امروز  

ملت مسلمان افغانستان در روز جهانی قدس حملات وحشیانه اسرائیل را محکوم و از ملت مسلمان فلسطین حمایت کردند

راه‌پیمایی بزرگ روز جهانی قدس امروز با حضور هزاران تن از باشندگان پایتخت، علمای دینی، فرهنگیان و شخصیت های برجسته سیاسی، فرهنگی ، علمی کشور در منطقه کوته سنگی شهر کابل برگزار شد. 

این راه‌پیمایی از سوی ستاد برگزاری روز جهانی قدس در کابل راه اندازی شده بود. 
مردم مسلمان کابل از مسیرهای مختلف راهپیمایی خویش را آغاز نموده و در محدوده کوته سنگی تجمع نمودند که با نعره‌های الله اکبر و شعارهای "مرگ بر اسرائیل و مرگ بر امریکا"، حمایت خود را از مردم و سرزمین فلسطین اعلام کردند.

 در این مراسم سخنرانان، تأکید کردند که دیگر ملت قهرمان فلسطین تنها نیست و مستکبرین باید بدانند که مسلمانان به سوی آزادی و بیداری در حرکت اند. 

راهپیمایان ضمن اعلام حمایت از مردم بی دفاع فلسطین و محکوم کردن سکوت مرگبار جامعه جهانی نسبت به قتل‌وعام مردم بی دفاع نوار غزه  پرچم رژیم صیونیستی  را به آتش کشیدند.

شرکت کنندگان در راهپیمایی روز جهانی قدس، این حضور را وظیفه دینی و اسلامی خود دانسته و تأکید کردند که روز قدس روز آزادی اسلام است و مسلمانان باید هرچه با شکوه‌تر از این روز تجلیل به عمل آورند.

آن‌ها همچنن روز جهانی قدس را فرصت خوبی برای افشای چهره‎های مدافعان دروغین حقوق بشر عنوان کردند و از جامعه جهانی خواستند که هرچه زودتر جلو حملات وحشیانه رژیم صهیونیستی را بگیرند.

راهپیمایان باور، حمایت‎ استکبار جهانی از حملات رژیم صهیونیستی و عدم اتحاد جهان اسلام باعث شده که رژیم صهیونیستی دست به چنین جنایت‎ بزرگی بزند.

روز جهانی قدس همه ساله در بسیاری از کشورهای اسلامی در جمعه آخر ماه مبارک رمضان راه اندازی می شود. این روز توسط امام خمینی (ره) جهت دفاع از سرزمین های اشغالی و مردم فلسطین نام‌گذاری شده است. 

------------------------------------

روز جهانی قدس 1393 در افغانستان

 

اهمیت روز جهانی قدس

مردم مسلمان افغانستان بنا به وجیبه دینی، انسانی و الهی شان بیش از چند دهه در طول تاریخ اشغال فلسطین و مخصوصا قدس شریف توسط صهیونیست جهانی، با شیوه های مختلف از مبارزات برحق و آزادیخواهانه برادران مسلمان شان در فلسطین حمایت نموده اند.

با پیروزی نظام جمهوری اسلامی در ایران به رهبری حضرت آیت الله امام خمینی (ره) و با اعلان جمعه آخر ماه مبارک رمضان به عنوان روزجهانی قدس در سال 1358 با هدف همبستگی ملت های آزاده جهان با مردم مظلوم و رنجدیده فلسطین و توجه این ملت ها بسوی بیت المقدس قبله اول مسلمین که همچنان تحت سیطره صهیونیزم جهانی است و قرار دادن مشکلات  فلسطین در محور کانون توجه جهانیان، مخصوصا ملل مسلمان، حمایت از مردم فلسطین و بیت المقدس رنگ و وجهه تازه ای گرفت و این حمایت ها در مقیاس وسیعتری صورت گرفت

مسلما باید گفت تجلیل از روز جهانی قدس شریف،  سنت دیرپایی است که با پیشینه مبارک خود در دل مومنان جا دارد و این روز در واقع مظهری برای اندیشه آنانی است که بابت دین، دلواپسی دارند و مسایل اسلام دغدغه خاطر آنان است. شاید این پرسش بی جای نباشد تا مطرح گردد که روز جهانی قدس از چه بار و تفکری برخوردار است که در طی این همه سال ها گرد زمان نتوانسته تا سیمای آن را بپوشاند و از ارزش آن بکاهد؟ پاسخ روشن است، روز جهانی قدس از یک حمایت روحی و معنوی ای برخوردار است که این روز را از سایر روز های قرار دادی در تقویم های رسمی کشور ها متمایز می سازد.

