(رض) این بود که عبادتگاه‌ها وصومعه‌های مسیحیان در بیت‌المقدس محفوظ مانده و از سوی بزرگترین امیر و خلیفه مسلمین تضمین شود.

فتح بیت‌المقدس به اثبات رساند که این مکان متبرک مربوط و منوط به مسلمانان بوده، اما یهودي‌ها ومسیحیان کوشیده اند آن را با نفوذ جبری به خود نسبت دهند.

دور اقتدار مسلمانان در بیت‌المقدس به تناسب مسیحیان به مراتب ارجحیت داشت. مهاجمین صلیبی هرباری که آنجا را مورد تاخت و تاز قرار دادند به قتل و غارت پرداخته و از هیچگونه ظلم و بربریت بر یهود دریغ نکردند؛ اما اسلام بحیث یگانه دین نجات بخش، به یهودیان و مسیحیان تلقین کرد که اسلام دین عدل و انصاف و دین دنیوی و اخروی است.

صلیبی‌ها بیش از چند دهه از سال 1099 تا 1187 بر بیت‌المقدس حکمروایی داشتند، مهاجمین صلیبی هر کسی را که عقاید و مطالبات آنها را نمی‌پذیرفت ولو مسیحی هم می‌بود، به قتل رسانیده و این عمل شان را فریضة مذهبی تلقی می‌کردند.

امنیت و آرامش مجدد زمانی بر بیت‌المقدس حاکم شد که سلطان صلاح‌الدین ایوبی این مکان متبرک را از صلیبی‌ها آزاد کرد. امنیت زمانی بر قرار می‌باشد که حکومت اسلامي‌حاکم باشد.

سخنران دیگر این محفل آقای  مولوی عبدالغفار نماینده ریاست ارشاد، حج و اوقاف در ولایت ننگرهار بود که بخش از سخنان ایشان عبارت است از: هدف کشور های اشغالگر فقط به تصرف در آوردن قدس و فلسطین نبوده بلکه اهداف شوم آنها تسخیر کردن تمام کشور های اسلامي‌مي‌باشد که در حال حاضر جریان دارد و اگر مسلمانان در مقابل این همه جنایات کشور های متجاوز سکوت اختیار کند جهان اسلام با خطر جدی مواجه خواهد بود. بنابر این، باید مسلمانان یکپارچه دست به دست هم داده علیه صهیونیست ها و حامیان آنها به مبارزه بپردازند و نگذارند مردم فلسطین زیر یوغ متجاوزین باقی بماند که یکی از راههای مبارزه، وحدت جهان اسلام در تحریم همه جانبه رژیم صهیونیستی در عرصه های سیاسی، اقتصادی و اجتماعی است.

 

در بخش دیگری این محفل آقای حفیظ الله اسد یکی از دانشجویان دانشگاه ننگرهار پیام  نهضت اسلامی افغانستان به مناسبت روز جهانی قدس را قرائت نمود که متن پیام چنین است:

 

اعلامیه نهضت اسلامی افغانستان در رابطه به فرارسیدن یوم الله روز جهانی قدس

الحمد لله رب العالمین قاصم اعداء الدین وعلی رسول الله الذی لاینطق الا بالحق والیقین. وعلی آله و اصحابه الغر المحجلین. خدای بزرگ می فرماید : مِنَ الْمُؤْمِنِينَ رِجَالٌ صَدَقُوا مَا عَاهَدُوا اللَّهَ عَلَيْهِ فَمِنْهُمْ مَنْ قَضَى نَحْبَهُ وَمِنْهُمْ مَنْ يَنْتَظِرُ وَمَا بَدَّلُوا تَبْدِيلًا * لِيَجْزِيَ اللَّهُ الصَّادِقِينَ بِصِدْقِهِمْ وَيُعَذِّبَ الْمُنَافِقِينَ إِنْ شَاءَ أَوْ يَتُوبَ عَلَيْهِمْ إِنَّ اللَّهَ كَانَ غَفُورًا رَحِيمًا * (23-24) الاحزاب

ملت مومن و ظلم ستیز افغانستان عزیز!

روز جهانی قدس شریف همان گونه که از نام آن پیداست، ترجمان درد های ملتی است که از سال ها به این سو زیر انواع شکنجه و بیداد زور گویان جهان هنوز هم برای رسیدن به آرمان های اسلامی شان دست و پنجه نرم می کنند. به راستی که در تقویم اسلامی اگر ما دقت نماییم می بینیم که بزرگان امت محمد رسول الله (ص) به مناسبت ها و واقعيات تاریخی ای که در تقویم های تاریخ اتفاق زیادی افتاده اهمیت قایل بوده اند.

