امروز  

کنفرانس علمی تحقیقی با عنوان: «افغانستان و جهان در تقابل با چالش صهیونیزم و افراط گرایی» در هوتل انترکانتیننتال کابل برگزار شد

کنفرانس علمی تحقیقی با عنوان: «افغانستان و جهان در تقابل با چالش صهیونیزم و افراط گرایی» در هوتل انترکانتیننتال کابل برگزار شد

این کنفرانس که از طرف نهضت اسلامی افغانستان برگزار شده بود صدها نفر از اندیشمندان، استادان دانشگاهها، نمایندگان شورای ملی و شوراهای ولایتی، وکلا، روئسای احزاب، علماء و... شرکت کردند.

همچنین در این همایش از ولایات چون، پروان، پنجشیر، ننگرهار، لغمان، میدان وردگ، لوگر و... شرکت نمودند.

کنفرانس ساعت 9 قبل از ظهر پس از تلاوت آیاتی از قرانکریم آغاز و بعد از پخش سرود نهضت اسلامی افغانستان اولین سخنران این همایش آقای محمد الله ناقد یکی از اندیشمندان کشور بود که در مورد اعتدال اسلامی سخنرانی نمود.

آقای ناقد ضمن برشمردن مشکلات جهان اسلام و افغانستان تنها راه حل این مشکلات را بازگشت به آغوش در اسلام دانست و گفت بهترین راه و روش زندگی برای مسلمانان رعایت کردن تعادل وحد وسط است و افزود امروز در کشورهای مختلف اسلامی گروههای افراطی و آدمکش قد علم کرده و به نام اسلام دست به هر جنایتی می زند، دنیا بدانند حساب آنها از اسلام جداست.

وی تاکید کرد  اعتدال در اسلام یعنی حد وسط بین افراط و تفریط است همانطوریکه واضح است افراط و تفریط اعتدال دنیا را به جهنم تیدیل خواهد کرد،  دین ما یک دین متعادل است و دین خیر است است واین میانه روی و تعادل است که دنیا بر اساس آن استوار است .

استاد ناقد گفت: خواست فطری انسان ابتدا به خیر است ولی ممکن است محیط انسان را به شر بکشاند. واصولا یک طفل ابتدا با فطرت الهی وپاک متولد میشود.

وی گفت: علما تاکید به عدل کرده است امت مسلمه نقطه محوری است، نقطه تعادل است و شاهین ترازو است. و من معتقدم که امت مسلمه نقشه هسته مرکزی را دارد که برای ایجاد توازن مدارها است.

وی گفت: «ماتریالیزم» به خدا معتقد نیست به دین معتقد نیست افراط است ولی  «ربانیت» فقط و فقط آخرت را می خواهد این تفریط است.

ایشان اضافه کرد: من مخالف این نظریه هستم که اسلام را تنها و تنها به جنگ خلاصه می کنند، این طرز تفکر با عث شده است که دنیا را به آتش بکشد، این طرز تفکر می گوید که ما خوبیم دیگران بد است، ما باید زندگی کنیم دیگران نکند، تنفگ و شمشیر به دست بگیری و آنچه غیر از خودت است نابود کنی.  این طرز تفکر اصلا در اسلام جایی ندارد.

سخنران دیگر این همایش پوهاند شیرزاد استاد دانشگاه ننگرهار وعضو ارشد نهضت اسلامی بود

استاد شیرزاد در بخش از سخنرانی اش گفت: انسان دارای دو بعد می باشد و درست است که انسان به مادیات ضرورت دارد ولی نمی توان انسان را فقط به مادیات محصور کرد بعد معنوی انسان بعدی است که انسان باید با یک درک عمیق و دید وسیع در آن قدم گذاشت.