این معنویت البته برگرفته شده از کتاب الله قرآن مجید است، پس این رابطه قدس شریف با کتاب الهی است که این سرزمین را در دل همه اهل ایمان تا این اندازه گرامی داشته است. پس لازم است تا بدانیم که دل اهل ایمان در هرکجای جهان اسلام با همه اختلاف رنگ ونژاد، از شش دهه به این سو درآتش اندوه قدس شریف سوخته است و درد های فلسطین اسیر، قلب مومنان را آسیب رسانده است.

جهان اسلام و روز جهانی قدس

ما دوتا جهان اسلام داريم، جهان اسلام رهبران و فرمانداران كشورهاي اسلامي و جهان اسلام ملت ها و به اصطلاح رساتر امت اسلامي، جهان اسلام دسته اول بيشترينه با استكبار جهاني سر و سري دارند و طرفه اينكه حاكميت آنان در كشورهاي اسلامي بيشتر براي استعمار حياتي است تابراي مردم كشورهاي تحت فرمان اين دست حاكمان، اين حاكمان كه باكمال تأسف اكثريت مرزهاي فلسطين را در دست دارند بيشتر براي امنيت رژيم صهيونيستي مي‌انديشند تا به رهايي قدس شريف. اما دستة دوم، امت اسلامي راه روشني دارد و به چيزي كمتر از نجات قدس و نابودي اسرائيل راضي نيست، اين امت ياراي نجات قدس را داراست، چه هم اكنون بسان آتشفشاني رو به بالا در غليان است و در نخستين انفجار آن كار را يكسره خواهد كرد.

شورای فرهنگی حامیان قدس شریف و روز جهانی قدس

شورای فرهنگی حامیان قدس شریف افتخار دارد تا در عرصه پیوند خواست های مردم افغانستان با قبله نخست آنان در خدمت مردم شریف و مؤمن افغانستان قرار داشته است. این شورا که از آغاز قدس گفته است از خداوند التجا دارد تا به معیت مردم مسلمان خویش این راه تا آخر که همان آزادی قدس شریف است به پیش برود و به یقین که چشم امید دین وملت به سوی ملت های متدین، مسلمان ومومن می باشد تا با قدم و قلم خود این صف را فشرده تر ساخته تا ساحت اقصا از لوث صهیونیزم مطهر گردد. این شورا با درک حساسیت های موجود جهان  که اهم این مسایل را میتوان به استقرار جریانهای اسلامگرا در کشورهای اسلامی و حمایت همه جانبه از مقاومت فلسطین از یک سو و نواخته شدن ناقوس فروپاشی نظام سرمایه داری از سوی دیگر و همچنین شدت گرفتن تظاهراتهای اعتراضی در داخل جامعه صهونیستی بر علیه بی عدالتی و تبعیض و مفاسد اقتصادی رهبران اسرائیل دانست که با لحاظ کردن تمامی این موارد می توان گفت آزادی قدس شریف به زودی اتفاق خواهد افتاد و  به زودی ما سرزمینهایی فلسطین را آزاد شده خواهیم دید و چیزی به نام «اسرائیل» در جغرافیای سیاسی جهان وجود نخواهد داشت و چرخ گیتی آهسته آهسته در تغییر خواهد بود وقطعا آن روز دور نیست که طومار این رژیم دیگر برای ابد درهم پیچیده شده و به زباله دان تاریخ بیفتد.

عملکرد شورای فرهنگی حامیان قدس شریف در روزجهانی قدس 1393

این شورا به سان سالهای گذشته حتی بیشتر از آن و با درک حساسیت های موجود و مخصوصا تجاوز ارتش رژیم صهیونیستی از زمین و هوا به غزه وهمچنان در برابر سکوت معنی دار نه تنها مجامع بین المللی و داعیه داران حقوق و کرامت انسانی و مخصوصا سردمداران بعضی از کشورهای اسلامی – عربی تلاش نمود تا روزجهانی قدس 1393 شکوه و طراوت بیشتر داشته باشد. بدین منظور عرصه های فعالیت این شورا را موضوعات زیر تشکیل میداد:

الف: دید وبازدید مسوولین این شورا دوهفته قبل از روز جهانی قدس با امامان مساجد، شوراهای اجتماعی، فرهنگی، مدارس، حوزه های علمیه، متنفذین و... در ساحاتی چون کارته نو، واصل آباد، افشار، دارالامان، کارته پروان، خیرخانه، 500 فامیلی، قصبه، دشت برچی، شهرک امید سبز، چهار قلعه و... برای مشارکت گسترده مردم در روز جهانی قدس با توجه به حساسیت این سال و کشتار سیستماتیک مردم بی دفاع غزه وهمچنان سکوت ننگین و بی شرمانه بعضی از کشور های اسلامی در قبال این جنایات.