حضرت عمر فاروق (رضی الله عنه) خلیفه دوم اسلام با تمرکز روی این نقطه مهم بود که آغاز تاریخ اسلام را روز هجرت رسول خدا به مدینه منوره رسما قرار داد. روز هجرت رسول الله صلی الله علیه و آله سلم در واقع برای هر شخص با ایمان معنا های زیادی را افاده می کند، روز هجرت یعنی روز پشت کردن به آنچه تعلق انسان را از الله متعال قطع می کند، روز هجرت یعنی ترک ما سوا الله و هجرت رسول کریم این معنا را می رساند که« نه» گفتن در برابر هر زور گوی و طاغوتی که در برابر دین خدا به جنگ برخاسته است.

پس روز جهانی قدس در عصر کنونی روز مبارزه و قیام است، روز برآمدن از گوشه های انزوا است، روز برآمدن از کنج مدرسه ها و خانقاه هاست، روز بیرون شدن به هدف «ابراز و لا وبرا» است، روز اعلان هم پیمانی با اهل اسلام و روز بیزاری جستن از طاغوت است.

عزیزان و هموطنان عالی قدر!

روز جهانی قدس را درحالی تجلیل می نماییم که امروز لشکر جرار بیگانه در کشور ما آتش بدست، خانواده های بسیاری را در شهر ها و روستا های کشور به آتش می کشد، در کشور هنوز جنگ موش و پشکی روان است که ابهام های این جنگ از درو دیوار این سرزمین می ریزد، اکنون در خانه ما جنگی به راه انداخته شده که سر کلافه آن دقیقا معلوم نیست که به دست چه کسی ویا کسانی است؟ امروز انسان های این کشور بی بها کشته می شوند و به فجیع ترین شیوه حرمت آنان پایمال می شود! در این عصر که خبر از ماه و مریخ است اما انسان این سرزمین هنوز هم با وضعیت اسفباری عمر به سر می کند و دست کاری های اجانب چنان از پرده برون افتاده است که این مداخلات، حکومت افغانستان که دارای مدارای زیادی است ، را نیز به تنگ آورده است. پس امروز که ما در این وطن به این گونه عمر به سرمی کنیم، در چندین نقطه دیگر از سرزمین پهناور جهان اسلام هم کیشان ما رنج می کشند و عذاب می بینند، از جمله برادران دینی مادر بیت المقدس، غزه و اریحا به این گونه سرنوشت جانکاهی دچار اند. فلسطین محک راستی و دروغ منادیان حقوق بشر گردیده است، این فلسطین است که چون شاهد زنده بر دروغ بودن دفاع از حقوق بشر و صدها داعیه دروغین جهان صلیبی می باشد ، این شهر های این سرزمین مقدس است که ازشصت سال به این سو زیر کوبه اشغال پیوسته فریاد وا اسلاماه! سرمی کشد!

هموطن مؤمن و گرامی !

افغانستان عزیزکه ما درآن زیست می کنیم و شاهد حضور نیرو های نظامی به سرخود آمده ناتو هستیم، صادقانه باید این محاسبه را با خودنماییم که بهره ای که از مداخله بیگانه گان برده ایم جز تشدید اختلافات و پراگندگی و انارشی چه چیزی می تواند باشد؟ جز از پولدارشدن یک طبقه محدود که خود در گرو گونه های تعهد با این بیگانگان اند ! با درک واقع بینانه این موضوع باید به صراحت اعلان نمود که سخن از ایجاد پایگاه های نظامی امریکایی در افغانستان نه تنها زمینه عملی ندارد بلکه صحبت از آن خود ضیاع وقت به شمار می رود. و هرکس هم که این معاهده ننگین را امضا کرده است بهایش را باید بپردازد چه زمانی ما کارنامه های این رژیم را در کنار هم قرار دهیم به خوبی ملتفت می شویم که در هیچ جای جهان اسلام این کشور جز در راستای تخریب کشور های اسلامی نمونه ای از حسن نیت از خود بروز نداده است. پس افغانستان مومن همین اندازه که مورد تاخت و تاز سیزده ساله قرار گرفته کافی است و حساب آن باید پس داده شود، چه برسد به این که این تراژیدی با تاسیس این پیمان ننگین دیگر ادامه یابد.