وی گفت: ما می بینیم کسانی را که از بیداری ظاهری حرف می زنند آنها کسانی اند که چشم دارند اما دیده نمی توانند، یعنی برای درک حقایق جهان باید باچشم بصیرت بین نگاه کرد. گوش دارند اما شنیده نمی توانند، یعنی کر هستند، زبان دارند اما گنگ هستند نمی تواند حقایق موجود را بگویند. نمونه آن را می توان در کشور خودمان دید؛ آمریکا عملا کشور ما را اشغال کرد یک تعداد بخاطر حفظ چوکی و مقام خود نتوانستند حرف بزنند و درمقابل جنایات آمریکا و اسرائیل سکوت کردند.

وی در بخش دیگری از سخنان خویش گفت: شما ببینید آمریکا رژیم شاه را در ایران به عنوان یک ژاندارم منطقه ای درست کرده بود ولی با انقلاب مردم ایران به رهبری امام خمینی (ره) ساقط شد و سپس آمریکا و انگلستان به سراغ طرح ایجاد اسرائیل رفت از غفلت و زبونی کشورهای اسلامی استفاده کرد و این قلمرو یهودی را تاسیس کرد. و امروزه اگر ما شاهد غمبار ترین تراژیدی کشتار و آتش زدن انسانها توسط پست ترین، درنده ترین و وحشی ترین انسان نماها در کشورهای اسلامی هستیم، ماحصل همان سیاست تجاوز، زورگویی، و ایجاد سیاست های ناعادلانه آمریکا، غربی ها و اسرائیل غاصب هستیم.

پرفیسور صدیق افغان رئیس مرکز ریاضی فلسفی جهان از دیگر سخنرانان این همایش بود

وی گفت: هرچیزی که خداوند متعال خلق کرده است و هر چیزی که خداوند متعال برای بشریت بوجود آورده است از ریزترین چیز حتی کوچک تر از اتم الی بزرگترین چیز الی عالم هستی از زمین الی آسمانها، کهکشانها، سیارات، ستارگان و همه، براساس محاسبات ریاضی، بی دلیل و بی نظم نیست. هر آنچه می بینی، می شنوی، درک می کنی، حس می کنی وهمه همه بر اساس یک هدف و بر اساس یک حساب دقیق و بسیار منظم و پیچیده خلق شده است.

صدیق افغان افزود: برای ما مسلمانها، نمازهای پنج گانه، روزه، حج، جهاد در راه رضای او، امربه معروف و نهی از منکرو... همه متضمن رسیدن ما به سعادت و جاویدانگی ابدی است. زمین، زمان، دیگر مخلوقات خداوند، و هرچیز دیگر در چرخه از حیات بسر می برند و انسان سرآمد و شاهکار تمام مخلوقات خداوند است و خداوند همه چیز را در اختیار ما انسانها قرار داده اند تا ما بااستفاده از آنها به منتهای سعادت و خوشبختی برسیم. و بدون شک کسب سعادت هر دوجهان چیزی نیست جز عمل به آنچیزی که رضای اوست.

وی دردیگر بخش از سخنان خویش آمریکا را بدتر از سگ خواند و خواهان هرچه زودتر خارج شدن این کشور از افغانستان گردید.

مولوی شهزاده شاهد نماینده مردم در پارلمان یکی دیگر از سخنرانان این کنفرانس بود

وی گفت برای ما آنچه مهم است رعایت کردن اصولی است که قرآن به آن تاکید کرده است و آن حد وسط است در هیچ جای از قرآنکریم سفارش به افراط و تفریط نشده است. امروز رسانه های دنیا از دین اسلام تبلیغات سوء کرده است. دین اسلام دینی است برای سعادت دنیا و آخرت . دین ما دین عدالت است دین صلح است دین مسالمت است دینی است که به کرامت انسانی اهمیت فراوانی قایل است.

اگر افراطی گری هم بوجود می آید از وضعیت موجود کشورها بوجود می آید که در آنجا تبعیض موجود است  در آنجا وضعیت نابسامان اجتماعی موجود است. شما کشور مصر را در نظر بگیرید؛ رئیس جمهور منتخب این کشور را سقوط دادند و مجددا حکومت دیکتاتوری را جایگزین کردند. از دل این وضعیت هم القاعده و هم داعش و هم گروههای دیگر افراطی بوجود آمد.