ب: توسعه تبلیغات در جهت نشان دادن اهمیت تاریخی روز جهانی قدس، اندیشه های بلند امام خمینی (رح) و حضرت آیت الله خامنه ای در ارتباط به ضرورت اتحاد جهان اسلام و قضیه فلسطین، مظلومیت ملت مسلمان فلسطین، سکوت بعضی از کشورهای اسلامی- عربی در تبانی با استکبار و رژیم اسرائیل. که در دوبخش صورت گرفت یکی چاپ بنر، بروشور و... دوم فراخوان و اعلامیه و ارسال آنها به اکثر رسانه ها مخصوصا خبرگزاریها.

ج: حضور فیزیکی در روز جهانی قدس، به دلیل در محور قرار گرفتن «شورای فرهنگی حامیان قدس شریف» وایجاد ستاد مشترک برگزاری روزجهانی قدس 1393 تیم های مردمی دعوت شده از سوی شورای فرهنگی حامیان قدس شریف که قبلا با دیگر نهادها هماهنگ شده بودند، از محور های شرق وغرب کابل یکجا و با هماهنگی کامل دیگر اقشار و نهادها از  مبادی و مسیرهای مختلف حرکت نموده و در محل برگزاری محفل تجمع نمودند.

تظاهرات با انتقاد شدید از جامعه جهانی علیه جنایات اسرائیل ادامه یافت

طبق سالهای قبل شهروندان مسلمان  و روزه دار کابل در آخرین جمعه ماه مبارک رمضان با حضور در راهپیمایی روز جهانی قدس،  از مردم مظلوم فلسطین و غزه حمایت نموده و انزجار خود را از رژیم غاصب صهیونیستی اعلام کردند.

 تظاهر کنندگان با خلق حماسه سیاسی دیگری در عرصه ملی و بین المللی، ضمن محکومیت حملات وحشیانه اسرائیل به نوار غزه خاطر نشان کردند: برخی از کشورهای عربی مزدوران و کاسه لیسان امریکا و اسرائیل می باشند، زیرا این کشور ها تاکنون در مقابل حملات اسرائیل سکوت کرده و هیچ گونه عکس العمل جدی از خود نشان نمی دهند.
مظاهره کنندگان با سردادن شعار های«اسرائیل جنایت میکند، جامعه جهانی حمایت میکنند» به راهپیمایی خویش ادامه داده و در نهایت در نزدیکی کوته سنگی تجمع نمودند.
این گردهمایی با تلاوت آیات از قرآنکریم آغاز و سپس حجت السلام و المسلمین آقای هادی هادی؛ رئیس بنیاد فرهنگی تبلیغی پیامبر اعظم (ص) سخنرانی نموده گفت: ملت مظلوم و بی دفاع فلسطین از ۶۵ سال بدینسو مورد ظلم و ستم اسرائیل قرار دارد و در این آواخر در ماه مبارک رمضان این رژیم فاسد حملات خود را گسترش داده که باعث کشته و زخمی هزاران فلسطینی شده است.

وی افزود: مردم افغانستان مانند سایر کشور های اسلامی با راه اندازی تظاهرات گسترده حملات وحشیانه اسرائیل را محکوم نموده و حمایت خویش را از مردم فلسطین اعلام می نماید.
به گفته ی رئیس بنیاد فرهنگی و تبلیغی پیامبر اعظم(ص)، مردم افغانستان با هماهنگی و یکصدا از جامعه جهانی میخواهند که عاملان کشتار مردم بی دفاع فلسطین را مورد بازپرسی قرار داده محکوم نماید.

وی حضور گسترده مردم و رسانه کشور را برای حمایت از مردم فلسطین ارزنده توصیف نموده گفت: مردم افغانستان و رسانه ها با حضور گسترده شان نشان دادند که برای دفاع و حمایت از مردم فلسطین از هیچ نوع سعی و تلاش دریغ نخواهند کرد.