شهر وندان مومن و محبوب افغانستان!

فرارسیدن روز جهانی قدس را امسال با فال نیک تطهیر سرزمین های اسلامی از لوث دشمنان دین و به ویژه نجات افغانستان از شر کشتار به دست نظامیان بیگانه، استقبال می نماییم. شما ملت مومن که روز جهانی قدس را به مثابه روز میعاد پیمان با حق و مشت محکم شدن به دهن باطل درج صفحه تاریخ زرین کشور نموده اید، امید برده می شود که شما عزیزان با حضور پر رنگ تان در مراسم تجلیل از روز جهانی قدس شریف، در برابر توطئه های صهیونیزم و صلیبی ها نیروی ایمان را آیینه داری نموده و برائت خود را از این دو موریانه به بدنه جامعه بشری ابراز دارید. شهروندان نجیب سرزمین اسلامی ما!

نیک می دانید که نهضت اسلامی افغانستان در عرصه تنویر اذهان مردم و رساندن فریاد مظلومیت ملت فلسطین، تا آنجا که توان داشته خدماتی انجام داده است. اما دست اندرکاران این شورا نیک می دانند که مسؤولیت اهل ایمان گسترده تر از این است که تا حال انجام یافته است. ایمان داریم که آن روز که اهل ایمان در مسجد اقصا در رکاب صلاح الدین ایوبی دیگری نماز گزارند دور نیست و از خداوند متعال آرزو می بریم تا ما را در این فتح عظیم سهیم و شریک بفرماید. هیأت رهبری نهضت اسلامی افغانستان

23 رمضان المبارک  1436 برابر با 19 سرطان 1394

 

سخنران آخر این همایش مولوی خان ولی امام و خطیب مسجد جامع محکمه به نمایندگی از شورای علمای ننگرهار

به ایراد سخن پرداخت و سخنرانی خویش را با عنوان «دفاع از ارزشهای اسلامی فرض عین است» آغاز نمود و در ادامه گفت: قضیه قدس شریف و فلسطین یکی از بزرگ ترین قضایای جهان اسلام است که در دو بعد اعتقادی و اجتماعی مساحت زیادی را در زندگی مسلمانان احتوا کرده است. قدس شریف که یکی از مقدسات اسلامي‌به شمار مي‌رود، حدود شصت وپنج سال می شود که در اثر توطئه بزرگ و شوم صهیونیزم جهانی و در تبانی با غرب مسیحی ذریعه یک مشت اوباش، غصب و حرمات اسلامي‌در آنجا هتک حرمت گردیده و در فرصت های متعدد به حریم اقصای مبارک تجاوز و بی حرمتی گردیده است مردم مسلمان آن مکان مقدس به فجیع ترین صورت قتل، و آواره شده و در برابر انظار عمومي‌دنیا از هیچ نوع جنایتی که تصور آن مي‌رود در حق ملت بی دفاع فلسطین دریغ نگردیده است. جنایات هولناک رژیم غاصب اسرائیل نام نهاد، نه تنها که شرق میانه را به کانونی از تشنج بار آورد که تسلیح این رژیم به اسلحه اتمي‌تهدید بزرگی برای صلح جهانی بوجود آورده و همه جهان اسلام هر یک به نحوی از آتش این رژیم آسیب دیده اند و از جمله کشور عزیز و محبوب ما بستری شده برای کشاکش حامیان این رژیم و دشمنان اصلی و فرضی شان.

بناءً، درین مقطع لازم به نظر مي‌رسد تا کشور افغانستان دین دینی و ملی خود را در قبال قضیه قدس شریف و ملت مجاهد فلسطین ادا نموده و سنگی در بنای وحدت امت اسلامي‌نهاده و به وجایب خود به حیث یک کشور اسلامي‌دارای سابقه درخشان خدمت به اسلام و مسلمین عمل نماید.

 

محفل با دعائیه و اهدای بسته های افطاری برای روزه داران شرکت کننده پایان یافت.