دکتور عبدالباقی امین مشاور علمی وزارت معارف و عضو ارشد جمعیت اصلاح سخنران دیگر این همایش علمی بود

وی گفت بهترین امت وسط است دین اسلام دین وسط است. اسلام تندرو، اسلام افراطی، اسلام میانه و...  را دشمنان اسلام بوجود آورد است. اسلام یک اسلام 

ما مکلفیت داریم که وسطیت امت را حفظ کنیم و به علاوه امت مسلمه را از زیر سیطره استعمار نجات دهیم، وتلاش بکنیم که امت مسلمه را یکپارچه نگهداریم.

وی گفت: هرکسی تلاش کند اختلاف بین تشیع و تسنن بیندازد با آن مبارزه جدی صورت بگیرد هرکسی باشد.

وی گفت: یکی از عوامل اساسی مشکلات در افغانستان نبود یک مشارکت جمعی است، باید هم پذیری وجود داشته باشد، باید بدانیم که بودن تو و وجود تو باعث استواری من است. این طرز تفکر در کشور ما باید حاکم گردد همچنین ایشان گفت: رئیس جمهور سابق می گفت صلح افغانستان در دست آمریکا و پاکستان است این اشتباه است. صلح در دستان توانمند و قدرتمند خود مردم ما است.

استاد محمد محقق از رهبران جهاد و معاون ریاست اجرائیه حکومت وحدت ملی

وی  ضمن اشاره به وجود منابع قدرت از جمله منابع زیر زمینی، بنادر مهم تجاری و جمعیتی بالغ بر 1.5 میلیارد مسلمان عنوان کرد: کسانی که می خواهند دنیا را  در اختیار داشته باشند متوجه این قدرت هستند و تلاش می کنند مانع قدرت گیری جهان اسلام باشند.

وی ادامه داد:  از درون چنین تلاشی نظریه پردازانی مانند هانتینگتون بیرون می آیند که جهان را برمبنای جنگ تمدن ها تحلیل می کنند. و راه مقابله با تمدن اسلامی را ایجاد جنگ های داخلی بین خودشان بیان می کند.

وی افزود: دشمنان تلاش می کنند که گروه های افراطی را ایجاد و راهی جهان اسلام کنند و مرکز تصمیم گیری در مورد عملکرد این گروه‌ها جایی غیر از تل آویو نیست چرا که آنها به دنبال ایجاد کمربند امنیتی برای خود هستند؛ لذا افرادی مثل ابوبکر بغدادی را تربیت می کنند و فکر دشمن دور یعنی یهود و دشمن نزدیک یعنی شیعه را در ذهن ا ایجاد می کنند تا اینها مشغول جنگ داخلی بین مسلمین شوند و هیچ گاه نوبت یهود نخواهد رسید.

وی با اشاره به موقعیت افغانستان در چهارراه تمدن‌ها و لشکرکشی‌ها تاکید کرد: ما باید طوری برنامه ریزی کنیم که ابزار دست هیچ کشوری علیه کشور دیگر نشویم و باید به دنبال رابطه حسنه با کشورهای مختلف باشیم  و هیچ یک را به خاطر دیگری کنارنگذاریم.

محقق افزود: برهمین اساس اشرف غنی در سفر آینده به ایران وهند به این دو کشور اطمینان خواهد داد که افغانستان محل ایجاد ناامنی و جنگ نیابتی علیه این کشورها نخواهد بود.

استاد سید مهدی منادی پژوهشگر در روابط بین الملل

تروریزم دو ریشه منطقه ای دارد یک ریشه اش خاورمیانه ای است و متاثر از اسرائیل و صهیونیزم است و ریشه دیگرش در منطقه ما و پاکستان است که این ریشه بر اساس یک پروژه سیاسی شکل گرفته است.