احمد شاه احمدزی؛ رهبر حزب اقتدار اسلامی نیز در جمع تظاهرکنندگان روز جهانی قدس گفت: اسرائیل و مستکبرین باید بدانند که مردم فلسطین تنها نیستند و تمام کشورهای اسلامی به ویژه افغانستان که بیش از یک و نیم میلیون شهید در راه جهاد داده اند در کنار مردم بی دفاع فلسطین خواهد بود.

وی افزود: با توجه به حملات گسترده اسرائیل سر انجام پیروزی از مردم فلسطین خواهد بود، زیرا خداوند در قرانکریم به ملت که شهادت داده و آنانکه صبر، استقامت نموده است وعده پیروزی کرده است.

رهبر حزب اقتدار اسلامی در پیامی از تمام رهبران اسلامی خواست تا در مقابل حملات اسرائیل سکوت اختیار نکنند، زیرا به باور وی، سکوت در مقابل حملات وحشیانه اسرائیل در شان یک رهبر اسلامی نیست.

احمد شاه احمد زی در اخیرسخنانش از تمام مسلمان جهان به ویژه مردم افغانستان خواست تا از هیچ نوع کمک مادی و معنوی در مقابل مردم فلسطین دریغ نکنند.

سیدعیسی حسینی مزاری رییس فرهنگی تبیان سخنران دیگر این گردهمایی بود وی در سخنان خویش گفت: امروز که به فرمان حضرت امام خمینی (ره) برای حمایت از مردم مظلوم فلسطین و مستعضفان و مظلومان جهان روز قدس نام گذاری شد، روز تجلی عشق به امام خمینی و حمایت از آرمان های فلسطین و مستضعفان جهان است و شرکت در راهپیمایی روز جهانی قدس را وظیفه شرعی و اسلامی مسلمانان دانست و گفت امروز همزمان با ایران اسلامی و افغانستان در سراسر جهان شاهد خروش ملت های آزادی خواه و مسلمان هستیم که فریاد مرگ بر اسراییل و مرگ بر آمریکا سر می دهند.

حسینی مزاری افزود: ملت مسلمان افغانستان از جمله مردم مومن کابل نیز در این روز در صفوفی به هم فشرده به خیابانها ریخته اند تا خشم و نفرت خود را از جنایات صهیونیست های غاصب و حمایت های ظالمانه غرب و آمریکا از رژیم خونخوار اسراییل به نمایش بگذارند.
رییس مرکز فرهنگی تبیان در عین حال رسانه ها را در افشای توطئه های غرب بر ضد مسلمانان و کشورهای اسلامی، مسوول دانست و گفت: امروز فرصت مناسبی است با تحلیل ها و استدلال های خود چهره جنایتکارانه رژیم صهیونیستی و حامیان غربی آن را برای دنیا بیش از پیش معرفی کنیم.

مزاری گفت: تلاش ما این است که به وظیفه دینی و مسوولیت انسانی خود در قبال فلسطینی ها عمل کرده  در ادامه با انتقاد از کشورهای غربی و مدعیان دفاع از حقوق بشر گفت: این مدعیان که با هر بهانه کوچکی در جهان جنجال به راه می اندازند چرا اکنون در مقابل نسل کشی در غزه سکوت اختیار کرده اند و در بسیاری موارد حمله جنگنده های اسراییلی به مناطق مسکونی غزه را نیز از حقوق اسراییلی ها می دانند؟

وی افزود: برخی کشورهای عربی هم اکنون به مزدوران غرب و اسراییل مبدل شده اند و با سرکوب ملت های خود خیانتی بزرگ را بر ضد بشریت مرتکب می شوند که تاریخ آن را فراموش نخواهد کرد.

آقای صدیق افغان رئیس مرکز ریاضی فلسفی جهان؛ سخنران دیگر این مراسم بود وی در سخنرانی خویش گفت اگر دوملیارد مسلمان جهان همت کنند و دست به دست هم دهند به زودی اسرائیل را نابود می کنند و نه تنها اسرائیل که آمریکا نیز هیچ غلطی نمی توانند در برابر مسلمانان بکنند .

ایشان افسار سازمان ملل را در دست کاخ سفید دانسته و گفت که سازمان ملل متحد ساخته ایالات متحده امریکاست و از جنایت های همدستانش چشم پوشی می کند. از مسلمانان جهان خواست برعلیه آمریکا و اسرائیل به پا خیزند.