تهیه کننده: ابونعیم حقجو نماینده اعزامی نهضت اسلامی افغانستان به شهر جلال آباد

به اشتراک بگذاريد:

نظر دهی
ثبت نظر جدید
نام       ایمیل    
نظر 
کد امنیتی            
نظرات   :   0

ابتدای مطلب

 

امکانات
تعداد بازدید: 1452
دریافت
ارسال به ایمیل
صفحه قابل چاپ
معرفی به دوستان
سایر فعالیت ها

کنفرانس «افغانستان و فلسطین دو قربانی؛ یک جنایت» در کابل برگزار شد

• کنفرانس خبری یوم النکبه؛ روز فاجعه جهان اسلام

هشت ثور؛ ثمره یک پیکار! (10/2/1397)

فعالیت های دفتر ولایتی نهضت اسلامی افغانستان در حوزه شرق (شهر جلال آباد)

همایشی «از بلخ تا هریوا؛ مقاومتی بر پهنای یک روایت»

همایش حمایت از «ﭘﺸﺘﻴﺒﺎﻧﻲ‌ از موقف‌ خرد‌مندانه محترم‌ صلاح‌ الدين‌ رباني‌ و‌ استاد‌ عطا‌ محمد‌ نور»

کنفرانس «کابل و قدس آیینه تمام نمای یک فاجعه» 30/9/1396

کنفرانس خبری: «ستون پنجم؛ و تغذیه از شعله ورشدن جنگ در کشور» 1396/9/12

کنفرانس یک روزه «شکوه ایستادگی در خزان توطئه ها» سه شنبه 30 عقرب 1396

از دهم محرم الحرام (عاشورای حسینی) 1439 در ننگرهار بزرگداشت به عمل آمد

ناقوس مبارزه علیه تبارگرایی ، نژادپرستی انحصارطلبی و نظام فاشیستی این بار از شرق کشور به صدا درآمد

مولوی مفلح: اسرائیل نقشه خبیثانه ای را در سر می پروراند

کنفرانس یک روزه: «مظلومیت مسلمانان در سایه سکوت جهان اسلام و سازمان‌های بین‌المللی» درشهر هرات

از روز جهانی قدس در جلال آباد بزرگداشت شد

گزارش تصویری راهپیمایی روز جهانی قدس 1396 در هرات

کنفرانس خبری در پیوند به سفر ترامپ به عربستان سعودی با عنوان «تجدید پیمان کشتار مسلمین با آمریکا»

همایش روز جهانی قدس در کابل (1396)

«هشت ثور آئینه ای است که خورشید آزادی در آن درخشید!»

گزارش تصویری بزرگداشت از هشتم ثور از سوی نهضت اسلامی افغانستان 1396/2/7

کنفرانس خبری: «افغانستان و نقض حاکمیت ملی و میدان انتقام کشی قدرتها»

گرامیداشت از چهل و یکمین سالروز «روز زمین» در دفتر مرکزی نهضت اسلامی افغانستان 13 حوت 1396

کنفرانس «وحدت امت مسلمه دریچه ای به سوی ثبات و امنیت افغانستان و جهان اسلام» در جلال آباد 1395/12/29

گرامیداشت از شهدای 24 حوت هرات 1357 در دفتر مرکزی نهضت اسلامی افغانستان

گزارش تصویری کنفرانس «همگرائی دینی رهیافتی برای ثبات افغانستان وجهان اسلام» شهر هرات 1395

نهضت اسلامی افغانستان برگزار می کند؛ کنفرانس (همگرایی دینی رهیافتی برای ثبات افغانستان وجهان اسلام) شهر هرات

جلسه هفته وار اعضای شورای مرکزی نهضت اسلامی افغانستان / 22دلو 1395

دیدار شورای رهبری نهضت اسلامی افغانستان با استاد عطا محمد نور والی ولایت بلخ و رئیس اجرائیه جمعیت اسلامی افغانستان

جلسه هفته وار اعضای شورای رهبری نهضت اسلامی افغانستان برگزار شد

همایش میلاد نبی اکرم (ص) و گرامیداشت هفته وحدت در ننگرهار

تابلوهای گرامیداشت میلاد پرسعادت پیامبر گرامی اسلام (ص) و هفته وحدت دفاتر ولایتی نهضت اسلامی افغانستان هرات و جلال آباد