ماهیت سیاسی و اقتصادی دارد رهبران این منطقه از تروریزم به نفع سیاست خود استفاده می کند و درحال حاضر کنترول تروریزم در این منطقه از عهده سکان داران منطقه خارج شده است.

آقای مبشر مسئول بخش دانشجویی نهضت اسلامی افغانستان

گفت براساس آموزه های قرآنی و احادیث، امت مسلمه یک امت میانه و وسط یعنی نه افراط و نه تفریط، بلکه متعادل است، نه زیاده روی یعنی افراط را می پذیرد و نه هم غلوی از دین و تفریط را و تاکید شده است در دین نباید هرگز غلو شود.

آقای مبشر گفت: امروز کسانیکه دین اسلام را متهم به افراطیت می کند، نه تنها اشتباه می کنند که میخواهند سرپوش روی  عملکردهای خودشان بگذارند. همین عملکردهای آنان بود که در ادوار تاریخ آتش جنگ را در همه نقطه جهان شعله ور نمود.

وی گفت: امروزه جضور گروههای افراطی در منطقه بجای که این گروهها به اسلام تعلق داشته باشد و مسلمان باشد بیشتر برای تامین منافع قدرتهای غربی در منطقه وتوسط خود این قدرتها بوجود آمده است.

آقای محمد حسن جعفری رئیس حزب رفاه ملی افغانستان

امروز متاسفانه اسلام توسط مسلمان نماها و گروههای که اصلا تعلق به اسلام ندارد به گونه دیگری عرضه می شود اسلام سرکوب، اسلام قتل و کشتار، اسلام انتحار و انفجار، اسلام وحشت و اسلام که به هیچ عنوان به انسانیت و کرامت انسانی ارزش قائل نیست.

در صورتیکه اسلام برای بازگرداند عزت و کرامت انسانی به انسانها ظهور کرده است، اسلام برای سربلندی و سرفرازی انسانها و نجات انسان از بدبختیها آمده است.

امروزه مطرح کردند قوم، زبان و مذهب ضربه عظیمی بر پیکره ملت ما است در صورتیکه امروز ما بیش از هر زمانی نیاز به وحدت، همکاری، همفکری و همگرایی داریم.

به اشتراک بگذاريد:

نظر دهی
ثبت نظر جدید
نام       ایمیل    
نظر 
کد امنیتی            
نظرات   :   0

ابتدای مطلب

 

امکانات
تعداد بازدید: 995
دریافت
ارسال به ایمیل
صفحه قابل چاپ
معرفی به دوستان
سایر فعالیت ها

کنفرانس «افغانستان و فلسطین دو قربانی؛ یک جنایت» در کابل برگزار شد

• کنفرانس خبری یوم النکبه؛ روز فاجعه جهان اسلام

هشت ثور؛ ثمره یک پیکار! (10/2/1397)

فعالیت های دفتر ولایتی نهضت اسلامی افغانستان در حوزه شرق (شهر جلال آباد)

همایشی «از بلخ تا هریوا؛ مقاومتی بر پهنای یک روایت»

همایش حمایت از «ﭘﺸﺘﻴﺒﺎﻧﻲ‌ از موقف‌ خرد‌مندانه محترم‌ صلاح‌ الدين‌ رباني‌ و‌ استاد‌ عطا‌ محمد‌ نور»

کنفرانس «کابل و قدس آیینه تمام نمای یک فاجعه» 30/9/1396

کنفرانس خبری: «ستون پنجم؛ و تغذیه از شعله ورشدن جنگ در کشور» 1396/9/12

کنفرانس یک روزه «شکوه ایستادگی در خزان توطئه ها» سه شنبه 30 عقرب 1396

از دهم محرم الحرام (عاشورای حسینی) 1439 در ننگرهار بزرگداشت به عمل آمد

ناقوس مبارزه علیه تبارگرایی ، نژادپرستی انحصارطلبی و نظام فاشیستی این بار از شرق کشور به صدا درآمد