آقای افغان علاوه کرد: باید به اندازه توان خود احساس مان را بیان کنیم و با حضور در صحنه مانع تجاوزگران به کشورهای اسلامی شویم.

راهپیمایان کابلی در قطعنامه پایانی راهپیمایی روز جهانی قدس تأکید کردند ما ملت مسلمان افغانستان، آزادی قدس شریف نخستین قبله مسلمانان و رهایی ملت مظلوم و بی دفاع فلسطین را وجیبه دینی و انسانی خویش دانسته، حمایت و آمادگی همه جانبه خود را در راه تحقق آرمان سترگ و والای فلسطین به عنوان جهاد مقدس حمایت از مقاومت اسلامی اعلام می داریم.
در این قطعنامه ۹ ماده ای که توسط عباس حسن زاده رئیس جامعه القرآن کابل قرائت گردید آمده است ما ملت افغانستان خدا را سپاسگذاریم که امسال به ما توفیق داد تا در آخرین جمعه ماه مبارک رمضان، ماه خدا و ضیافت الهی با قلوب سر شار از معنویت و صفای باطن به ندای هل من ناصر ینصرونی ملت مظلوم و شهید پرور فلسطین و نوار غزه لبیک گفته و با مشت های گره کرده و فریاد رسا برائت و انزجار خود را از رژیم مفلوک و منفور صهیونیستی و حامیان بین المللی آن بیان نماییم.

در ادامه قطعنامه، اسرائیل این غده سرطانی، نمونه عینی ظلم، غارت، تجاوز، کشتار، ترور و اشغالگری خوانده شد که رعایت حقوق و صیانت از کرامت انسان ها در اندیشه و فرهنگ آنان جای ندارد.

آقای حسن زاده با قرائت یکی دیگر از مواد قطعنامه روز جهانی قدس گفت: ما ملت مسلمان افغانستان، آزادی قدس شریف نخستین قبله مسلمانان و رهایی ملت مظلوم و بی دفاع فلسطین را وجیبه دینی و انسانی خویش دانسته، حمایت و آمادگی همه جانبه خود را در راه تحقق آرمان سترگ و والای فلسطین به عنوان جهاد مقدس حمایت از مقاومت اسلامی اعلام می داریم.
تظاهر کنندگان تأکید کرده اند: ما ملت روزه دار، کشتار، نسل کشی، محاصره غیر انسانی، تخریب بناها، یهودی سازی سرزمین های اشغال شده و به اسارت گرفتن زنان و کودکان فلسطینی را توسط آدم کشان صهیونیست محکوم نموده، از جهان اسلام و ملت های آزاده جهان می خواهیم که رژیم جعلی و نا مشروع صهیونیستی را تحت هیچ شرایطی به رسمیت نشناسند.
همچنین اشتراک کنندگان در تظاهرات، تجاوز دمنشانه و ارتکاب جنایات ضد بشری رژیم غاصب صهیونستی علیه مردم بی دفاع غزه که در سایه سکوت ننگین مجامع بین المللی و نهادهای به اصطلاح حقوق بشر و بخشی از کشورهای اسلامی صورت گرفته را تقبیح نموده، از دادگاه کیفری بین المللی ( آی سی سی) تعقیب و محاکمه سران جنایتکاران این رژیم را خواستار شدند.
مردم روزه دار کابل در این مراسم، از همه مجامع حقوق بشری از سران کشورهای جهان، به ویژه کشورهای اسلامی خواستند تا فرصت را غنیمت شمرده، هر چه سریع تر به وظایف انسانی و اسلامی خود عمل نموده با استفاده از هر اهرم ممکن جلو تجاوزات رژیم منفور اسرائیل علیه ملت بی دفاع فلسطین را گرفته و نگذارند بیش از این نسل کشی تاریخی تداوم یابد.
راهپیمایان، بار دیگر بر حق تغییر ناپذیر و آوارگان مسلمان فلسطین جهت بازگشت به اماکن اصلی شان تاکید کردند.

تظاهر کنندگان در پایان از همه مسلمانان جهان به خصوص هموطنان مسلمان و روزه دار خود مجدانه خواستند که در برابر توطئه های پیچیده استخبارات منطقه ای و بین المللی هوشیار باشند و به تقویت وحدت اسلامی، همبستگی ملی و اخوت دینی خود اهتمام ورزند.