نشست و گفتگوی نهاد جوانان نهضت اسلامی افغانستان در دفتر مرکزی

همایش میلاد نبی اکرم (ص) و گرامیداشت هفته وحدت

جلسه هفته وار اعضای شورای رهبری نهضت اسلامی افغانستان برگزار شد

گرامیداشت از دهم محرم الحرام "عاشورای حسینی" در شهر هرات

کارکرد های شش ماهه اول سال 1395 دفتر ولایتی نهضت اسلامی افغانستان حوزه شرق

همایش باشکوه بزرگداشت از روز جهانی قدس 1395 درهرات

همایش باشکوه بزرگداشت از روز جهانی قدس 1395 در ننگرهار شهر جلال آباد

گزارش کنفرانس «ادامه تراژدی در جهان اسلام و مسئولیت های ما» شهرهرات 10 حوت 1394

کنفرانس علمی «تروریزم و افراط گرایی بزرگترین چالش جهان اسلام وافغانستان» در هرات عقرب 1394

گزارش روز جهانی قدس 1394 در افغانستان

کنفرانس علمی تحقیقی با عنوان: «افغانستان و جهان در تقابل با چالش صهیونیزم و افراط گرایی» در هوتل انترکانتیننتال کابل برگزار شد

افتتاح دفتر ولایتی نهضت اسلامی افغانستان در زون شمال «مزار شریف»

سفر مولوی محمد مختار مفلح به مزار شریف

افتتاح دفتر ولایتی نهضت اسلامی افغانستان در ولایت ننگرهار

دفتر ولایتی نهضت اسلامی افغانستان در شهر هرات افتتاح شد

دیدار اعضای نهضت اسلامی افغانستان با رئیس اجرائیه حکومت وحدت ملی

نهضت اسلامی افغانستان در ارتباط با تحولات جدید داخلی و بین المللی طی یک کنفرانس مطبوعاتی مواضع خویش اعلان نمود

ملت مسلمان افغانستان در روز جهانی قدس حملات وحشیانه اسرائیل را محکوم و از ملت مسلمان فلسطین حمایت کردند

معاونت فرهنگی نهضت اسلامی افغانستان؛ «بخش فعالیت های فکری و تربیتی» کلاس های آموزش کامپیوتر

نهضت اسلامی افغانستان وشورای فرهنگی حامیان قدس شریف سالروز آتش سوزی مسجدالاقصارا محکوم کرد

روز جهانی قدس 1392

اوضاع جاری کشور و همچنین تحولات جهان اسلام در نشست اعضای موسسان نهضت اسلامی بررسی شد

همایش امتداد فاجعه در افغانستان به مناسبت هفته سیاه پیمان با سیا

کنگره بزرگ نهضت اسلامی افغانستان

همایش دوشهید؛ یک تفکر، یک راه 1392 هوتل بین المللی انترکانتننتال کابل

کنفرانس مطبوعاتی نهضت اسلامی افغانستان در پیوند به افشای لیست پنج هزار شهید توسط کمونیست ها در افغانستان. 8/7/1392

با اعلان روز قدس، موضوع فلسطین در محور توجه جهانیان قرار گرفت!

نهضت اسلامی افغانستان طی یک کنفرانس مطبوعاتی، و با توجه به شرایط و تحولات جدید افغانستان و بین المللی، موضع خویش را اعلان نمود.

به مناسبت یوم نکبت

در تظاهرات امروز در شهرکابل، نهضت اسلامی افغانستان وشورای فرهنگی حامیان قدس شریف عمل توهین آمریکاییها به اسلام و مسلمانان را محکوم کرد 24/6/1391

از روز جهانی قدس 1391 در کابل گرامیداشت به عمل آمد

کاری برای فلسطین از نشانی مردم افغانستان گفتگوی رسانه ای هیات افغانستان در کاروان جهانی الی بیت المقدس

مقاله مولوی محمد مختار مفلح در کنفرانس بین المللی ائتلاف جهانی علیه تروریسم برای صلح عادلانه تهران 24-25 اردیبهشت 1390

پیام برای رهبران جهادی کشور در پیوند به معاهده استراتیژیک میان افغانستان و امریکا

همایش بیست و دومین سالروز ارتحال امام خمینی(ره) 12 جوزا 1390 کابل – افغانستان

با امریکا و کشورهای غربی با زبان جهاد باید حرف زده شود متن سخنراني مولوی محمدمختار مفلح به مناسبت نوزدهمین سالروز پیروزی جهاد مردم افغانستان

امریکا بزرگترین تروریست است همايش رسانه اي رهبري نهضت اسلامی افغانستان و شورای فرهنگی حامیان قدس شریف 19 حمل 1390هـ.ش، کابل – افغانستان