مولوی مفلح: اسرائیل نقشه خبیثانه ای را در سر می پروراند

کنفرانس یک روزه: «مظلومیت مسلمانان در سایه سکوت جهان اسلام و سازمان‌های بین‌المللی» درشهر هرات

از روز جهانی قدس در جلال آباد بزرگداشت شد

گزارش تصویری راهپیمایی روز جهانی قدس 1396 در هرات

کنفرانس خبری در پیوند به سفر ترامپ به عربستان سعودی با عنوان «تجدید پیمان کشتار مسلمین با آمریکا»

همایش روز جهانی قدس در کابل (1396)

«هشت ثور آئینه ای است که خورشید آزادی در آن درخشید!»

گزارش تصویری بزرگداشت از هشتم ثور از سوی نهضت اسلامی افغانستان 1396/2/7

کنفرانس خبری: «افغانستان و نقض حاکمیت ملی و میدان انتقام کشی قدرتها»

گرامیداشت از چهل و یکمین سالروز «روز زمین» در دفتر مرکزی نهضت اسلامی افغانستان 13 حوت 1396

کنفرانس «وحدت امت مسلمه دریچه ای به سوی ثبات و امنیت افغانستان و جهان اسلام» در جلال آباد 1395/12/29

گرامیداشت از شهدای 24 حوت هرات 1357 در دفتر مرکزی نهضت اسلامی افغانستان

گزارش تصویری کنفرانس «همگرائی دینی رهیافتی برای ثبات افغانستان وجهان اسلام» شهر هرات 1395

نهضت اسلامی افغانستان برگزار می کند؛ کنفرانس (همگرایی دینی رهیافتی برای ثبات افغانستان وجهان اسلام) شهر هرات

جلسه هفته وار اعضای شورای مرکزی نهضت اسلامی افغانستان / 22دلو 1395

دیدار شورای رهبری نهضت اسلامی افغانستان با استاد عطا محمد نور والی ولایت بلخ و رئیس اجرائیه جمعیت اسلامی افغانستان

جلسه هفته وار اعضای شورای رهبری نهضت اسلامی افغانستان برگزار شد

همایش میلاد نبی اکرم (ص) و گرامیداشت هفته وحدت در ننگرهار

تابلوهای گرامیداشت میلاد پرسعادت پیامبر گرامی اسلام (ص) و هفته وحدت دفاتر ولایتی نهضت اسلامی افغانستان هرات و جلال آباد

نشست و گفتگوی نهاد جوانان نهضت اسلامی افغانستان در دفتر مرکزی

همایش میلاد نبی اکرم (ص) و گرامیداشت هفته وحدت

جلسه هفته وار اعضای شورای رهبری نهضت اسلامی افغانستان برگزار شد

گرامیداشت از دهم محرم الحرام "عاشورای حسینی" در شهر هرات

کارکرد های شش ماهه اول سال 1395 دفتر ولایتی نهضت اسلامی افغانستان حوزه شرق

همایش باشکوه بزرگداشت از روز جهانی قدس 1395 درهرات

همایش باشکوه بزرگداشت از روز جهانی قدس 1395 در ننگرهار شهر جلال آباد

گزارش کنفرانس «ادامه تراژدی در جهان اسلام و مسئولیت های ما» شهرهرات 10 حوت 1394

کنفرانس علمی «تروریزم و افراط گرایی بزرگترین چالش جهان اسلام وافغانستان» در هرات عقرب 1394

روز جهانی قدس برای اولین بار از سوی دفتر نمایندگی نهضت اسلامی افغانستان در شهر جلال آباد برگزار گردید

گزارش روز جهانی قدس 1394 در افغانستان

افتتاح دفتر ولایتی نهضت اسلامی افغانستان در زون شمال «مزار شریف»