 

پایان

به اشتراک بگذاريد:

نظر دهی
ثبت نظر جدید
نام       ایمیل    
نظر 
کد امنیتی            
نظرات   :   0

ابتدای مطلب

 

امکانات
تعداد بازدید: 921
دریافت
ارسال به ایمیل
صفحه قابل چاپ
معرفی به دوستان
سایر فعالیت ها

کنفرانس «افغانستان و فلسطین دو قربانی؛ یک جنایت» در کابل برگزار شد

• کنفرانس خبری یوم النکبه؛ روز فاجعه جهان اسلام

هشت ثور؛ ثمره یک پیکار! (10/2/1397)

فعالیت های دفتر ولایتی نهضت اسلامی افغانستان در حوزه شرق (شهر جلال آباد)

همایشی «از بلخ تا هریوا؛ مقاومتی بر پهنای یک روایت»

همایش حمایت از «ﭘﺸﺘﻴﺒﺎﻧﻲ‌ از موقف‌ خرد‌مندانه محترم‌ صلاح‌ الدين‌ رباني‌ و‌ استاد‌ عطا‌ محمد‌ نور»

کنفرانس «کابل و قدس آیینه تمام نمای یک فاجعه» 30/9/1396

کنفرانس خبری: «ستون پنجم؛ و تغذیه از شعله ورشدن جنگ در کشور» 1396/9/12

کنفرانس یک روزه «شکوه ایستادگی در خزان توطئه ها» سه شنبه 30 عقرب 1396

از دهم محرم الحرام (عاشورای حسینی) 1439 در ننگرهار بزرگداشت به عمل آمد

ناقوس مبارزه علیه تبارگرایی ، نژادپرستی انحصارطلبی و نظام فاشیستی این بار از شرق کشور به صدا درآمد

مولوی مفلح: اسرائیل نقشه خبیثانه ای را در سر می پروراند

کنفرانس یک روزه: «مظلومیت مسلمانان در سایه سکوت جهان اسلام و سازمان‌های بین‌المللی» درشهر هرات

از روز جهانی قدس در جلال آباد بزرگداشت شد

گزارش تصویری راهپیمایی روز جهانی قدس 1396 در هرات

کنفرانس خبری در پیوند به سفر ترامپ به عربستان سعودی با عنوان «تجدید پیمان کشتار مسلمین با آمریکا»

همایش روز جهانی قدس در کابل (1396)

«هشت ثور آئینه ای است که خورشید آزادی در آن درخشید!»

گزارش تصویری بزرگداشت از هشتم ثور از سوی نهضت اسلامی افغانستان 1396/2/7

کنفرانس خبری: «افغانستان و نقض حاکمیت ملی و میدان انتقام کشی قدرتها»

گرامیداشت از چهل و یکمین سالروز «روز زمین» در دفتر مرکزی نهضت اسلامی افغانستان 13 حوت 1396

کنفرانس «وحدت امت مسلمه دریچه ای به سوی ثبات و امنیت افغانستان و جهان اسلام» در جلال آباد 1395/12/29

گرامیداشت از شهدای 24 حوت هرات 1357 در دفتر مرکزی نهضت اسلامی افغانستان

گزارش تصویری کنفرانس «همگرائی دینی رهیافتی برای ثبات افغانستان وجهان اسلام» شهر هرات 1395

نهضت اسلامی افغانستان برگزار می کند؛ کنفرانس (همگرایی دینی رهیافتی برای ثبات افغانستان وجهان اسلام) شهر هرات

جلسه هفته وار اعضای شورای مرکزی نهضت اسلامی افغانستان / 22دلو 1395

دیدار شورای رهبری نهضت اسلامی افغانستان با استاد عطا محمد نور والی ولایت بلخ و رئیس اجرائیه جمعیت اسلامی افغانستان

جلسه هفته وار اعضای شورای رهبری نهضت اسلامی افغانستان برگزار شد

همایش میلاد نبی اکرم (ص) و گرامیداشت هفته وحدت در ننگرهار

تابلوهای گرامیداشت میلاد پرسعادت پیامبر گرامی اسلام (ص) و هفته وحدت دفاتر ولایتی نهضت اسلامی افغانستان هرات و جلال آباد