قیام مردمی مصر و نابودی فرعون دیگر همایش حمایت مردمی از رستاخیز کشورهای عربی - اسلامی 22 دلو 1389 کابل - افغانستان

بیایید شاگرد مکتب این معلم بزرگ گردیم مردم مسلمان افغانستان از سالروز پیروزی انقلاب اسلامی ایران تجلیل کردند 21 دلو 1389هـ.ش، کابل- افغانستان

گفتمان شورای ملی افغانستان و فرصت های صلح یابی در کشور در پیوند با قضایای جهان اسلام

همایش بازگشت به قرآن (24 سنبله 1389، کابل)

(بازگشت اقصا) یادواره خونین فلسطین به مناسبت روز جهانی قدس سال 1389

وحدت شما برکت می آورد نامه به زعماي كشورهاي اسلامي (ایران و ترکیه)

شناخت بحران افغانستان در پرتو قضیه فلسطین 13/12/1388 کابل- افغانستان

مکثی بر کنفرانس شناخت بحران افغانستان در پرتو قضیه فلسطین

برگزاری روز خشم در مسجد جامع پل خشتی کابل 1388

كابل اقصا را به زمزمه گرفت!... گزارشي از گردهمايي روزجهاني قدس در افغانستان، ميدان دهبوري مقابل دانشگاه كابل

آخرين گام تا زمزمة اقصا!... (نشست افتتاحيه شوراي فرهنگي حاميان قدس شريف و بررسي آخرين آمادگي ها براي مناسبت بزرگداشت روز جهاني قدس) كابل –افغانستان 27/ رمضان المبارك 1430

آغازه فعاليت «شوراي عالي حمايت از هويت اسلامي قدس شريف»

برگزاری همایش با عنوان «قدس شريف محور صلح جهاني» هتل هرات کابل

مسجد الاقصي معيار ايمان در عصر حاضر (تفسيري از همايش دوم اساس گزاري شوراي عالي حمايت از هويت اسلامي قدس شريف)

نشست تاسيس شوراي عالي حمايت از هويت اسلامي قدس شريف در هوتل سنترال كابل

در محفل يادبود از شهداي هشت و چهارده جوزا 1358 هـ.ش با خون شهداي صدر نهضت اسلامي بيعت مجدد صورت گرفت

جشن هفدهمين سالروز پيروزي مجاهدين و فروپاشي نظام كمونيزم در سرزمين كفر ستيز افغانستان به ابتكار نهضت اسلامي افغانستان برگزار گرديد

بيانيه رسمي رهبر نهضت اسلامي و رئيس ستاد برگزاري مراسم روز جهاني قدس در کابل (تاريخ 5/7/1387هـ ش)

حریم اسراء (به مناسبت روز جهانی قدس 13/7/1386 هجری خورشیدی)

گزارش همایش تجلیل از روز جهانی قدس زیر نام (ایستگاه معراج) کابل 28/7/1385 هـ ش

براي اولين بار در تاريخ افغانستان از روز جهاني قدس از سوي رهبري نهضت اسلامي افغانستان بزرگداشت به عمل آمد تاريخ 28/7/1385 هـ ش کابل افغانستان

پيام رهبر نهضت اسلامي در تدوير اولين کنگره نهضت اسلامي افغانستان

همايش ويژه مسعود شناسي

تازه های پایگاه

 . عنوان بخش: معرفی نهضت اسلامی

اساسنامه نهضت اسلامی افغانستان ...

 . عنوان بخش: فعالیت های نهضت اسلامی

کنفرانس «افغانستان و فلسطین ...

 . عنوان بخش: معرفی نهضت اسلامی افغانستان

شوراي فرهنگي حاميان قدس شريف، ...

 . عنوان بخش: بیت المقدس

پخش اذان در کلیساها

 . عنوان بخش: تحولات جهان اسلام

واکنش‌های جهانی؛ اتحادیه ...

 . عنوان بخش: امت مسلمه

اسلام در فرانسه ممنوع خواهد شد

 . عنوان بخش: استعمار فکری

تجدید و نوگرائی در دین

 . عنوان بخش: آرشیو اخبار و اطلاعیه ها

کمک مالی قطر به 100 هزار خانواده ...

 . عنوان بخش: انتشارات

گاهنامه مومن

 . عنوان بخش: گالری تصاویر

تصاویر همایش گرامیداشت از 26 دلو ...

 . عنوان بخش: بازتاب

مشاور عبدالله: «حزب الله» و ...