سفر مولوی محمد مختار مفلح به مزار شریف

افتتاح دفتر ولایتی نهضت اسلامی افغانستان در ولایت ننگرهار

دفتر ولایتی نهضت اسلامی افغانستان در شهر هرات افتتاح شد

دیدار اعضای نهضت اسلامی افغانستان با رئیس اجرائیه حکومت وحدت ملی

نهضت اسلامی افغانستان در ارتباط با تحولات جدید داخلی و بین المللی طی یک کنفرانس مطبوعاتی مواضع خویش اعلان نمود

ملت مسلمان افغانستان در روز جهانی قدس حملات وحشیانه اسرائیل را محکوم و از ملت مسلمان فلسطین حمایت کردند

معاونت فرهنگی نهضت اسلامی افغانستان؛ «بخش فعالیت های فکری و تربیتی» کلاس های آموزش کامپیوتر

نهضت اسلامی افغانستان وشورای فرهنگی حامیان قدس شریف سالروز آتش سوزی مسجدالاقصارا محکوم کرد

روز جهانی قدس 1392

اوضاع جاری کشور و همچنین تحولات جهان اسلام در نشست اعضای موسسان نهضت اسلامی بررسی شد

همایش امتداد فاجعه در افغانستان به مناسبت هفته سیاه پیمان با سیا

کنگره بزرگ نهضت اسلامی افغانستان

همایش دوشهید؛ یک تفکر، یک راه 1392 هوتل بین المللی انترکانتننتال کابل

کنفرانس مطبوعاتی نهضت اسلامی افغانستان در پیوند به افشای لیست پنج هزار شهید توسط کمونیست ها در افغانستان. 8/7/1392

با اعلان روز قدس، موضوع فلسطین در محور توجه جهانیان قرار گرفت!

نهضت اسلامی افغانستان طی یک کنفرانس مطبوعاتی، و با توجه به شرایط و تحولات جدید افغانستان و بین المللی، موضع خویش را اعلان نمود.

به مناسبت یوم نکبت

در تظاهرات امروز در شهرکابل، نهضت اسلامی افغانستان وشورای فرهنگی حامیان قدس شریف عمل توهین آمریکاییها به اسلام و مسلمانان را محکوم کرد 24/6/1391

از روز جهانی قدس 1391 در کابل گرامیداشت به عمل آمد

کاری برای فلسطین از نشانی مردم افغانستان گفتگوی رسانه ای هیات افغانستان در کاروان جهانی الی بیت المقدس

مقاله مولوی محمد مختار مفلح در کنفرانس بین المللی ائتلاف جهانی علیه تروریسم برای صلح عادلانه تهران 24-25 اردیبهشت 1390

پیام برای رهبران جهادی کشور در پیوند به معاهده استراتیژیک میان افغانستان و امریکا

همایش بیست و دومین سالروز ارتحال امام خمینی(ره) 12 جوزا 1390 کابل – افغانستان

با امریکا و کشورهای غربی با زبان جهاد باید حرف زده شود متن سخنراني مولوی محمدمختار مفلح به مناسبت نوزدهمین سالروز پیروزی جهاد مردم افغانستان

امریکا بزرگترین تروریست است همايش رسانه اي رهبري نهضت اسلامی افغانستان و شورای فرهنگی حامیان قدس شریف 19 حمل 1390هـ.ش، کابل – افغانستان

قیام مردمی مصر و نابودی فرعون دیگر همایش حمایت مردمی از رستاخیز کشورهای عربی - اسلامی 22 دلو 1389 کابل - افغانستان

بیایید شاگرد مکتب این معلم بزرگ گردیم مردم مسلمان افغانستان از سالروز پیروزی انقلاب اسلامی ایران تجلیل کردند 21 دلو 1389هـ.ش، کابل- افغانستان

گفتمان شورای ملی افغانستان و فرصت های صلح یابی در کشور در پیوند با قضایای جهان اسلام