نشست و گفتگوی نهاد جوانان نهضت اسلامی افغانستان در دفتر مرکزی

همایش میلاد نبی اکرم (ص) و گرامیداشت هفته وحدت

جلسه هفته وار اعضای شورای رهبری نهضت اسلامی افغانستان برگزار شد

گرامیداشت از دهم محرم الحرام "عاشورای حسینی" در شهر هرات

کارکرد های شش ماهه اول سال 1395 دفتر ولایتی نهضت اسلامی افغانستان حوزه شرق

همایش باشکوه بزرگداشت از روز جهانی قدس 1395 درهرات

همایش باشکوه بزرگداشت از روز جهانی قدس 1395 در ننگرهار شهر جلال آباد

گزارش کنفرانس «ادامه تراژدی در جهان اسلام و مسئولیت های ما» شهرهرات 10 حوت 1394

کنفرانس علمی «تروریزم و افراط گرایی بزرگترین چالش جهان اسلام وافغانستان» در هرات عقرب 1394

روز جهانی قدس برای اولین بار از سوی دفتر نمایندگی نهضت اسلامی افغانستان در شهر جلال آباد برگزار گردید

گزارش روز جهانی قدس 1394 در افغانستان

کنفرانس علمی تحقیقی با عنوان: «افغانستان و جهان در تقابل با چالش صهیونیزم و افراط گرایی» در هوتل انترکانتیننتال کابل برگزار شد

افتتاح دفتر ولایتی نهضت اسلامی افغانستان در زون شمال «مزار شریف»

سفر مولوی محمد مختار مفلح به مزار شریف

افتتاح دفتر ولایتی نهضت اسلامی افغانستان در ولایت ننگرهار

دفتر ولایتی نهضت اسلامی افغانستان در شهر هرات افتتاح شد

دیدار اعضای نهضت اسلامی افغانستان با رئیس اجرائیه حکومت وحدت ملی

نهضت اسلامی افغانستان در ارتباط با تحولات جدید داخلی و بین المللی طی یک کنفرانس مطبوعاتی مواضع خویش اعلان نمود

معاونت فرهنگی نهضت اسلامی افغانستان؛ «بخش فعالیت های فکری و تربیتی» کلاس های آموزش کامپیوتر

نهضت اسلامی افغانستان وشورای فرهنگی حامیان قدس شریف سالروز آتش سوزی مسجدالاقصارا محکوم کرد

روز جهانی قدس 1392

اوضاع جاری کشور و همچنین تحولات جهان اسلام در نشست اعضای موسسان نهضت اسلامی بررسی شد

همایش امتداد فاجعه در افغانستان به مناسبت هفته سیاه پیمان با سیا

کنگره بزرگ نهضت اسلامی افغانستان

همایش دوشهید؛ یک تفکر، یک راه 1392 هوتل بین المللی انترکانتننتال کابل

کنفرانس مطبوعاتی نهضت اسلامی افغانستان در پیوند به افشای لیست پنج هزار شهید توسط کمونیست ها در افغانستان. 8/7/1392

با اعلان روز قدس، موضوع فلسطین در محور توجه جهانیان قرار گرفت!

نهضت اسلامی افغانستان طی یک کنفرانس مطبوعاتی، و با توجه به شرایط و تحولات جدید افغانستان و بین المللی، موضع خویش را اعلان نمود.

به مناسبت یوم نکبت

در تظاهرات امروز در شهرکابل، نهضت اسلامی افغانستان وشورای فرهنگی حامیان قدس شریف عمل توهین آمریکاییها به اسلام و مسلمانان را محکوم کرد 24/6/1391

از روز جهانی قدس 1391 در کابل گرامیداشت به عمل آمد

کاری برای فلسطین از نشانی مردم افغانستان گفتگوی رسانه ای هیات افغانستان در کاروان جهانی الی بیت المقدس

مقاله مولوی محمد مختار مفلح در کنفرانس بین المللی ائتلاف جهانی علیه تروریسم برای صلح عادلانه تهران 24-25 اردیبهشت 1390

پیام برای رهبران جهادی کشور در پیوند به معاهده استراتیژیک میان افغانستان و امریکا

همایش بیست و دومین سالروز ارتحال امام خمینی(ره) 12 جوزا 1390 کابل – افغانستان

با امریکا و کشورهای غربی با زبان جهاد باید حرف زده شود متن سخنراني مولوی محمدمختار مفلح به مناسبت نوزدهمین سالروز پیروزی جهاد مردم افغانستان

امریکا بزرگترین تروریست است همايش رسانه اي رهبري نهضت اسلامی افغانستان و شورای فرهنگی حامیان قدس شریف 19 حمل 1390هـ.ش، کابل – افغانستان