همایش بازگشت به قرآن (24 سنبله 1389، کابل)

(بازگشت اقصا) یادواره خونین فلسطین به مناسبت روز جهانی قدس سال 1389

وحدت شما برکت می آورد نامه به زعماي كشورهاي اسلامي (ایران و ترکیه)

شناخت بحران افغانستان در پرتو قضیه فلسطین 13/12/1388 کابل- افغانستان

مکثی بر کنفرانس شناخت بحران افغانستان در پرتو قضیه فلسطین

برگزاری روز خشم در مسجد جامع پل خشتی کابل 1388

كابل اقصا را به زمزمه گرفت!... گزارشي از گردهمايي روزجهاني قدس در افغانستان، ميدان دهبوري مقابل دانشگاه كابل

آخرين گام تا زمزمة اقصا!... (نشست افتتاحيه شوراي فرهنگي حاميان قدس شريف و بررسي آخرين آمادگي ها براي مناسبت بزرگداشت روز جهاني قدس) كابل –افغانستان 27/ رمضان المبارك 1430

آغازه فعاليت «شوراي عالي حمايت از هويت اسلامي قدس شريف»

برگزاری همایش با عنوان «قدس شريف محور صلح جهاني» هتل هرات کابل

مسجد الاقصي معيار ايمان در عصر حاضر (تفسيري از همايش دوم اساس گزاري شوراي عالي حمايت از هويت اسلامي قدس شريف)

نشست تاسيس شوراي عالي حمايت از هويت اسلامي قدس شريف در هوتل سنترال كابل

در محفل يادبود از شهداي هشت و چهارده جوزا 1358 هـ.ش با خون شهداي صدر نهضت اسلامي بيعت مجدد صورت گرفت

جشن هفدهمين سالروز پيروزي مجاهدين و فروپاشي نظام كمونيزم در سرزمين كفر ستيز افغانستان به ابتكار نهضت اسلامي افغانستان برگزار گرديد

بيانيه رسمي رهبر نهضت اسلامي و رئيس ستاد برگزاري مراسم روز جهاني قدس در کابل (تاريخ 5/7/1387هـ ش)

حریم اسراء (به مناسبت روز جهانی قدس 13/7/1386 هجری خورشیدی)

گزارش همایش تجلیل از روز جهانی قدس زیر نام (ایستگاه معراج) کابل 28/7/1385 هـ ش

براي اولين بار در تاريخ افغانستان از روز جهاني قدس از سوي رهبري نهضت اسلامي افغانستان بزرگداشت به عمل آمد تاريخ 28/7/1385 هـ ش کابل افغانستان

پيام رهبر نهضت اسلامي در تدوير اولين کنگره نهضت اسلامي افغانستان

همايش ويژه مسعود شناسي

تازه های پایگاه

 . عنوان بخش: معرفی نهضت اسلامی

اساسنامه نهضت اسلامی افغانستان ...

 . عنوان بخش: فعالیت های نهضت اسلامی

کنفرانس «افغانستان و فلسطین ...

 . عنوان بخش: معرفی نهضت اسلامی افغانستان

شوراي فرهنگي حاميان قدس شريف، ...

 . عنوان بخش: بیت المقدس

پخش اذان در کلیساها

 . عنوان بخش: تحولات جهان اسلام

واکنش‌های جهانی؛ اتحادیه ...

 . عنوان بخش: امت مسلمه

اسلام در فرانسه ممنوع خواهد شد

 . عنوان بخش: استعمار فکری

تجدید و نوگرائی در دین

 . عنوان بخش: آرشیو اخبار و اطلاعیه ها

کمک مالی قطر به 100 هزار خانواده ...

 . عنوان بخش: انتشارات

گاهنامه مومن

 . عنوان بخش: گالری تصاویر

تصاویر همایش گرامیداشت از 26 دلو ...

 . عنوان بخش: بازتاب

مشاور عبدالله: «حزب الله» و ...