قیام مردمی مصر و نابودی فرعون دیگر همایش حمایت مردمی از رستاخیز کشورهای عربی - اسلامی 22 دلو 1389 کابل - افغانستان

بیایید شاگرد مکتب این معلم بزرگ گردیم مردم مسلمان افغانستان از سالروز پیروزی انقلاب اسلامی ایران تجلیل کردند 21 دلو 1389هـ.ش، کابل- افغانستان

گفتمان شورای ملی افغانستان و فرصت های صلح یابی در کشور در پیوند با قضایای جهان اسلام

همایش بازگشت به قرآن (24 سنبله 1389، کابل)

(بازگشت اقصا) یادواره خونین فلسطین به مناسبت روز جهانی قدس سال 1389

وحدت شما برکت می آورد نامه به زعماي كشورهاي اسلامي (ایران و ترکیه)

شناخت بحران افغانستان در پرتو قضیه فلسطین 13/12/1388 کابل- افغانستان

مکثی بر کنفرانس شناخت بحران افغانستان در پرتو قضیه فلسطین

برگزاری روز خشم در مسجد جامع پل خشتی کابل 1388

كابل اقصا را به زمزمه گرفت!... گزارشي از گردهمايي روزجهاني قدس در افغانستان، ميدان دهبوري مقابل دانشگاه كابل

آخرين گام تا زمزمة اقصا!... (نشست افتتاحيه شوراي فرهنگي حاميان قدس شريف و بررسي آخرين آمادگي ها براي مناسبت بزرگداشت روز جهاني قدس) كابل –افغانستان 27/ رمضان المبارك 1430

آغازه فعاليت «شوراي عالي حمايت از هويت اسلامي قدس شريف»

برگزاری همایش با عنوان «قدس شريف محور صلح جهاني» هتل هرات کابل

مسجد الاقصي معيار ايمان در عصر حاضر (تفسيري از همايش دوم اساس گزاري شوراي عالي حمايت از هويت اسلامي قدس شريف)

نشست تاسيس شوراي عالي حمايت از هويت اسلامي قدس شريف در هوتل سنترال كابل

در محفل يادبود از شهداي هشت و چهارده جوزا 1358 هـ.ش با خون شهداي صدر نهضت اسلامي بيعت مجدد صورت گرفت

جشن هفدهمين سالروز پيروزي مجاهدين و فروپاشي نظام كمونيزم در سرزمين كفر ستيز افغانستان به ابتكار نهضت اسلامي افغانستان برگزار گرديد

بيانيه رسمي رهبر نهضت اسلامي و رئيس ستاد برگزاري مراسم روز جهاني قدس در کابل (تاريخ 5/7/1387هـ ش)

حریم اسراء (به مناسبت روز جهانی قدس 13/7/1386 هجری خورشیدی)

گزارش همایش تجلیل از روز جهانی قدس زیر نام (ایستگاه معراج) کابل 28/7/1385 هـ ش

براي اولين بار در تاريخ افغانستان از روز جهاني قدس از سوي رهبري نهضت اسلامي افغانستان بزرگداشت به عمل آمد تاريخ 28/7/1385 هـ ش کابل افغانستان

پيام رهبر نهضت اسلامي در تدوير اولين کنگره نهضت اسلامي افغانستان

همايش ويژه مسعود شناسي

تازه های پایگاه

 . عنوان بخش: معرفی نهضت اسلامی

اساسنامه نهضت اسلامی افغانستان ...

 . عنوان بخش: فعالیت های نهضت اسلامی

کنفرانس «افغانستان و فلسطین ...

 . عنوان بخش: معرفی نهضت اسلامی افغانستان

شوراي فرهنگي حاميان قدس شريف، ...

 . عنوان بخش: بیت المقدس

پخش اذان در کلیساها

 . عنوان بخش: تحولات جهان اسلام

واکنش‌های جهانی؛ اتحادیه ...

 . عنوان بخش: امت مسلمه

اسلام در فرانسه ممنوع خواهد شد

 . عنوان بخش: استعمار فکری

تجدید و نوگرائی در دین

 . عنوان بخش: آرشیو اخبار و اطلاعیه ها

کمک مالی قطر به 100 هزار خانواده ...

 . عنوان بخش: انتشارات

گاهنامه مومن

 . عنوان بخش: گالری تصاویر

تصاویر همایش گرامیداشت از 26 دلو ...

 . عنوان بخش: بازتاب

مشاور عبدالله: «حزب الله» و ...